Лікування ячменю на оці у дитини

Очі – один з найбільш схильних до внесення забруднень і вразливих місць у дітей. Маленька дитина тре їх, коли плаче або коли хоче спати, а чистота пальців його рук при цьому під великим питанням. Ніжна слизова реагує на занесену інфекцію, і на наступний ранок малюк може прокинутися з припухлою болючою повікою. Це означає, що починає розвиватися ячмінь на оці у дитини.

Лікування ячменю на оці у дитини

Ячмінь – це запалення повік, що виникло в результаті того, що в волосяну цибулину, сальні або інші залози потрапила інфекція.Чаще винуватцем захворювання стає золотистий стафілокок. Оскільки імунітет у дітей ще недостатньо сильний, краще не покладатися на народні методи при лікуванні цього захворювання, а звернутися за рекомендаціями до педіатра. Він призначить відповідне антибактеріальне лікування.

У цій статті ви дізнаєтеся:

Симптоми

 • Шкіра навколо ураженого ячменем зорового органу червоніє і припухає спочатку в місці утворення гнійника, а потім і навколо всього ока.
 • Маленький щільний клубочок на краю повік поступово перетворюватиметься на великий гнійник, який протягом 4-5 днів повинен розкритися. Якщо запалення сталося у внутрішніх залозах – буде рости в розмірах припухлість на столітті.
 • Місце зростаючого гнійника буде свербіти, тому ваш малюк буде постійно намагатися потерти око.
 • Через досить болючих відчуттів дитина буде вередувати, погано засипати, відмовлятися від їжі.

Причини

Першопричиною того, що виникає ячмінь на оці у дитини, є бактерія золотистого стафілокока, що потрапила на слизову, а спровокувати її активне розмноження можуть різні фактори:

 • Зниження імунітету через недавно перенесених захворювань, недосипання, перевтоми, а також прийому антибіотиків можуть призвести до того, що захисні оболонки слизової можуть дозволити інфекції поширюватися і викликати запалення.
 • Постійне потрапляння на слизову різного роду забруднень можуть викликати запалення. Якщо малюк регулярно тре очі немитими руками, або повітря насичене пилом і газами – то не дивно, що у нього згодом з’явиться ячмінь.
 • Переохолодження може викликати активне розмноження бактерії. Якщо ваша дитина одягнений не по погоді, довго гуляє, тривалий час перебував у холодній воді або ходив в мокрому взутті, є ймовірність появи запалення.
 • Нестача вітамінів, що виник через незбалансований і неповноцінного харчування, послаблює організм і дозволяє розвиватися запальним процесам.

Лікування

Якщо ви помітили характерні симптоми, які говорять про те, що виникає ячмінь на оці у дитини, вам слід відвідати кабінет педіатра, щоб він оглянув ваше чадо і призначив підходять за віком лікарські засоби. Видавлювати і не ріжте гнійник самостійно не можна, оскільки в цьому випадку інфекція пошириться по всьому оці і може навіть дістатися до оболонок мозку, викликавши їх запалення.

Оскільки ячмінь на оці у дитини – це запалення, інфіковане місце заборонено гріти, так як тепловий вплив призведе до розростання вогнища.

Лікування запалення у дітей полягає в наступному:

 • Постійна обробка спиртовмісних розчинами припухлості на повіці. Настоянкою календули акуратно, щоб не зачепити слизові, промазиваются припухлі ділянки шкіри біля очей, поки гнійник остаточно не дозріє. Такі заходи не допустять поширення інфекції на інші області.
 • Використання місцевих антибактеріальних препаратів. Це можуть бути краплі або очні мазі. Їх застосування не тільки допомагає боротися з інфекцією на запалених слизових, але і не допускає її поширення на інші ділянки зорового органу.
 • Фізіотерапія. Якщо у вашого малюка немає підвищеної температури, педіатр може дати вам напрямок в физиокабинет на УВЧ. Ця процедура прискорить процес розтину ячменю.
 • Розтину внутрішнього ячменю. Якщо у вашого дитини не зовнішній, а внутрішній гнійник, педіатр направить вас до дитячого офтальмолога. Така форма ячменю при самостійному розтину загрожує інфікуванням всього очі і поширенням бактерій. Тому офтальмолог хірургічним шляхом проведе його висічення і знезараження.
 • Посилення роботи імунної системи за допомогою вітамінів.


Профілактика

Поява ячменю на оці у дитини – це перш за все наслідок потрапляння на слизову і далі в протоки залоз і волосяні цибулини бактерій. Оскільки діти рідко прагнуть дотримуватися правил особистої гігієни і часом зовсім несвідомо труть брудними руками очі, вони і є основною групою ризику.

Вашим завданням при профілактиці цього захворювання в першу чергу буде навчання дитини правилам гігієни. Пояснюйте малюкові, чим загрожує контакт очей з брудними пальцями, привчайте його якомога частіше мити руки.

Також важливо зміцнювати імунітет дитини і відновлювати його організм після серйозних захворювань. Регулярно пропиває курс вітамінів, забезпечте малюкові збалансоване харчування, а після прийому антибіотиків негайно усувайте виник дисбактеріоз.

Наталия Ніколайчук
zmorshki.in.ua