Місячний посівний календар на липень 2022

Місячний календар садівника і городника на 2022 рік допомагає вибирати сприятливі дати посіву і посадки різних овочевих культур, плодово-ягідних дерев, чагарників і квіткової флори. Зеленим тоном позначені найбільш родючі дні, червоним – найпродуктивніші.

Місячний посівний календар на липень 2022

Сприятливі дні  в липні 2022 з посівного місячним календарем: 4,5,6,7,8,9

Несприятливі дні  в липні 2022 з календарем садівника-городника: 14,15,19,20,23,24,25,28,29,30

Місячний посівний календар садівника-городника на липень 2022 з дням

1 липня

Перша чверть у Львові не підходить для посадки плодових культур.
Можна садити низькорослі однорічні квіти сонячних відтінків: чорнобривці, календула, майорець, безсмертник, немезія, антирринум, настурція, ешшольція, кореопсис.

2 липня

Місяць у Леві росте, але недостатньо ефективна для вкорінення посаджених культур. Припустимі лише посадки невеликих однорічних квітів.

Сприятлива сушіння насіння і лікарських трав, викопування бульб, цибулин і заготівля на тривале зберігання.

3 липня

Перша чверть в знаку Львові не родюча для овочевих культур. Підходить для посадки однорічних квітів, які віддають перевагу світлі місця.

4 липня

Зростання місяця в Діві. Переважно сіяти і стиснути рослини з твердими плодами або в щільній шкірці: баклажани, кабачки, гарбузи, патисони, квасоля, горох, арахіс, кукурудза і зернові. Коренеплоди: картопля, морква, буряк, ріпа, редька, бруква, пастернак.

Кісточкові плодові дерева: абрикос, вишня, слива, терен та ін.

Квіти дворічні і багаторічні – високорослі, з довгими або множинними суцвіттями, наприклад: флокси, дельфініум, геліотроп, люпин, шавлія, астільба, мальва, вероніка, хоста, геліопсіси, борець, таволга, горлянка, монарда, гортензія, льнянка звичайна.

5 липня

Зростання місяця в Діві сприятливо відбивається на посадках овочевих культур – пасльонові, гарбузові, зернобобові. Найбільш успішні посадки овочів з розмитою смаком – кабачки, огірки, квасоля, картопля, морква, капуста.

Їстівна і декоративна зелень. Високорослі багаторічні квіти з міцними стеблами.

Плодові дерева і чагарники, висаджені в цей день, добре пристосовуються і мають розвинену кореневу систему.

6 липня

Місяць росте в Терезах. Вдалий час для вирощування найпопулярніших овочів, коренеплодів і зелені.

Сприятливі посадки малини, полуниці, винограду і плодово-ягідних культур, особливо сімейства спірейних і розоцвітих: яблуня, груша, персик, горобина, глід, ірга, слива, черемха, вишня, черешня, мигдаль, волжанка, спірея, пузиреплодник.

Квіти – все, крім луковично-бульбових. Ідеальні посадки великих квітів червоно-рожевої палітри: троянди, півонії, хризантеми, айстри, гвоздика, маки.

7 липня

Юна місяць в Терезах обожнює найсмачніші і соковиті плоди, особливо з солодкуватим смаком. Баштанні: диня, кавун, гарбуз, кабачки, огірки, горох; пасльонові – томати і солодкий перець; коренеплоди – буряк, морква, лоба.

Один з кращих днів для посадки фруктово-ягідних дерев і чагарників.

Квіткова флора – вся, крім бульбоцибульних квітів.

8 липня

Перша чверть в Скорпіоні. Благополучний день для посадки сімейств пасльонових, гарбузових, капустяних, зелені і коренеплодів. Підвищеними смаковими якостями будуть володіти пряні трави, перець, цибулю, часник, ріпа, редис, хрін, імбир.

Актуальна посадка чагарників і дерев з плодами в’яжучими або терпкими: агрус, смородина, жимолость, горобина чорноплідна, ранетки, лимонник, гранат, айва, алича.

Дворічна і багаторічна флора. Бульбові і цибулинні квіти.

9 липня

Зростання місяця в Скорпіоні – родюче час, можна садити все, крім бобових. Найперспективнішими в плані зростання і врожайності будуть рослини з плодами, що мають насичений або гострий смак: перець, цибулю, часник, редька, редиска, хрін. Пряна зелень: кінза, черемша, коріандр, естрагон, фенхель, петрушка, кріп, орегано, базилік, листова гірчиця, аніс, м’ята, меліса.

Підвищеної витривалістю будуть володіти посаджені кущі та дерева.

Квіти: багаторічні, дворічні і цибулинна-бульбові.

10 липня

Зростання місяця в Стрільці не дає хороший урожай плодів, зате сприяє зростанню стебел і листя. Петрушка, кріп, перистий цибулю, листова капуста кучерява. Низькорослі пряні трави: любисток, тархун, кмин, материнка, майоран, базилік, чабер.

Невеликі однорічні квіти небесної палітри: іпомея, лаванда, фіалка, волошка, льон, дзвіночок, незабудка, агерантум, блакитна петунія.

11 червня

Місяць у Стрільці набирає силу, як і швидкозростаюча невибаглива зелень і однорічні квіти.

12 липня

Місяць у Стрільці. Сприяє зростанню зелені, але не плодів. Петрушка, кріп, кислиця, шпинат, базилік, зелена цибуля. Зелені сорти капусти: калі, савойська, брокколі, брюссельська і пекінська.

Квіти-однорічники синьо-блакитний палітри.

13 липня

Повний місяць у Козерозі. Можна садити, сіяти, але не пересаджувати розсаду з корінням. Слід надавати перевагу гарбузові і коренеплідні рослини: кабачки, патисони, морква, картопля, буряк, ріпа, часник.

14 липня

Зменшення місяця у Водолії – несприятливий час для посадок.

15 липня

Місяць у Водолії убуває. Можна розпушувати грунт і видаляти бур’яни.

16 липня

Остання чверть в Рибах. Допустимі посадки великих овочевих культур з нейтральним смаком: патисони, гарбуз, кабачок. Капуста цвітна та білокачанна.

Бульбоцибульні квіти світлої гами: калу, анемона, асфодель, амариліс, лілії, нарциси, білі іриси.

17 липня

Зменшення місяця в Рибах. У цей день доречна посадка кабачків і патисонів, томатів і солодкого перцю.

Сама соковита зелень і листові овочі: ревінь, щавель, селера, спаржа, шпинат, цибуля-порей, салат латук, салатний цикорій, огуречник, рукола.

Квіти: бульбові і цибулинні.

18 липня

Місяць продовжує спадати в Рибах, допускаючи посадки низькорослих культур, схильних вилягання: кабачок, гарбуз, патисони, баклажани, всі сорти капусти. Дає хороший урожай, але погано зберігаються насіння.

19 липня

Зменшення місяця в знаку Овна – невідповідний час для садово-городніх робіт.

20 липня

Остання чверть в Овні. Чи не найкращий день для посадки і посіву. Ефективно видалення бур’янів і боротьба з комахами шкідниками. Сушіння насіння, овочів і лікарських трав.

21 липня

Остання чверть у Тельці. Овочі і коренеплоди жовто-помаранчевої гами: морква, гарбуз, цукрова кукурудза, жовті томати та перці, патисони, кабачки, гарбуз, диня.

22 липня

Остання чверть у Тельці. Дає смачний урожай невеликих плодів: суниця, полуниця, огірки, томати черрі. Коренеплоди з солодкуватим смаком: морква, буряк, картопля, батат.

23 липня

Остання чверть в Близнюках неефективна для посівів і посадок.

24 липня

Місяць убуває в знаку Близнюки. Сприятливо розпушування без поливу. Підгортання, проріджування, прополка, обрізка вусів, підстригання кущів, покіс газонів.

25 липня

Місяць продовжує спадати в Близнюках. Несприятливими є посадки і посіви плодоовочевих культур.

26 липня

Остання чверть в Раку більш прихильна до листовим овочам: спаржа, щавель, селера, шпинат, салатна зелень: латук, рукола, ескаріол, цикорій. Капуста пекінська, брокколі і брюссельська.

Бульбоцибульні квіти.

27 липня

Літня місяць в Раку. Останній липневий день для розведення бульбових і цибулинних квітів.

Сприятливий полив, обприскування, мінеральне добриво.

28 липня

Молодик у Леві – непродуктивний день для посадок, пересадок і посіву.

29 липня

Місяць росте в знаку Лева. Невідповідний день для посадок.

Сприятливий збір врожаю, включаючи викопування бульб і цибулин, підготовка до тривалого зберігання, сушіння, соління, консервування. Зібрані насіння добре сушаться і зберігаються, не наражаючись цвілі.

30 липня

Місяць у Леві. Час збору врожаю, сушки трав і насіння.

Зрізані в цей день квіти, будуть довше радувати своїм зовнішнім виглядом.

31 липня

У цей день зростання місяця в Діві протегує квіткової флорі – багаторічної і дворічної, особливо з кучерявими або каскадних звисаючими стеблами: клематис, чебрець, дурман, запашний тютюн, барвінок, молочай, петунія, пеларгонія, бегонія, вербена, ампельна віола та настурція. Декоративні ліани і плющі для вертикального озеленення.

Знову актуальні посадки бобових і вусатих: квасоля, арахіс, горох, огірки, полуниця.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua