Як використовувати Аплікатор Кузнєцова та відгуки про нього

Як використовувати Аплікатор Кузнєцова та відгуки про нього

Про цей незвичайний винахід говорять вже давно, причому по всьому світу. Чи так уже дієві подібні методи альтернативної медицини? Настав час розібратися.

Достатньо знайти рівну поверхню, розташувати на ній аплікатор і лягти зверху. Людям із низьким больовим порогом фахівці радять проводити процедуру в одязі – наприклад, у футболці. Також можна підкласти рушник, щоб пом'якшити вплив шпильок. Такий метод використання рекомендується для людей, які страждають від болів у спині та м'язах, а також для тих, хто просто хоче розслабитися після важкого дня та зняти стрес.

У разі болю у конкретних частинах тіла використовується інший метод: аплікатор притискається до болючому ділянці на хвилину, потім знімається, та був прикладається знову. Повторювати процедуру до повного зникнення хворобливих відчуттів.

При головному болі іплікатор можна акуратно притиснути до потилиці або шиї. Його також можна підкласти під голову, прикласти до стегна, передпліччя, кісточки і т.д. На даний момент у продажу існують аплікатори найрізноманітніших форм та розмірів – кожен бажаючий зможе вибрати ідеальний для себе варіант.

Час впливу іплікатора визначається або лікарем, або самою людиною. Середній час сеансу складає близько півгодини, проте це дуже індивідуально. Одні люди примудряються навіть засипати на іплікаторі, інші не можуть витерпіти й хвилини.

Для першого разу буде достатньо кількох хвилин. Однак якщо під час сеансу виникає відчуття сильної спеки, серцебиття частішає, підвищується тиск і з'являється шум у вухах, процедуру необхідно припинити.

Інші важливі правила, про які слід згадати:

 • Перед застосуванням іплікатора краще проконсультуватись із лікарем;
 • У жодному разі не можна проводити процедуру відразу після їжі – потрібно почекати хоча б півтори години;

Як використовувати Аплікатор Кузнєцова та відгуки про нього

Аплікатори Кузнєцова та Ляпко — чи працюють?

 • Безпосередньо перед процедурою потрібно сходити до туалету та спорожнити сечовий міхур;
 • Родимки та бородавки, які можуть травмуватися шипами іплікатора, необхідно акуратно заклеїти пластиром;
 • Якщо іплікатор користуються кілька членів сім'ї, перед кожною процедурою бажано проводити дезінфікування його поверхні.

Ефект та показання до застосування

Під час сеансу голки аплікатора вдавлюються у тіло, впливаючи на дрібні судини. Прискорюється кровообіг, покращується обмін речовин, відбувається очищення організму від токсинів – саме такий ефект обіцяють адепти методу лікування різних захворювань за допомогою іплікатора.

Вважається, що аплікатор допомагає розслабити м'язи, покращує сон і особливо ефективний при болях у спині та суглобах. Також при застосуванні аплікатора підвищується імунітет, шкіра стає еластичнішою, а її тон вирівнюється.

Показання до застосування:

 • Радикуліт;
 • Остеохондроз;
 • Артрит;
 • Біль в м'язах;
 • Ішіас;
 • Головні болі;
 • Безсоння;
 • Втома;
 • Ожиріння та целюліт.

У більшості випадків аплікатор використовується для лікування болю у спині. Пацієнти з проблемами такого роду використовують аплікатор у вигляді килимків, подушок та ременів.

При остеохондрозі пацієнт лягає на килимок, натискаючи на нього вагою свого тіла. Продовжувати сеанс можна близько півгодини, якщо болючі відчуття не турбують. При лікуванні шийного остеохондрозу зазвичай використовуються спеціальні валики, що підкладаються під шию. Сеанс у цьому випадку має бути менш тривалим.

Протипоказання

Як і в будь-якого методу лікування (тим більше, якщо йдеться про альтернативну медицину), іплікатор має свої протипоказання:

 • Родимки, папіломи, кондиломи, бородавки в місцях, які можуть зазнати впливу іплікатора;
 • Дерматит та різні ушкодження шкіри;
 • Тромбофлебіт;
 • Пухлини;
 • Епілепсія;
 • Жар;
 • Вагітність.

У людей з низьким больовим порогом використання іплікатора може викликати неприємні відчуття – краще зупинити свій вибір на масажерах з тупішими шипами.

Історія створення

Іван Кузнєцов працював у дитячому садку та навчав дітлахів музиці. Він був єдиним співробітником чоловічої статі, а тому саме на його плечі лягала найважча робота. Якось Івану доручили провести дезінсекцію будівлі. Йому видали все необхідне екіпірування, але – ось невдача! – Забули попередити про те, щоб він одягнув захисні рукавички.

Ковалів ніколи раніше не мав справ із токсичними речовинами подібного роду, а тому й подумати не міг, чим для нього обернеться проведення дезінфекції голими руками. Внаслідок отруєння в Івана розвинулися хронічні болі. Порушення периферичного кровообігу призводило до таких сильних м'язових спазмів, що чоловік часом тижнями не міг поворухнути кінцівками. Далося взнаки отруєння хімікатами і на роботі нирок.

Допомагала Іванові лише акупунктура. Але цей метод лікування на той момент ще тільки починав проникати до Росії (це були сімдесяті роки ХХ століття), а тому лише кілька амбулаторних клінік пропонували безкоштовне лікування. А спеціалісти приватної практики за свої послуги просили нечувані суми, яких у Кузнєцова просто не було. Іван вирішив: раз я не можу ходити на процедури до фахівців, значить, навчуся всього необхідного і стану собі фахівцем.

Однак невдовзі стало зрозуміло, що здійснити ідею самолікування буде складно – потрібна небачена гнучкість, щоб самому дістатись потрібних точок на своїй спині. Бажаючи полегшити це завдання, Іван почав активно генерувати ідеї. Результатом його мозкового штурму і став винахід знаменитого аплікатора – аркуша гуми, утиканого канцелярськими шпильками, розташованими за чверть дюйма один від одного.

Нотатки в газетах та експертизи

1979 року Іван Кузнєцов подав заявку на винахід, і через рік отримав схвалення. Цього ж року в газеті «Правда» вийшла перша нотатка про дітище Івана.

У 1981 році низка науково-дослідних інститутів у Москві провели неофіційні клінічні випробування аплікатора. Результати цих тестів були опубліковані. Департамент громадської охорони здоров'я дозволив виробляти та продавати винахід Кузнєцова. Тепер лікарі, зацікавлені у цьому методі лікування, могли вільно використовувати його у своїй практиці.

Згідно з джерелами, у травні 1981 року у Державному інституті фізичної культури було проведено 2450 сеансів лікування з використанням аплікатора. У 1982 році Інститут нейрохірургії зареєстрував результати 1000 сеансів на 30 пацієнтів, а Інститут експериментальної хірургії протестував 75 пацієнтів на 750 сеансах.

Як використовувати Аплікатор Кузнєцова та відгуки про нього

1983 року Центральний інститут травматології випробував аплікатор на 176 пацієнтах, а кафедра факультативної хірургії Другої Московської медичної школи досліджувала вплив даного методу лікування на електрокардіограми 120 пацієнтів із захворюваннями серця. Іншими словами, винахід Кузнєцова починало приковувати до себе дедалі більше уваги у наукових колах.

Лікування безсоння та астми

У 1987 році одне з медичних видань опублікувало статтю про дивовижний експеримент, що закінчився успіхом. Диво трапилося в кабінеті Кузнєцова – жінка, яка роками страждала від безсоння, благополучно заснула, провівши на аплікаторі п'ятнадцять хвилин.

Автор статті, який і став свідком цього чарівного зцілення, взяв інтерв'ю у кількох лікарів, питаючи, як, на їхню думку, працює цей винахід. Відповіді були досить загальними, опитувані висловлювали припущення про те, що даний метод особливо впливає на ті чи інші області мозку.

Таня Зільбертер – незалежний дослідник, співробітник групи нейропротекції Інституту системних нейронаук. Ось що вона розповідає про свій досвід використання аплікатора:

«Я теж почала використовувати цей пристрій для лікування безсоння (і цей метод незмінно спрацьовував), і через кілька тижнів я помітила, що застуди та грип почали долати мене рідше, ніж раніше. Я також змогла допомогти своєму хорошому другу – у нього важка форма астми, він кілька місяців не міг спати у своєму ліжку і змушений був проводити ночі, сидячи у кріслі. Його попросили утриматися від прийому його звичайних ліків та прийти до лікаря для повторного ув'язнення.

Йому ставало дедалі гірше, він уже не міг стати на ноги і дійти до машини. Я змусила його нахилитися вперед, накрила його оголену спину аплікатором, сильно натиснула й утримувала його близько двадцяти хвилин. Поступово я почула, як його хрипи зникли, а колір обличчя покращав. Він обережно підвівся, зробив крок уперед, посміхнувся і сказав: «Сподіваюся, це не щось заборонене!»

Аплікатор також допоміг мені впоратися з моїми панічними атаками», – додає Таня.

Вперше вона почула про винахід Кузнєцова від чоловіка, який працював у Московському інституті експериментальної хірургії. Одного разу він прийшов додому дуже схвильований – саме того дня він дізнався про новий метод передопераційного лікування пацієнтів, які мають резистентність до звичайних ліків, які страждають на алергію на них і т.д.

«Тільки уяви собі – гумовий килимок, проколотий голками. Пацієнт повинен лягти на нього і залишатися в такому стані протягом години або більше. Вони кажуть, що голки не проколюють шкіру, а хворобливі відчуття тривають лише хвилину чи дві, потім люди розслаблюються, відчувають тепло, перестають чхати та кашляти, а їх кров'яний тиск нормалізується. За кілька днів вони вже будуть готові до операцій», – ділився своїми враженнями з Танею її чоловік.

Таню цей винахід зацікавив. Вона почала міркувати про те, як діє аплікатор. «Ймовірно, річ у тому, що голок так багато, що врешті-решт деякі з них досягають потрібних точок. Пізніше я виявила, що логіка винахідника справді працювала саме в такий спосіб», – згадувала дослідниця.

Чудеса зцілення

У своїх дослідженнях Таня ділиться й іншими, не менш цікавими та справді чарівними історіями про зцілення тих чи інших захворювань за допомогою іплікатора. Саме він допомагав їй у найстресовіші та найкритичніші часи. Ось уривок із її спогадів:

«Це був 1991 рік, Москва. Немає потреби говорити вам про те, наскільки стресовим був період. Мої панічні атаки посилювалися, тому я почала використовувати аплікатор кілька разів на день. У той же час я захворіла на грип. Точніше, я так думала – у мене були кашель та інші симптоми. За тиждень симптоми грипу зникли.

Тут я маю сказати вам, що в той період наша родина готувалася до переїзду до США (моєму чоловікові запропонували працевлаштування в Медичному центрі Дьюка, ми отримали грін-карту). Нам довелося пройти медичне обстеження, яке включає аналізи на туберкульоз, яке мало оцінюватися американськими лікарями.

Це було у вересні 1991 року, а в лютому 1992 року, вже у Північній Кароліні, мені довелося скласти шкірний тест на туберкульоз, бо я планувала стати волонтером у хоспісі. В результаті у мене запалилося і розпухло передпліччя, то була катастрофа. Я помчала до медичного центру Дьюка. Мені зробили повторний рентген, а потім у кабінет увійшли два лікарі. «Після перенесеного туберкульозу не слід складати шкірні аналізи», – дорікнули вони мені.

«Який туберкульоз? У мене були чисті аналізи у серпні!» – Вигукнула я. «Що ж, ви заразилися пізніше. Те, що ми бачимо на знімках зараз – це добре вилікована крихітна цятка у вашій легені, яка говорить нам про те, що лікування було своєчасним та ефективним», – відповіли вони.

Вони не повірили мені, коли я сказала, що у мене не було жодного лікування, і я просто використала аплікатор. Лікарі порекомендували мені регулярно проходити огляди та робити тести. Оскільки я працювала в реабілітаційному центрі, а потім із новонародженими та недоношеними дітьми, мені довелося проходити обстеження двічі на рік. Результати завжди були чудовими.

Коли я тільки почала використовувати аплікатор, я помітила, що він допомагає позбутися головного болю. Він допоміг моєму синові, чия респіраторна алергія була настільки важка, що йому довелося два з половиною роки перебувати на домашньому навчанні.

А одна з моїх подруг протягом багатьох років страждала від якогось недіагностованого шлунково-кишкового захворювання. Після двох місяців регулярного використання аплікатора вона відчула полегшення болю і знову змогла носити бікіні, оскільки її шкіра помітно підтягнулася.

Мій чоловік успадкував сильне варикозне розширення вен. Після важкого нещасного випадку та кількох операцій його стан погіршився – вени набрякли, запалилися, з'явилися м'язові судоми та сильні болі. Йому сказали, що допомогти зможе лише операція, іншого виходу немає. Ми вирішили спробувати аплікатор.

Через півтора місяці інтенсивного лікування його стан покращився, операція більше не була потрібна. Біль, судоми та набряки зникли. Тепер, коли вони повертаються, ми знаємо, що потрібно робити – потрібно лише півгодини масажу, щоб зупинити судоми та біль».

Відношення наукової спільноти

Ефективність рефлексотерапії (а саме до цієї галузі і відноситься винахід Кузнєцова) досі піддається сумніву багатьма представниками наукової спільноти. А багатьох медичних фахівців також непокоїть той факт, що деякі люди повністю відмовляються від стандартного лікування, роблячи ставку лише на альтернативну медицину.

Як використовувати Аплікатор Кузнєцова та відгуки про нього

Чи варто експериментувати з масажером? Так, якщо у хворого немає серйозних протипоказань, він дотримується всіх запобіжних заходів і паралельно консультується зі своїм лікарем. Однак за наявності серйозних захворювань надіятися тільки на чудодійну силу іплікатора точно не варто.

Відгуки з Amazon

Подані нижче відгуки відображають суб'єктивну думку та особистий досвід покупців:

 • «Я водій вантажівки і придбав її в машину. Коли я за кермом, у мене починає боліти спина. Я кладу його між спиною та сидінням і незабаром починаю почуватися краще. У мене такий самий і вдома є. Коли я прокидаюся вранці, то лягаю на нього, і це, безумовно, допомагає моїй спині, що затекла».
 • «Вау! Цей масажер полегшує мій біль у спині і плюсом до того допомагає позбавлятися стресу. Перші тридцять секунд були дуже некомфортними (шипи дійсно гострі), але потім, хочете вірте, хочете ні, я відчула приплив ендорфінів. Шкода, я не дізналася про цього масажера багато років тому … але краще пізно, ніж ніколи. Люблю його, наполегливо всім рекомендую. Дам ще одну пораду – починайте повільно».
 • «Я був налаштований скептично, тому що мені здавалося, що пластикові голки не зможуть надати потрібного впливу, але все ж таки вирішив дати цьому засобу шанс.

Під час перших двох використань я відчував досить відчутні болючі відчуття. Через тиждень у мене виробилася толерантність до шпильок, і я втратив до цієї штуки інтерес. Не впевнений, що це справді корисно та ефективно».

 • «Такими речами можна користуватися лише за порадою лікаря. Моєму чоловікові його прописував лікар, він і пояснював, як правильно ним користуватися».
 • «Я стала на килимок відразу ж, як розпакувала його. Це були неймовірні відчуття для моїх бідних, змучених болем ніг. Зазвичай для масажу стоп я використовую тенісні м'ячики, але це набагато краще.

Крім того, у мене було багато хорошого досвіду як з акупунктурою, так і з точковим масажем для зняття м'язової напруги та профілактики мігрені. Дуже люблю цей масажер і наполегливо рекомендую його всім, хто страждає від хронічного болю та стресу. Це чудовий спосіб розслабитися перед роботою або вночі, коли ви намагаєтеся заснути.

Відповідно до інструкції, що додається до килимка, я рекомендую спочатку лягати на килимок в одязі – поки ви не звикнете до нього. Якщо у вас нижчий больовий поріг, ви можете відчувати дискомфорт, торкаючись килимка оголеною шкірою. Якщо ви дуже чутливі, ви також можете покласти рушник поверх килимка!»

 • «Дуже хороший засіб для позбавлення стресу і болю в спині. Розслабляє м'язи. Відмінний продукт”.
 • «Десять років тому призначив лікар, використовую досі – для попереку, шиї, потилиці (але це боляче). Якщо чоловік потягне спину, теж кладу його на аплікатор, через кілька днів усе минає. Іноді просто для задоволення лягаю на голки».
 • «Спочатку було дуже боляче, не могла навіть хвилини на ньому витерпіти, а тепер навіть засинаю на ньому. Коли лежу на ньому перед сном, потім зі сном усе гаразд».
 • “Користуюся вже п'ятнадцять років, допомагає знімати втому з м'язів”.
 • «Дуже боляче від використання, німіють ноги та спина».
 • «У перші хвилини все ж таки хочеться встати. Але головне розслабитися, тому що чим напруженіші м'язи, тим сильніше впиваються голочки. Чоловік і я використовуємо від болю в спині, а от свекруха так і не змогла подружитися з ним. Коштує дешево, а користі вагон».
 • «Дуже легко звикаєш до голок. Нині навіть можу заснути на ньому. Моя дитина теж любить масажер».
 • «Такі килимки багато рекламували на ТБ, тому я вирішив спробувати. На жаль, жодних переваг я не виявив. З таким же успіхом я міг би лежати на звичайному килимку для йоги».
 • «Вперше боляче, але потім звикаєш».
 • «Мучаюся зі спиною, після килимка все минає. Відразу розслабляєшся».
 • «Використовую, щоб знімати біль у спині після довгої сидячої роботи. Застосовую ще для антицелюлітного масажу, що допомагає».
 • «Жодного ефекту не помічаю від нього».
 • «Моєї доньці подобається, а я не можу на ньому лежати. У мене дуже низький больовий поріг для цього іплікатора».
 • “Дуже боляче на ньому лежати”.
 • «У мене було упередження щодо цього масажера та акупунктури взагалі, але я в захваті. Після цілого дня сидячої роботи приходжу додому і лягаю на килимок. Перші рази давалися важко, але потім звикаєш до цих відчуттів. Після масажу відразу почуваюся краще, менше напруження».
 • «Боляче! Але лише спочатку. Щойно звикаєш, стає терпимо. Знімає напругу, зменшує біль та розслаблює.

Використовую його перед сном, потім швидко засинаю».

 • «Потрібно якийсь час, щоб звикнути. Я використовую його по двадцять хвилин на день після йоги. Мені здається, що при прямому контакті зі шкірою він працює краще».
 • «Знімає біль та напруження у м'язах. Але користуватись потрібно обережно, щоб не подряпати шкіру».
 • “Від головного болю не позбавляє, але як масажер непоганий”.
 • «Не уявляю тепер без нього життя. Приходжу додому після важкого дня, лягаю на нього, і тут же вся напруга йде. Якщо у вас чутлива шкіра, беріть аплікатори з менш гострими шпильками».
 • Відмінний масажер для спини. Вставати на нього теж намагалася, поки підкладаю простирадло».
 • «Це мій порятунок від ниючого болю в спині».
 • «Почала користуватися килимком за рекомендацією невролога. Лежу по тридцять-сорок хвилин (в інструкції вказано інший час, але лікар порадив довше лежати). Можливо, це самонавіювання, але він працює».
Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua