Чому на щоках з’являються прищі?

Існує думка, що проблема акне пов’язана з підлітковим віком. Але це часто буває не так, адже прищі на щоках, лобі або підборідді можуть бути показником того, що в організмі щось не працює належним чином.

Чому на щоках з'являються прищі?

Причини появи прищів

Перш ніж з’ясувати, як позбутися від прищів на щоках, необхідно розібратися з причинами їх виникнення. Від цього буде залежати спосіб лікування висипань.

Порушення роботи організму

Карта прищів допомагає встановити, про які можливі захворювання внутрішніх органів свідчать з’явилися на певній ділянці шкіри прищі.

 • Шлунково-кишковий тракт

Крім поживних речовин в організм через систему травлення потрапляють різні токсину і шлаки. Прагнучи позбутися від них, шкіра частково виводить ці отруйні елементи через пори, а це, в свою чергу, може привести до запалень. Необхідно зрозуміти: тільки за допомогою фахівців ви зможете отримати відповідь, який саме відділ шлунково-кишкового тракту дав збої і з якої причини. Лікар-терапевт або гастроентеролог на підставі обстеження зробить висновок і призначить курс лікування.

Крім того, того, хто страждає акне, обов’язково слід звернути увагу на продукти, які можуть сприяти появі запальних процесів. Організму для нормальної роботи необхідна рослинна, нежирна, вітамінізований. Тому необхідно скоротити (а то і зовсім прибрати з раціону) кількість таких продуктів: кава, випічка, солодощі, газована вода, жирні молочні продукти, жири, горіхи.

 • Гінекологічні захворювання (особливо запалення яєчників)

Треба мати на увазі, що прищі на щоках і підборідді є одним з показників серйозних проблем з гінекологією.

 • гормональні порушення

Гормони є всякого роду, є і ті, які відповідають за роботу сальних залоз. У цьому випадку вам допоможе дерматолог, він направить на спеціальне обстеження, яке виявить, чи є порушення в роботі гормонів.

 • Проблеми з легенями

На думку фахівців, досить часто прищі на щоках сигналізують про захворювання легень. Перш за все, призначається комплексний аналіз, після чого лікар рекомендує підібране для вашого випадку лікування.

 • обмінні порушення

Обмін речовин – це перетворення поживних речовин в калорії. Якщо в цьому механізмі є збої, то і різні системи організму можуть працювати неправильно, в тому числі і процес освіти і виведення шкірного сала.

 • Ослаблення імунної системи

Прищі на щоках і на всьому обличчі можуть з’являтися через нездатність організмом в повну силу боротися з бактеріями, які й провокують висипання. Імунітет завжди знижується після захворювань, навіть самих, здавалося б, легких. Зміцнити його допоможе збалансоване харчування, вітамінізація організму і свіже повітря.

 • спадкова схильність

Підвищене вироблення шкірного сала може бути спадковим фактором, в цьому випадку людина має жирний тип шкіри. Однак правильний догляд за нею, а також дотримання здорового способу життя допоможе мінімізувати вплив генів.

зовнішні причини

 • Косметика

Прищі на щоках можуть з’явитися реакцією на невідповідну косметику. В цьому випадку необхідно прибрати засобу, які викликають такі проблеми. Друга причина виникнення висипань – косметика, яка забиває пори шкіри (вона називається комедогенной). Той же самий ефект виходить, якщо замазувати прищі на щоках або на інших ділянках обличчя тональним кремом. Слід або відмовитися від такого роду косметики, або користуватися тією, яка дозволяє шкірі дихати.

 • Недотримання правил гігієни

Елементарна звичка підпирати рукою голову провокує появу на шкірі висипань, адже на руках знаходиться безліч мікробів. Якщо найчастіше підпирати голову правою рукою, то з’являються прищі на правій щоці, і навпаки. Взагалі, якщо успішно відучитися від цієї звички, то половина прищів на обличчі стане зникати. Потрібно згадати і про те, що пасма волосся, які стосуються обличчя, теж є джерелом шкідливих мікроорганізмів.

Що таке постакне?

Постакне – плями на вилицях, лобі, підборідді, що залишаються після прищів. Буває так, що залишаються навіть шрами на обличчі, які можуть дуже довго гоїтися – від року і більше.

Шрами і рубці з’являються тільки в тому випадку, якщо видавлювати прищі ! На руках завжди присутня маса мікробів, і навіть якщо повністю видавити вміст прища, бактерії з рук безперешкодно потрапляють в ранку. На цьому місці не тільки може виникнути нове запалення, ще більше попереднього, але високий ризик того, що з’являться нові прищі на вилицях, лобі або підборідді.Лікування і профілактика акне

Причин виникнення висипань на шкірі може бути багато. З’ясувати, яка з них спровокувала появу прищів на вилицях або інших ділянках обличчя, самостійно не представляється можливим. Тому самолікування може бути не тільки малоефективним, але навіть заподіяти шкоду.

Тільки кваліфікований дерматолог може для кожного конкретного випадку рекомендувати спосіб того, як позбавитися від прищів на щоках. Для цього він огляне шкірні покриви, призначить аналізи, а також при необхідності направить до інших фахівців, таким як ендокринолог, гінеколог або гастроентеролог. Тільки лікар може призначати лікарські препарати для боротьби з прищами або виписати рецепт «бовтанки». Крім того є ряд загальних рекомендацій:

 • Зробіть своє харчування збалансованим і здоровим.
 • По можливості, відмовтеся від косметики, принаймні, поки не вилікуєтеся.
 • Робіть щодня парові ванночки для обличчя, щоб відкрити пори шкіри. Використовуйте ромашку, череду, кропиву. Прокип’ятіть їх кілька хвилин, потримайте обличчя над цим паром, накрившись рушником (мінімально – 10 хвилин). Якщо стали виходити сальні пробки, акуратно видаліть їх, не вичавлюючи. Але обов’язково палець оберніть в стерильний бинт, а краще – змочіть бинт в перекису водню.
 • Використовуйте відвар з череди для щоденного вмивання (зберігається в холоді до 5 днів).
 • Підсушити з’являється прищик можна саліцилової кислотою або спиртовою настоянкою календули.
 • Підвищуйте свій імунітет – вітаміни, свіже повітря, здоровий сон.
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: