Прикмети і забобони про весільному букеті нареченої

Одне з головних вимог, що висуває наречена до весільного букету – сполучуваність за колірною гамою і фактурою з сукнею. Звичайно, безглуздо виглядатимуть чудернацькі і великі пелюстки, якщо останнє виконано в стилі мінімалізму, або ж абсолютно білі троянди на тлі такого ж шати нареченої. Крім того, весільні квіти несуть глибокий сакральний сенс, служать оберегом для молодих. Тому важливо дотримуватися рекомендацій, які предки передавали з покоління в покоління, щоб уникнути негативних наслідків через неправильне поводження з букетом.

Вибір і покупка

Ця дуже важлива обов'язок лежить на нареченого. Тому йому слід вчасно уточнити переваги нареченої щодо палітри і видів квітів. Ні в якому разі не можна довіряти це відповідальне завдання жінці. Споконвіку весільний букет складався з польових квітів, які збирав чоловік, що йде під вінець. Важливо було робити це до обіду, навіть якщо весілля призначене на вечір.

Прикмети і забобони про весільному букеті нареченої

Сьогодні, звичайно, ніхто не ходить по лугах в пошуках незабудок. Флористи зі знанням справи складають композиції, які будуть вигідно і стильно виглядатимуть з наявними сукнею і поєднуватися зі стильовим рішенням торжества.

Букет з давніх-давен вважався оберегом, який покликаний охороняти молодят від заздрісних очей. Якщо звернутися до традицій, то його взагалі не можна було чіпати гостям. Сьогодні прийти за букетом повинен наречений або будь-який чоловік, пов'язаний кровними узами з дівчиною.

Починати шлях до магазину або салону рекомендується з правої ноги, і намагатися по дорозі не розмовляти. Експерти в області народних повір'їв радять віддавати продавцеві велику суму, щоб отримати здачу. Це, згідно приймете, подарує родині достаток і процвітання. Повертатися в будинок з букетом слід іншим шляхом, а переступаючи поріг робити це з лівої ноги.

Крім цих правил, є рада з особливою ретельністю вибирати вид квітів. Так, можна звернутися до східних традицій, які є описують символізм кожного з них:

 • Троянди – визнання в пристрасної любові;
 • Півонії – ототожнюють зі щасливим сімейним життям;
 • Хризантеми – вираз радості і обожнювання;
 • Жоржини – захоплення елегантністю та вишуканістю нареченої;
 • Гортензія – символізує взаєморозуміння між закоханими;
 • Лаванда – приносить в союз вірність партнеру і спокій;
 • Орхідея – означає божественну красу;
 • Тюльпани – безмірна відданість;
 • Лілія на весіллі символізує довгі роки в шлюбі;
 • Гербера – пророкує щирі відносини між подружжям;
 • Кали – спірне квітка для весілля, оскільки раніше мав траурну репутацію. Однак сьогодні став символізувати ніжність і витонченість.

Прикмети і забобони про весільному букеті нареченої

На чому точно не можна зупиняти свій вибір, так це гвоздики, гладіолуси і нарциси. Вважається, що присутність цих квітів в композиції призведе сім'ю до конфліктів. Також флористи намагаються не використовувати при складанні букета азалію, оскільки вона уособлює печаль.

Для прикраси беруть різну зелень, головне, щоб це не був папороть. Це буйно квітуча рослина також сприяє розбіжностей в парі.

Останні роки в моду входять сухоцвіти, які виглядають безумно ніжно і привносять романтичні нотки. Мудрість предків з цього приводу «дає» зелений сигнал, оскільки польові квіти швидко засихали і це ніяк не впливало на стосунки молодят.

Після того як наречений визначився зі складом композиції, слід звернути увагу на палітру відтінків букета. Традиційно використовують білі квіти, проте виглядає це досить нудно. Якщо в дизайні сукні присутній декор – стрічки, вишивка, то слід підбирати квіти відповідно до наявної гамою. Чи прийме, щодо конкретних відтінків немає, проте є одна порада – використовувати теплі тони: кремовий, рожевий, білий. Темні бутони виглядають досить важко, хоча якщо взяти за основу загальний стиль, то можна підібрати цілком цікаві варіанти.

Складаючи композицію, ні в якому разі не можна використовувати штучний декор. Така прикмета обіцяє чоловічі зради, а відносини подружжя будуть «несправжніми».

Прикмети і забобони про весільному букеті нареченої

Останнє, але не за значенням, на що варто звернути увагу – кількість квітів у букеті. Так, є рада брати за основу вік нареченої. Якщо число парне, то потрібно додати одну квітку. А щоб ненароком не накликати біду, слід уникати чисел 11 і 13. Перше ототожнює самотність, а друге і зовсім, може залучити нечисті сили.

Ритуали і застереження

Як вже говорилося, нареченій не варто залишати без уваги або забувати подарунок нареченого ні в РАГСі, ні на місці святкування торжества. Оберіг не повинен сходити з її рук. А якщо звернутися до західних традицій, то там і зовсім кидають не саме букет, а його дублер.

До речі, ця традиція прийшла в Росію не так давно, але вже обросла кумедними забобонами. Всі чекають з незвичайним інтересом, коли наречена, заплющивши очі, кине весільний подарунок у натовп незаміжніх подружок. Але, якщо звернутися до класичного варіанту, то виглядає це трохи по-іншому, ніж чим все звикли.

З огляду на, що букет не повинен ніхто чіпати, наречена підміняє його на дублер, підготовлений заздалегідь. В інших концепціях дівчина, яка зловила символ любові, може взяти з нього тільки одна квітка. Молоду розкручують три рази, щоб вона не могла підглянути, куди вийде кинути букет. Якщо його ловить чоловік, то «щасливиць» буде та дама, яка найближче до нього стоїть.

Прикмети і забобони про весільному букеті нареченої

За традицією, зловити букет нареченої – дуже хороший знак. Для незаміжньої дівчини це обіцяє швидкий похід під вінець. Для жінки в шлюбі така ситуація знаменували прекрасні відносини з чоловіком і «другий медовий місяць».

Щоб хороша прикмета збулася, потрібно зберігати квітка, засушивши його. А в день весілля обов'язково спалити.

Багато наречених не знають, що робити і куди подіти весільний букет після торжества. Предки радять зірвати всі пелюстки і засушити їх. Зберігати такий гербарій потрібно в шовковому мішечку, який слід заховати в шафці з постільною білизною.

У деяких країнах від залишків букета позбавляються в першу річницю весілля. Є традиції спалювати сухе пелюстки, і від того, наскільки вони яскраво горять, можна судити про ту пристрасті, яка присутня між подружжям.

В інших культурах існує ритуал кидати засушений букет в проточну воду, також на річницю вступу в шлюб.

Прикмети і забобони про весільному букеті нареченої

Слов'яни ж вважали, що він повинен зберігатися як пам'ять протягом усього життя. Особливо вдало, якщо вдавалося передати квіти своїм дітям. Так, наприклад, було прийнято обкидали молодят пелюстками від весільного букета тещі або свекрухи.

інші прикмети

 • Якщо букет впав в процесі торжества, то це знак, що молодим доведеться пройти низку неприємностей;
 • Напередодні приснився сон, в якому фігурував цей символічний подарунок нареченого – значить, свято відзначиться особливим веселощами;
 • Якщо букет зачепився за пояс нареченої, то їй доведеться пережити важку вагітність і пологи;
 • Поганий знак, якщо наречена укололася про шипи, це вірний провісник частих сварок в сім'ї. Тому краще заздалегідь очистити стебла від гострих елементів;
 • Ніхто з жінок не повинен бачити весільний букет до вручення його нареченій. Це знижує захисні властивості оберега;
 • Використання квітів у зачісці допускається лише тоді, коли у нареченої немає ні фати, ні вінка. Якщо поєднувати ці елементи, то в голові нареченої буде плутанина, і в сімейному житті вона не стане мудрою берегинею вогнища.

Сучасна івент-індустрія диктує свої закони, потихеньку витісняючи склалися давні ритуали. Все більше запозичень відбувається з Європи, в моду входить мінімалізм, камерні весілля, простота в декорі і відсутність веселих конкурсів. Але є речі, які не змінюються з роками, як наявність обручок і весільного букета. І, звичайно, повністю виключати традиції не варто, адже не виключено, що предки знали набагато більше сучасної людини.

Відео в тему

Наталия Ніколайчук
zmorshki.in.ua