Що краще: пілінг, гоммаж, скраб

Пілінг, гоммаж, скраб – це процедури з очищення шкіри від відмерлих частинок. Нерідко їх усі поєднуються під загальним поняттям пілінг, але це не зовсім правильно. Також подібне некоректне використання понять може ввести в оману недосвідчених користувачів. Давайте докладніше розберемося з різницею в процедурах, з’ясуємо, яка з них краще і як підібрати оптимальний варіант для себе.

Що краще: пілінг, гоммаж, скраб

Трохи про актуальність процедур, що відлущують

Чим старша людина стає, тим гірше відбувається процес відлущування ороговілих клітин шкіри. Це призводить до створення бар’єру, який заважає корисним речовинам, які містяться в кремах та масках, потрапляти у внутрішні шари епідермісу. До того ж відмерлі клітини збираються на поверхні шкіри, надаючи їй тьмяного і непривабливого вигляду, провокують запальні процеси. Все це негативно позначається на здоров’ї та веде до ранніх вікових змін. Пілінг, скраб та гоммаж дозволяють:

  1. видалити відмерлі клітини;
  2. очистити пори від шкірного сала;
  3. видалити з пір пил та інші забруднення;
  4. наситити шкіру корисними речовинами;
  5. прискорити процеси регенерації;
  6. наситити шкіру киснем.

Саме тому так важливо вчасно подбати про здоров’я шкіри та підібрати відповідний ексфоліан.

Що краще: пілінг, гоммаж, скраб

Пілінг

Кошти, що належать до пілінгових, характеризуються порівняно рідкою консистенцією та наявністю великої кількості дрібних частинок. Процедура очищення такими препаратами відрізняється м’якістю та дбайливістю. До того ж сама процедура не потребує масажних рухів, відлущування відбувається завдяки активним компонентам, що входять до складу пілінгового засобу без механічного впливу на шкіру.

Що краще: пілінг, гоммаж, скраб

Саме завдяки високій безпеці пілінгу, такі процедури сьогодні поступово витісняють скраби та гомажі, що містять у своєму складі великі частинки, здатні порушити цілісність ніжних шкірних покривів. Принцип роботи пілінгів простий: активні компоненти, що входять до їх складу (різні AHA-, BHA- і PHA-кислоти), розширюють пори, розчиняють клітини, що відмерли, шкірне сало та інші забруднення.

Використання такого засобу дозволяє повністю очистити шкіру, надати їй привабливого та сяючого зовнішнього вигляду. Причому ефект помітний після першої процедури. Кислотний пілінг універсальний і підходить для всіх типів шкіри. Виняток становить індивідуальна непереносимість компонентів та особливості шкіри.

Що краще: пілінг, гоммаж, скраб

Скраб

Це найпоширеніший і найпростіший спосіб очищення шкіри. Як активні компоненти в скрабах виступає поживна основа у вигляді густого крему або гелю і дрібні частинки, завдяки яким здійснюється механічне відлущування ороговілого шару і очищення поверхні шкіри. Як скрабують елементів можуть виступати подрібнені фруктові або ягідні кісточки, частинки солі, піску і навіть вівсяних пластівців. Нерідко до складу скрабу входять натуральні ефірні олії, вітаміни та інші поживні компоненти.

Що краще: пілінг, гоммаж, скраб

Головна перевага скрабу – високий рівень відлущування та очищення завдяки досить великим часткам, що входять до його складу. У той самий час саме наявність цих компонентів і основним недоліком таких коштів. Адже тверді частинки можуть травмувати та пошкодити ніжну та чутливу шкіру. Тому дерматологи та косметологи рекомендують з обережністю використовувати скраби, особливо тим дівчатам, чия шкіра відрізняється сухістю та високою чутливістю.

А ось володарки щільної шкіри з розширеними порами, схильні до жирності, можуть сміливо користуватися такими засобами. Головне – не використовувати скраб надто часто. Достатньо проводити очищення один-два рази на тиждень.

Що краще: пілінг, гоммаж, скраб

Гоммаж

Це єдиний клас коштів, представлених у списку, до складу яких не входять жорсткі абразивні частинки. Очищення та відлущування в даному випадку відбувається завдяки хімічній реакції, в яку активні компоненти засобу вступають після нанесення на шкіру. Основна діюча речовина гоммажу – це фруктові кислоти. Саме вони забезпечують очищення пір, стирання забруднень з поверхні шкіри без агресивної ексфоліації.

Такі засоби ідеально підходять для дівчат з особливо ніжною та чутливою шкірою, оскільки роблять свою роботу дбайливо та делікатно. А додаткові компоненти, що входять до складу гоммажів, такі як алое віра, вітамін Е, магній та інші, заспокоюють, живлять та зволожують шкіру.

Що краще: пілінг, гоммаж, скраб

Ще одна важлива відмінність гомажу – спосіб застосування. На відміну від пілінгів та скрабів, він наноситься на чисту та суху шкіру. Через кілька хвилин засіб забирається рухами, що скочують. І тільки після цього протирають ватним диском, змоченим у лосьйоні чи змивають теплою водою.

Що краще і як вибрати

Єдино правильної відповіді на питання про те, який із запропонованих коштів кращий, не існує. Пілінг, скраб, гоммаж – будь-яке з них ефектно справляється з поставленим завданням. Вибір в основному залежить від особливостей вашої шкіри та ваших індивідуальних уподобань.

Що краще: пілінг, гоммаж, скраб

Почніть вибір засобу з оцінки типу шкіри:

  1. Для жирної та щільної шкіри можна сміливо використовувати скраби та пілінги.
  2. Нормальна і комбінована шкіра віддячить вам за очищення за допомогою м’яких скрабів з полімерними частинками замість абразивних.
  3. Для особливо чутливої, тонкої та сухої шкіри найкраще підібрати гоммаж чи пілінг.

Перед використанням засобу слід перевірити його на індивідуальну переносимість, завдаючи невелику кількість в області передпліччя. Якщо через 15 хвилин не помічено роздратування та почервоніння, можете сміливо використовувати препарат будь-якої частини тіла. Не забувайте, що засоби, що відлущують, слід застосовувати не частіше одного-двох разів на тиждень і чітко дотримуватися рекомендацій, представлених на упаковці.

Тепер ви знаєте, чим відрізняється пілінг, скраб та гоммаж, принцип дії засобів та особливості застосування. Сподіваємося, що спираючись на представлений матеріал, ви легко підберете потрібний препарат. Якщо залишилися сумніви, обов’язково зверніться до косметолога за консультацією, фахівець допоможе правильно підібрати засіб, ґрунтуючись на ваших індивідуальних особливостях.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua