Як правильно формулювати бажання: поширені помилки та дієві способи

Необов'язково чекати дня народження, зорепада чи Нового року, щоби загадати бажання. Мріяти і вірити в задумане можна коли і будь-де. Головне – навчитися формулювати свої бажання.

Як правильно формулювати бажання: поширені помилки та дієві способи

Відповідно до «закону тяжіння», люди та їхні думки створені з чистої енергії. Тому, щоб отримати бажаний результат, важливо правильно спрямовувати свою енергію. Але чи достатньо гарного настрою для того, щоб усе, що ти мрієш, втілювалося в життя? Ірина Прачева, коуч та автор книги «Мрій та дій», склала рекомендації, як ефективно формулювати свої бажання, щоб вони збувалися.

Що таке метод SMART і як він працює

Найефективніший і найпростіший спосіб для формулювання бажань — метод SMART, або «розумний». Він складається з п'яти критеріїв:

  1. S pecific – конкретика
  2. M easurable – вимірність
  3. A chievable – досяжність
  4. R elevant – значимість чи актуальність
  5. T ime bound – обмеженість за часом

Ці критерії визначають вимоги до мети або досягнення мрії. Розповімо про кожен із них докладніше.

Specific – конкретика

Як правильно формулювати бажання: поширені помилки та дієві способи

Радянський психолог Борис Додонов у дослідженнях писав у тому, що конкретна мрія дозволяє людині масштабно трансформуватися. Тому не використовуй розпливчасті поняття та неоднозначні формулювання. Коли визначиш справжнє бажання і будеш упевнена в тому, що воно зробить тебе щасливою, візуалізуй кожен нюанс: колір, форму, розмір, запах чи смак своєї мрії. Важливо уявити все. Тож ти конкретизуєш запит, який призведе до потрібного результату.

Measurable – вимірність

Без визначення міри мрії нашій підсвідомості складно відповісти на запитання: «Що я можу зробити, щоб досягти мрії, і коли ця мрія може вважатися реалізованою?». Тому до загадування бажань варто підходити також як, наприклад, до постановки планів для компанії та співробітників. Тільки замість формулювання “збільшити лояльність клієнтів на 20%” ставиш особисті цілі з чіткими даними. Припустимо, «набрати 5 тисяч передплатників у Instagram». Такий запит стане критерієм успішності. Вийшло досягти — отже, мрія збулася. ще підписалися лише 2,5 тисячі людей — отже, ти йдеш у вірному напрямку, і ціль уже близько.

Achievable – досяжність

Проаналізуй, наскільки реальним є виконання твоєї мрії в ті терміни, які ти встановила. Постарайся об'єктивно оцінити свої ресурси. Уявимо, що та хочеш збільшити прибуток вашого з батьками сімейного кафе у тисячу разів. Ціль хороша, але занадто абстрактна. Ти не врахувала концепцію невеликого бізнесу, в якому немає масштабних закупівель та заготовок. Тому така мрія буде непорівнянною з реальністю — прибуток не зможе раптово зрости, якщо не змінити бізнес-модель.

Тому спочатку потрібно придумати, як вийти на великі закупівлі та збільшити виробництво, а потім відштовхуватися від цього. Твердо стояти на землі важливо, бо тверезість мислення позбавить гірких розчарувань. Загадувати бажання не однаково жити в рожевих окулярах.

Relevant — значущість чи актуальність

Як правильно формулювати бажання: поширені помилки та дієві способи Джерело: gifer.com

Бажань може бути кілька, але загадувати все одразу не можна. Потрібно, грубо кажучи, розставити свої мрії щодо пріоритетності та актуальності. Наприклад, перш ніж бажати круту іномарку, спочатку задумайся про те, щоби з першого разу здати на права. Бажання має бути не тільки значущим, а й логічним, так у нього буде більше шансів здійснитись.

Time bound – обмеженість за часом

Як правильно формулювати бажання: поширені помилки та дієві способи Джерело: gifer.com

Дедлайн дисциплінують і допомагають досягти мети. Тому, коли на тій же роботі людині кажуть, у які терміни потрібно здати проект, він продумує план — дробить глобальне завдання на підзавдання так, щоб встигнути вчасно — і наближається покроково до мети.

Але коли справа стосується своїх бажань, людині складніше брати відповідальність за їхнє виконання. Питання з термінами набуває неоднозначного характеру — вони постійно відсуваються на пізніше, а потім можуть зникнути з горизонту. Щоб цього не сталося, коли загадуєш бажання, промовляй зразкові терміни виконання бажання. І це теж має бути дуже об'єктивною оцінкою, з опорою на твій ресурс. Не поспішай з датами, якщо точно знаєш, що на той час не отримаєш того, чого хочеш. Такий неуспіх може тебе дуже засмутити. Наприклад, якщо ти хочеш пострункішати, то побажай спочатку позбутися 3 кілограмів за 5 місяців, а не 10 за 2 тижні.

Додаткові дієві способи наблизити мрію

Намагайся продумувати кожне слово під час пошуку потрібного формулювання

Є вираз: «Бійтеся бажань, вони мають властивість збуватися!». Його суть у тому, щоб загадувати бажання з особливою уважністю до дрібниць. Формулюй свої мрії конкретно, адже кожне слово несе у собі певний сенс. Зокрема, відмовся від частки «не». Так, замість «не хворіти» бажай «бути здоровою», а фразу «не мати ворогів» заміни на «мати багато корисних знайомств».

Вір у удачу

Ідея «я — щасливчик» справді енергоємна! У своєму дослідженні Річард Уайзман, професор психології у Хердфордширському університеті, попросив піддослідних знайти 20 доларів на вулиці. Учасники, які були впевнені у своєму везінні, знаходили заповітну купюру частіше, ніж скептики. І це цілком зрозуміло: людина, яка сподівається на удачу, докладає більше зусиль у своїх починаннях, очікуючи на позитивний результат. Ця формула працює і при загадці бажань.

Пам'ятай про екологічність мрії

Важливо бути екологічним у своїх бажаннях, у тому числі не брати на себе відповідальність за зміни у житті інших людей. Принцип «На чужому нещасті щастя не побудуєш» дуже важливий для формування заповітної мрії. Згадуй це щоразу, коли з'являється нав'язлива думка вплинути на події в чужій долі або добитися прихильності того, хто не має до тебе почуттів. Бажання дійсні лише тоді, коли вони виконуються на благо.

Вияви здоровий егоїзм

Загадуй бажання, в яких ти зацікавлена сама, а не твої близькі чи друзі. Ти не можеш мріяти за інших людей, адже кожен має своє бачення світу і те, яке місце в ньому займає мрія. Тому відмовся від формулювання подібного до цього: «Хочу, щоб чоловік більше заробляв/щоб чоловіка підвищили».

Ти не можеш знати, що насправді хоче інша людина – у цьому випадку чоловік. Може, він цілком задоволений рівнем відповідальності на своїй посаді і поки що не готовий до збільшення обов'язків. Важливо не забувати і не лізти в чужу долю, навіть якщо це твоя близька людина. Думай лише про себе.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua