Правила користування зволожувачем повітря, або як точно не потрібно робити

Пересушене повітря — головний ворог усього дому, без перебільшень. Адже через нього пересихає шкіра, закладає у носі та з’являється «пісок» в очах. Також занадто сухе повітря завдає шкоди меблям, шпалерам та фарбі у приміщенні. З усіма недоліками сучасна людина мала б жити, але на допомогу приходять зволожувачі повітря. Трохи про те, як ними користуватися та як краще не робити, у нашій статті.

зволожувачі повітря у Луцьку

Нормативи користування зволожувачем

В цілому, все доволі просто: налийте воду у резервуар, відрегулюйте натиск пару та підʼєднайте засіб до мережі. Девайс має стояти на рівній поверхні та якомога далі від дитячих ручок або домашніх тварин, щоб вони його не перекинули. Також спеціалісти радять тим, хто купує зволожувачі повітря у Луцьку, під’єднувати їх одразу до розетки, уникаючи подовжувачів. Таким чином ви зменшите вірогідність пожежі.

Також ні в якому разі не можна:

  • перекривати тканиною або папером сопло, з якого йде пара;
  • переносити пристрій з місця на місце під час його роботи;
  • користуватися технічною водою;
  • підливати рідину під час роботи девайсу.

Перед під’єднанням приладу до мережі слід перевірити його на герметичність. Адже, якщо він протікає, вода може потрапити на провід і викликати коротке замикання. Якщо на корпусі є пошкодження, тріщини, а кабель оголений, то ні в якому разі не підʼєднуйте прилад до мережі.

Правильна вода та ароматизатори

До зволожувача найкраще заливати дистильовану, фільтровану або звичайну питну воду із пляшок. Не рекомендується заливати рідину з-під крана, адже вона містить домішки, що можуть нашкодити пристрою. Окрім того, якщо у воді багато заліза, то його залишками дихатимуть усі присутні в приміщенні. А рідина поганої якості може забити фільтр та сопло, прискорить утворення накипу.

Щодо ароматизаторів та ефірних олій — спеціалісти наголошують, що такі домішки слід додавати лише у ті моделі, що для цього пристосовані. В них передбачений окремий контейнер для ефірних олій, а заливати їх в основний резервуар ні в якому разі не можна. Для використання підійдуть масла, що мають позначку «для ароматерапії» на пакуванні. Також не рекомендується заощаджувати на ароматизаторах, адже низька якість продукту може нашкодити як пристрою, так і вам.

Чистка зволожувача

Мембрану пристрою потрібно почистити щіткою, що має бути у комплекті. Перевірте цей пункт, купуючи девайс в магазині Алло. За його відсутності для чистки підійде вузька щітка із довгою ручкою. Якщо використовуватимете ганчірку, слідкуйте, щоб вона була без ворсу, адже так можна подряпати бачок.

Щоб видалити накип, користуйтесь спеціальними хімічними засобами. Або ж содою та лимонним соком. Фільтри слід змінювати кожні два-три місяці. Все залежить від індивідуальних характеристик води та частоти користування девайсом.

Наталия Ніколайчук
zmorshki.in.ua