Як зробити маску для обличчя своїми руками вдома?

Як зробити маску для обличчя своїми руками вдома?

Щоб обмежити поширення COVID-19, Міністерство охорони здоров'я Росії зобов'язує носити маски для обличчя у громадських місцях. З приводу їхньої ефективності досі ведеться багато суперечок. Деякі лікарі вважають, що маска не захистить навіть від ГРВІ, не те що від «ворога людства».

Але, як показала практика, носіння масок допомагає як міра профілактики не гірше ніж дотримання соціальної дистанції та режиму самоізоляції. Чому насправді потрібно носити маску та як її виготовити самостійно? Читай далі.

Наскільки ефективна саморобна тканинна маска

Як зробити маску для обличчя своїми руками вдома?

Image by Mircea — See my BEST collection from Pixabay

Носити маску потрібно, в першу чергу тому, що вірус, що викликає COVID-19, може передаватися, навіть якщо носій не має жодних проявів хвороби. Симптоми можуть проявитися пізніше або зовсім не проявитися. Однією з основних переваг тканинної маски для обличчя є те, що вона допомагає захистити інших.

Пам'ятай, що коронавірус передається повітряно-краплинним шляхом під час розмови. Якщо поруч із тобою закашляє чи чхне носій, ти можеш заразитися. Носіння лицьового покриття допомагає стримувати вірус. Таким чином, ти можеш запобігти його ненавмисній передачі іншим.

Але чи ефективні саморобні тканинні маски як захист від коронавірусу? Вчені порівняли респіратори N95, медичні та тканинні маски для обличчя. З'ясувалося, що респіратори забезпечують максимальний захист від зовнішніх частинок, а домашні маски мінімальний.

Якщо вибирати між медичною та тканинною маскою, то перша буде ефективнішою. У 2013 році вчені провели експеримент: учасники зробили маски з футболок, щоб визначити їхню здатність блокувати бактеріальні та вірусні частки. Медичні виявилися надійнішими. Але краще тканинна маска, ніж жодна.

Величезний плюс у тому, що тканинну маску можна самостійно виготовити вдома. Є кілька простих методів, які ти можеш використати, щоб полегшити собі життя. Нижче ти дізнаєшся, як пошити маску, як правильно її використовувати, і як її доглядати.

Що тобі потрібно, щоб пошити маску

Щоб самостійно пошити тканинну маску з фільтром, тобі знадобляться такі матеріали:

 • Бавовняна тканина.

Вибирай матеріал середньої густини. Надто тонка тканина не захистить тебе від вірусу, а через щільну дихати неможливо. Зверніть увагу на матеріал, з якого шиють футболки або наволочки та тканини для квілінгу.

 • Еластичний шнурок.

Як зробити маску для обличчя своїми руками вдома?

Як пошити маску для обличчя?

Не забувай, що маска повинна добре триматися на обличчі і щільно прилягати до шкіри. Якщо під рукою немає відповідного матеріалу, використовуй гумки для одягу або волосся. В крайньому випадку, можна взяти щільну тканину, яка не розтягуватиметься, але її можна зав'язати.

 • Фільтр.

Деякі джерела повідомляють, що маски з фільтрами надійніші за звичайні. Можна використовувати звичайні фільтри для заварювання кави, паперові рушники або фліс з антибактеріальним волокном.

 • Швейні інструменти

Голки, шпильки, нитки, ножиці та будь-які елементи декорування.

Як пошити тканинну маску будинку

Не потрібно бути професійною швачкою. З пошиттям маски впорається навіть новачок, на це не потрібно багато часу. Пам'ятай, що в ідеалі твоя маска повинна бути зроблена як мінімум з двох шарів тканини, що дихає.

 • Візьми відріз тканини. Маска для дорослої людини повинна мати розміри 17х9 см. Плюс потрібно залишити 1 см на відстрочку. Для зручності можна використовувати шматок тканини більшого розміру і просто згорнути його навпіл – вийде 2 шари. Для дитини знадобиться менше матеріалу.
 • Візьми еластичний шнурок. Відріж від нього 2 шматочки по 17 см, незалежно від розміру маски.
 • Акуратно підігни краї тканини всередину та застрочи їх. Можна вставити фільтр.
 • Тепер потрібно прикріпити гумку до маски. Для цього приший еластичні шнури з обох боків маски, відступаючи від країв по 1 см.
 • Маску можна пропрасувати праскою і задекорувати вишивкою або наклейками.
 • За бажанням можна додати складки, але це не обов'язково і не впливає на її пропускну здатність. За допомогою шпильок закріпи тканину гармошкою і застрочи на швейній машинці або вручну.
 • Приміряй маску і переконайся, що вона повністю закриває нижню частину обличчя.

Де потрібно обов'язково носити маску

Обов'язково одягай маску, коли ти заходиш у приміщення, де можуть бути люди. Наприклад:

 • в аптеці;
 • продовольчому чи косметичному магазині;
 • громадський транспорт, таксі;
 • на концерті чи театрі;
 • під час відвідування медичного закладу.

Перш ніж зайти в приміщення в масці, переконайся, що вона надійно та щільно закріплена на обличчі, і ти можеш у ній спокійно дихати. Поки вона на тобі одягнена, не торкайся до неї, особливо в області рота та носа. Якщо це необхідно зробити, попередньо добре вимий руки або скористайся санітайзером.

Знімати маску потрібно чистими руками, торкаючись вушних петель, уникаючи торкатися обличчя. Помістіть її в міцний поліетиленовий пакет для подальшого прання або утилізуй у спеціальному контейнері, якщо вона більше не придатна до використання.

Важливо прати тканинну маску після кожного використання. Це можна зробити за допомогою щадного режиму в пральній машині або вручну у теплій мильній воді. Перед пранням переконайся, що ти вийняла та утилізувала брудний фільтр. Після того, як вона висохне, до неї можна помістити новий.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua