Прищі від дисбактеріозу кишечника: причини, лікування

Якщо з’являється висип у молодих людей, ймовірна причина криється в гормональних змінах. Однак для дорослих характерні прищі при дисбактеріозі. Вони виникають внаслідок порушень кишкової мікрофлори. Складність такого процесу труднощі діагностики, вкрай рідко висип на обличчі пов’язують з проблемами травної системи. Щоб повернути шкірі красивий вигляд і прибрати прищі, необхідно нормалізувати роботу кишечника.

Прыщи от дисбактериоза кишечника: причины, лечение

Вилікувати висипання засобами для зовнішнього застосування не вийде, необхідно усунути першопричину.

Причини і механізм розвитку

Кишечник людини наповнює своєрідна мікрофлора, в неї входять корисні і патогенні мікроби. Обов’язково потрібно, щоб був баланс, в іншому випадку створюються умови для розвитку захворювань. Якщо спостерігається процес активізації кишкової палички, виникають симптоми дисбактеріозу у дорослих. З-за підвищеного рівня токсинів відбуваються проблеми з травленням. Ще одним яскравим ознакою вважаються дрібні гнійні висипання на обличчі.

Прищі нерозривно пов’язані з проблемами в кишечнику. Головних причин такого процесу дві:

  • Токсини, що виділяються в процесі життєдіяльності шкідливих бактерій, провокують алергічну реакцію. Вона проявляється у вигляді висипки на обличчі.
  • Патогенна мікрофлора поширюється по всьому організму, і в тих місцях, де її бути не повинно виникають висипання.

Процес може розвиватися поступово, спочатку починає рясно виділятися піт, тому залози працюють в посиленому режимі. Коли вони починають не справлятися з-за великої кількості токсинів, відбувається блокування. У результаті помітно рясне висипання на обличчі. Крім того, шкіра стає тьмяною, сухий, негарною. З-за попадання інфекції прищі наповнюються гнійним вмістом.

Методи діагностики

Прыщи от дисбактериоза кишечника: причины, лечение
Ряд аналізів допоможе встановити причину.

Встановити дисбактеріоз нескладно. Для цього необхідно пройти ряд досліджень, метою яких буде вивчення якості кишкової мікрофлори. Лікарем після візуального огляду призначається ряд лабораторних досліджень:

  • загальний аналіз крові;
  • дослідження сечі;
  • аналіз калу.

У спірних моментах показана гастроскопія. Роблять забір матеріалу для дослідження. Визначати захворювання за типом висипань на обличчі при дисбактеріозі складно. Вони мають схожість з вугровим висипом і алергічними проявами. Але лікар вивчає локалізацію і характер прищів. Крім того, повна діагностика проводиться двічі: перший раз до моменту лікування, другий — після, якщо є результати. Суть повторної діагностики у вивченні кількості корисних і шкідливих мікроорганізмів.

Принципи лікування

Вилікувати висипання в результаті дисбактеріозу швидко не вийде. Для цього потрібно пройти терапевтичний курс, який дозволяє відновити баланс мікрофлори і нормалізувати травлення. Діяти треба комплексно, регулярно проводячи перевірку для контролю. Правильне лікування має 3 компоненти:

  • Протизапальні засоби зовнішнього застосування. Вони покращують зовнішній вигляд шкіри і усувають вогнища запалення.
  • Пробіотики. Таблетки для внутрішнього прийому — головний компонент терапії. Препарати наповнюють кишечник корисними бактеріями.
  • Дієта. Створення умов для розвитку позитивної мікрофлори.

Лікування проводиться амбулаторно, повний курс може тривати протягом півроку.

Для пацієнта важливо правильне харчування. Тому в число обов’язкових продуктів входить кефір і кисломолочні нежирні продукти. Відмовитися від гострої та кислої їжі, а також випічки і великої кількості цукру. Овочі та фрукти, багаті на клітковину, також шкідливі в такому стані. Потрібно підбирати продукти, які швидко перетравлюються і не підвищують місцеву кислотність.

 

загрузка...
Like this post? Please share to your friends:
zmorshki.in.ua