Як виглядає бородавка на пальцях рук, на ногах, на тілі

Треба знати, як виглядає бородавка — для того, щоб відрізнити доброякісні утворення від злоякісного. Бородавки — доброякісні утворення на тілі, яке виникає в результаті впливу на організм вірусу папіломи людини. Але справи не так страшні, як звучать — нарости легко видаляються за допомогою лазерного або радіохвильового втручання. Вирости відрізняються один від одного — все залежить від того, на якій саме ділянці тіла з’явилося запалення.

Как выглядит бородавка на пальцах рук, на ногах, на теле
Бородавки можуть виростати на будь-якій ділянці тіла і відрізнятися за формою і розміром, а так само їх іноді плутають з родимками.

Види і відмінні риси бородавок

Підхопити вірус папіломи людини куди простіше, ніж здається. Громадські місця, на зразок туалетної кімнати в кафе або басейну — ось приклад місць, в яких кожен може стати «щасливим» власником бородавки. Відповідь на питання, заразні чи бородавки, — так. Спочатку новоутворення може бути зовсім непомітним, але з плином часу воно стає більше і набуває нерівну форму. Розрізняють кілька видів виростів:

  • прості;
  • висячі;
  • гострокінцеві;
  • підошовні;
  • юнацькі.

Зовнішній вид виростів також відрізняється. Це бувають ледь помітні, за формою плоскі горбки, на них можуть бути тріщини, вирости нагадують вузлики. Важливо знати, що біля однієї бородавки може з’явитися друга — і так далі. Лікування утворень дуже бажано, оскільки воно запобігає появі запалень, які будуть завдавати неприємні відчуття, а також бентежити носія зовнішнім виглядом. Адже вигляд у запалень неприємний і неестетичний, а так хочеться кожен день виглядати свіжо! Тому слід навчитися точно визначати, який вигляд у бородавки, щоб вилікувати її і зажити повноцінним життям. Освіти найчастіше припікаються азотом — це безболісний і ефективний метод видалення.

Освіти на обличчі

Цей вид виростів самий неприємний, оскільки його доводиться весь час маскувати косметикою. Але, як не крути, бородавки на обличчі завжди помітні. Найчастіше вони володіють довгастою формою — своєрідною ніжкою. Колір різний — маленькі новоутворення найчастіше пофарбовані під тон шкіри, великі набувають темно-коричневий відтінок. Незважаючи на огидний зовнішній вигляд, новоутворення на обличчі еластично і нагадує звичайну шкіру. Всі ознаки бородавок на обличчі залежать від того, який саме вірус папіломи людини вплинула на організм. Формуються освіти біля рота, носа і навіть на століттях. Видалення виростів на обличчі — пріоритетна справа, адже ці утворення не тільки псують зовнішність, але і здатні стати причиною проблем зі здоров’ям.

Освіти на шиї і тілі

Це найпоширеніше місце для появи новоутворень. Недолік гігієни, пітливість — все перетворюється у вирішальний фактор для появи утворень. Пахви і шия — місця, де бородавки знаходять для себе комфортне місце; у жінок вони здатні з’являтися під грудьми. Форма таких запалень нерівна, а поверхня шорстка. Колір — темний, рожевий (в тон шкіри) або жовтуватий.

Освіти на руках

Один з найбільш неприємних видів новоутворень — досить часто одним выростом справа не обмежується, і на шкірі рук з’являються численні освіти. Спочатку бородавка на руці маленький і схожа на вузлик, але поступово вона збільшується. Бородавки на руках опуклі й шорсткі, при ускладненнях на них з’являються додаткові нарости. Якщо стан організму налагоджується, то нарости поступово зникають. Якщо цього не відбувається, вихід — терміново звернутися до лікаря, який призначить курс лікування. Бородавки на руках з’являються у дітей і підлітків. Це викликано проблемами з імунітетом у дитини.

Освіти на пальцях рук

Бородавки на пальцях рук можуть бути поверхневими або глибоко проростати в шкіру.

Бородавки на пальцях рук бувають звичайними і глибокими. Перший тип бородавок має відмінні форми — від «вузлика» до «кольорової капусти». Колір такої освіти жовтий або темно-сірий. До другого типу відносять виріст, який йде глибоко під шкіру і починає свій запальний процес на шкірі обличчя, поступово переміщаючись до рук. Такі бородавки на пальці — показники, на який саме вірус вразив організм, і чи вважаються новоутворення доброякісні. При появі підозрілих запалень на пальцях рук слід негайно звертатися до лікарів-дерматологів.

Бородавки на стопі

Друга їх назва — підошовні вирости. Вони з’являються на ступнях і часто доставляють хворобливі відчуття. Причина появи утворень на ступні досить проста — при тривалої ходьбі або фізичних вправах ноги потіють, а це — благодатний грунт для розмноження грибків і різних новоутворень. Такі запалення часто з’являються на ступні і зникають самостійно, а потім повертатися знову — все залежить від стану здоров’я людини. Незручностей при цьому не менше, адже з-за виростів на стопі боляче ходити, тому позбавлятися від них потрібно як можна швидше.

  • запалення на ступнях приймають форму чорних точок в ускладнених випадках;
  • бувають опуклими, гладкими або шорсткими.

Вирости на ногах

Бородавки на ногах частіше мають форму «цвітної капусти» і тверді на дотик.

Такий вид бородавок нагадує цвітну капусту, їх колір — темний, на дотик вони тверді. Поширюються ці утворення на колінах, гомілках і стопах. У гіршому разі запалення на нозі виникають справжніми «колоніями» — тоді видалення стає більш складним. Бородавки на ногах мають властивість заподіювати неприємні відчуття.

Навіть якщо запалення не доставляє незручностей, наріст слід лікувати, оскільки стан погіршується від ігнорування проблеми!

Вірус папіломи людини може викликати онкологічні захворювання, переходити на частини тіла інфікованого і примушувати людину відчувати дискомфорт. Тому при першій появі підозрілого освіти потрібно відразу ж звернутися до лікаря за консультацією — запалення нерідко небезпечні. Сучасні методи видалення наростів дієві — припікання азотом або лазерне втручання і видалення струмом. Поширені народні методи видалення папілом, але краще не ризикувати і звернутися до лікаря, який призначить курс лікування і про проблему можна буде забути назавжди. Повторне утворення бородавок допустимо, тому лікування призначають у відповідності зі складністю освіти.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: