Sodium Ascorbyl Phosphate в косметиці для обличчя та тіла.

Sodium Ascorbyl Phosphate в косметиці для обличчя та тіла.

Перед тобою ще одна форма аскорбінової кислоти. Sodium Ascorbyl Phosphate або аскорбіл фосфат натрію – це водорозчинне похідне вітаміну С. Він здатний проникати в шкіру, зберігаючи при цьому активність. Однак потребує стабілізації. Як? Дізнаємося зі статті.

Все залежить від концентрації аскорбілу фосфату натрію в кінцевому продукті. Наприклад, для засобів щоденного догляду достатньо від 0,2 до 2%, у сонцезахисних засобах – до 1%, у освітлювальних – понад 3%.

До речі, хелатори допомагають відрегулювати кислотність середовища.

Властивості

Аскорбіл фосфат натрію після нанесення на шкіру у складі косметичних засобів потихеньку проникає в епідерміс, де трансформується у вітамін С або аскорбінову кислоту. Це дозволяє підтримати продукцію нового колагену та регенерувати шкіру.

Крім цього, речовина здатна мінімізувати пігментацію дерми, відбілювати її, захищати від вільних радикалів, як справжню аскорбінку, протистояти передчасному в'янню. Паралельно Sodium Ascorbyl Phosphate впливає синтез меланіну і попереджає старечий кератоз.

Відмінною рисою Sodium Ascorbyl Phosphate є сильні антибактеріальні властивості. Тому він дуже любимо шкірою жирного типу, а також використовується вагітними жінками та молодими мамами в період лактації.

Властивості місцевого антисептика у поєднанні з коригуванням роботи сальних залоз чистить гирла фолікулів на волосистій частині шкіри голови. Більш того, при акне з гіперкератозом пори звужуються, що провокує скупчення сальних мас і активізує бактеріальну інфекцію.

Шкірне сало – найкраще живильне середовище для розмноження мікробів. Вітамін С у формі Sodium Ascorbyl Phosphate здатний попереджати формування комедонів, окислення ліпідів у складі себуму. Тому косметичні засоби з аскорбілом фосфатом натрію рекомендуються пацієнтам з проблемною шкірою.

Sodium Ascorbyl Phosphate в косметиці для обличчя та тіла.

Вітамін C у косметиці

Плюси і мінуси

Він перетворює дерму не гірше коензимів, ретинолу, кислот, церамідів, пептидів. При цьому, як і будь-який доглядовий засіб він має переваги та недоліки. До перших відносяться:

 • наявність делікатної водної складової – похідної L-аскорбінової кислоти;
 • антибактеріальні та протизапальні можливості;
 • широкий діапазон рН із корисною дією;
 • коригування секреції себуму (шкірного сала);
 • участь у формуванні нових волокон сполучної тканини;
 • розгладжування дрібних зморшок;
 • попередження куперозу;
 • підтримка природної мантії дерми;
 • купірування постакне, освітлення тону шкіри;
 • зволоження та активація імунітету.

Другі включають лише неглибоке та повільне проникнення у шкіру.

Показання та протипоказання

Оскільки аскорбіл фосфат натрію є активним компонентом будь-якого доглядового засобу, зокрема сироваток, він використовує досить широко. Рекомендують речовину при:

 • перші ознаки старіння;
 • порушення цілісності шкірних покривів;
 • пігментних плям;
 • акне в період загострення та постакне;
 • коригування роботи сальних залоз.

А протипоказання, за великим рахунком, лише одне: індивідуальна нестерпність. Але користуватися доглядовими засобами з Sodium Ascorbyl Phosphate слід обережно, орієнтуючись на концентрацію речовини у складі догляду.

Особливості

Похідні вітаміну С стандартно прийнято ділити на дві групи:

 • кислий та нестабільний варіант – сам вітамін С або аскорбінова кислота;
 • некислий і стабільний – решта.

До другої групи і входить аскорбіл фосфат натрію (Sodium Ascorbyl Phosphate), який відрізняється антизапальними та антибактеріальними властивостями. Використовується речовина найчастіше у сироватках для лікування акне. Як правило, відрізняється низькою концентрацією та не провокує подразнення шкіри.

Кому показані сироватки з аскорбілом фосфатом натрію.

На жаль, сироватки з вітаміном С та його формами, а також інші засоби з цими речовинами показані не всім, а насамперед тим пацієнтом, у кого несенсибілізована шкіра і немає алергії.

Крім того, рекомендовані вітамінні препарати цього профілю мешканцям великих промислових центрів з поганою екологією, хронічним стресом, пігментними проблемами і лише після 25 років.

Не показані доглядові засоби з аскорбіновою кислотою пацієнтам з чутливою дермою та тим, хто страждає на розацеа, куперозом. Справа в тому, що можна спровокувати алергію або роздратування, почервоніння, свербіж.

Причому алергічна реакція може бути як негайного, і уповільненого типу, тобто з'явитися за тиждень. Визначатися слід і з концентрацією вітаміну С та його похідних у сироватці або інших удодових засобах.

Насамперед, треба пам'ятати про експрес-алерготестування: крапля засобу на зап'ястя та оцінка реакції через чверть години. По-друге, якщо це перше застосування засобу з аскорбінкою, треба починати з невисоких концентрацій: наприклад, 15%, не більше.

Доза в 20%+ – вже ударна та для реактивної та чутливої шкіри протипоказана. Якщо ти запитаєш, де знайти вказівку на концентрацію вітаміну в препараті, дивись назву засобу або його опис.

Правила використання

Нестабільну аскорбінку з концентрацією не більше 15% краще застосовувати вранці, наносячи на суху та чисту дерму. У такому варіанті аскорбінова кислота захищатиме клітини верхнього шару шкіри від будь-якого негативного впливу.

Якщо концентрація зростає, то розумніше використовувати такі доглядові засоби увечері. Причому, при чутливій дермі, перед нанесенням сироватки або іншого догляду шкіру обробляють зволожувачем або відновлюючим препаратом. Чекають, поки засіб повністю вбереться.

Стабільні форми поводяться інакше. Вони краще впливають на злегка вологу і при цьому апріорі зволожену дерму. Але і ті, й інші доглядові засоби (стабільні або нестабільні) чекають запечатування, тобто обов'язкового нанесення крему після застосування.

Якщо у догляді є кислий вітамін, потрібно почекати 20 хвилин і тільки потім наносити крем. Стабільні варіанти передбачають використання крему відразу після сироватки без експозиції. Вдень сироватку треба захищати антиультрафіолетовим кремом будь-якої пори року: чим тепліше і сонячніше, тим вищий SPF-фактор.

Зберігання

Кошти з вітаміном С у будь-якому варіанті (у тому числі аскорбіл фосфат натрію) вимагають герметичності зберігання. Це визначає нестабільність самого компонента. В ідеалі упаковка має бути непрозорою, з дозатором, у капсулах або ампулах із темного скла.

Це гарантує, що доглядовий засіб не контактуватиме з повітрям, тобто не окислиться. Відкриті доглядові засоби зберігають у темному та прохолодному місці. Найкращий варіант – картонна коробка у холодильнику.

Допустимо застосування не тільки прозорої сироватки, але і з жовтуватим відтінком. Але при потемнінні кольору до коричневого та появі неприємного запаху засобом не можна користуватися. Це ознаки окиснення вітаміну С.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua