Як гадати на картах Таро: 4 простих розклади для початківців

Розповідаємо, з чого почати та на що звернути увагу, якщо вперше вирішила погадати на Таро.

Як гадати на картах Таро: 4 простих розклади для початківців

У 2022 році попит на карти Таро виріс на неймовірні 486%. За однією з версій, зростання популярності пов'язане з хвилюваннями та тривогами людей — все складніше логічно передбачити, що ж чекає попереду. Тому бажання зазирнути у майбутнє і виросло до подібних масштабів. Ймовірно, навіть скептики поповнили ряди тих, хто припускає, що карти Таро можуть вказати їм правильний вектор.

Крім того, Таро – не зовсім езотеричний інструмент. В окремій статті ми розповідали, чому такі ворожіння мають мало спільного з магією та більше пов'язані з психологією. Сьогодні ти дізнаєшся, як швидко навчитися самостійно ворожити на картах Таро і з чого потрібно починати.

Звідки прийшло Таро: легенди про походження

З цим старовинним інструментом ворожіння пов'язано багато гарних історій. Розкажемо про трьох найпопулярніших.

 • Легенда №1. Аркани Таро – це ієрогліфічна книга з 78 таблиць, яка прийшла до нас із Стародавнього Єгипту. Переказ свідчить, що колись сторінки книги були у формі медалей із вибитими на них зображеннями та числами, після них змінили металеві платівки, далі символи зображали на шкіряних картках і лише потім перенесли на паперові.
 • Легенда №2. Згідно з цією версією, єгипетські жерці проводили таємний ритуал посвяти, де особливу роль відігравали зображення. Людина, яка проходила через це таїнство, опинялася у довгій галереї, стіни якої були розписані фресками, що зображують містичні фігури та символи. Їх було 22 (як і Арканів у Таро), і кожен малюнок ототожнював закон життя.
 • Легенда №3. За третім приданням, у часи, коли людина ще нічого про себе не знала і відчувала себе беззахисною і втраченою в цьому світі, вона попросила богів вказати їй шлях, яким вона повинна йти, щоб осягнути щастя. Молитви почули — боги послали з неба образи. Вони вказували на дорогу до мудрості та щастя. Однак, як і в будь-якій легенді, не обійшлося без складнощів — у справу втрутився диявол. Сильний вітер, що його наздогнав на землю, розкидав небесні образи по всьому світу. У результаті людині довелося витратити сотні років, щоб зібрати їх докупи. Той, хто зібрав всю колоду з 22 образів, зрозумів, що це лише півсправи. Місія полягала в тому, щоб визначити, в якій послідовності повинні йти образи згідно з божественним задумом.

Саме тому Таро не має одного або двох варіантів розкладів. Їхні сотні, і кожен несе свої відповіді. При цьому карти не дають односкладових відповідей і не передбачають життя людини – вони лише підказують напрямок і вказують, на що звернути увагу.

Наприклад, за розкладами Таро можна:

 • проаналізувати певний відрізок часу,
 • описати конкретну проблему,
 • дізнатися, як розвиватимуться відносини з оточуючими,
 • зрозуміти, що відбувається в душі у людини,
 • і навіть скласти психологічний портрет того, кому гадають.

Вчитися гадати на картах можна все життя, проте для перших кроків достатньо кількох днів. Але перш ніж перейти до активних дій, важливо ознайомитись з азами. У тому числі зрозуміти, яка колода підійде для початківців.

Як правильно вибрати карти Таро: види колод

Як гадати на картах Таро: 4 простих розклади для початківців

Усі види колод карт Таро діляться на п'ять великих груп, або як їх називають окультисти – школи:

 1. Райдер-Уейт.
 2. Алістер Кроулі.
 3. Папюса.
 4. Марсельська.
 5. Російська.

Відмінність шкіл полягає у структурі колоди, символів, які зображають на арканах — так називають карти в Таро, — їхньому трактуванні та ритуалах. Також у кожної школи є своя графіка та палітра. В одних вона світла, в інших — темна чи готична. Початківцям краще вибирати світлі колоди або універсальні. До них відносяться колоди:

 • Універсальний ключ. Автор – Давид Корсі.
 • Таро ангелів. Розроблена італійцями Пічо та Берті.
 • Таро Райдер-Вейт.

Зазвичай вони складаються з 22 Старших Арканів, або козирів, і 56 Молодших Арканів вони діляться на чотири масті. Основна відмінність колод – дизайн. Наприклад, в основу зображень світлих Таро лягли біблійні сюжети та притчі. Герої на арканах репрезентують сили добра.

Як розкладати карти Таро: три способи трактування

Існують 3 основні способи трактування карток:

 1. Системний . Коли ви суворо дотримуєтесь тлумачення, описи значення кожної карти. Тлумач зазвичай йде разом із колодою — у ньому докладно прописані значення та поєднання різних Арканів. Якщо виникнуть питання, легко знайти відповіді в Мережі — зараз багато ресурсів, які допомагають увійти до Таро.
 2. Інтуїтивний . В цьому випадку зчитуєш картинку, зображену на карті, і дозволяєш своїй свідомості вибудовувати асоціативні образи. Пояснювати та розуміти їх можеш, прислухаючись до інтуїції. Такий спосіб краще довірити професійним тарологам.
 3. Змішаний . Цей варіант має на увазі поєднання класичного читання карток — за допомогою тлумачів, — та інтуїтивного. Навіть якщо ти новачок у гаданні, то вийде вловити такі почуття, як тривога, страх, радість, якщо вони виникнуть у твоїй душі під час розкладу.

Поєднання емоції з традиційним тлумаченням карт дасть більш повну картину. Тому третій варіант найпоширеніший.

Як гадати на картах Таро: порада для початківців

Як гадати на картах Таро: 4 простих розклади для початківців Джерело: freepik.com

Отже, з чого почати ворожіння, якщо ти вперше тримаєш карти Таро з метою розкладу.

 • Насамперед займи зручне становище і сфокусуйся на своїх думках.
 • Точнісінько сформулюй питання, на яке хочеш отримати відповідь.
 • Не починай із запитів, які стосуються життя та смерті. Орієнтуйся на запитання, відповідь на яке тобі частково очевидна, але все ж таки по ньому не вистачає доповнень. Наприклад, запитай у карт: «Як ставиться до мене мій обранець?», потім дістань з колоди карту, подивися на те, що на ній зображено, і спробуй інтерпретувати побачене.

Що ще треба враховувати під час ворожіння

 • При інтуїтивному трактуванні врахуй колір картки. Якщо він енергійний — жовтий або помаранчевий, значить, вона говорить про початок, активні дії та лідерство. Після можеш звірити свої відчуття з офіційним трактуванням картки.
 • Також важливо відчувати енергію стихії. У Таро, як і в астрології, їх чотири. Кожна масть відповідає своїй стихії. Жезли – Вогонь, Пентаклі – Земля, Мечі – Повітря, Кубки – Вода. Умовно Вогонь і Повітря – це активні, чоловічі елементи, а Вода та Земля – жіночі, пасивні Чоловічі стихії пов'язані з діями, енергією, іноді агресією та навіть небезпекою. Жіночі — з чуттєвістю, ніжністю та далекоглядністю. Додай ці відчуття у свої тлумачення.

Не переймайся, якщо не відразу вдалося відчути правильне значення карти. Все приходить із практикою.

Як зберігати колоду

Колоду можна зберігати в оригінальній упаковці. Але в ідеалі покласти карти в полотняний мішечок або обернути в чорну шовкову тканину. Якщо ти тримаєш карти в скриньці, вона має бути дерев'яною.

Прості розклади на Таро для новачків

Як гадати на картах Таро: 4 простих розклади для початківців Джерело: freepik.com

1. Пророцтво на день

Щоранку витягай з колоди одну карту, щоб розпочати свій день із підказки. Це буде гарною практикою для тих, хто тільки починає гадати. Попроси своїх ангелів-охоронців показати тобі значення цієї карти на прикладі подій, які відбудуться за день. А перед сном проаналізуй те, що сталося за день, і порівняй результат із традиційним значенням карти.

2. Ворожіння у день народження

Робити це дуже корисно – енергетичне поле стає дуже сильним. Обов'язково запиши, які карти вийшли у твоєму розкладі, на яких позиціях, і що ти відчуваєш у процесі. Протягом року (до наступного дня народження) ти матимеш можливість перевірити точність передбачення.

3. Допомога у прийнятті рішень

Носи з собою колоду карт і звертайся до неї за порадою у будь-який час. Наприклад, коли тобі на думку спало якесь питання чи відчуваєш невпевненість у ситуації. Витягни з колоди будь-яку карту — це буде відповідь на твоє запитання. Найкраще спосіб допомагає прийняти рішення у сферах кохання, стосунків, кар'єри, грошей, здоров'я.

Таро допоможе оцінити сумісність з новим партнером на початку відносин, коли емоції і почуття зашкалюють і не дають об'єктивно оцінити життєздатність і потенціал цього зв'язку. За допомогою карт можна дізнатися прогнози подальшого благополуччя та матеріальних надбань. Щодо здоров'я, Таро добре служить інтуїтивним гідом і може дати сигнал звернутися до лікаря.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua