Все про судинні зірочки на ногах і обличчі

Телеангіектазія проявляється стійким розширенням судин шкіри. Нам звичніше називати подібний недуга судинні зірочки або сіточки. Локалізується проблема на ногах і обличчі. Від порушення страждає майже третина населення Землі, більша частина пацієнтів – жінки. Дефект не є захворюванням і приносить дискомфорт лише з естетичної сторони питання. Однак такий прояв може бути сигналом про варикозної патології.

Все про судинні зірочки на ногах і обличчі

У цій статті ви дізнаєтеся:

Види

Відмінності стосуються природи виникнення (венозні, артеріальні, капілярні) і зовнішнього вигляду (лінійні, точкові, павукоподібні, деревовидні).

Судинні зірочки на ногах павукоподібних типу являють собою скупчення збільшених капілярів. У цій області жінки страждають від різних видів телеангіектазії. Внутрішня поверхня стегна уражається лінійними зірочками, зовнішня – деревоподібними.

Судинні зірочки на обличчі частіше лінійні. Дефект більш відомий нам під назвою купероз. Червоні прожилки зосереджуються на крилах носа, підборідді і щоках.

Розширення судин не супроводжується хворобливими відчуттями. Уражені ділянки можуть набувати, як блідо-червоний, так і синювато-червоний колір. Больова форма зустрічається рідко. В такому випадку судинні зірочки мають більш яскравий відтінок.

Причини появи

 1. Судинні зірочки при вагітності з’являються через підвищення концентрації статевих гормонів. Також судини можуть розширюватися внаслідок збоїв в роботі гормональної системи. Провокують подібні порушення оральні контрацептиви, аборти, деякі гінекологічні захворювання, терапія естрогенами.
 2. Телеангіектазія у чоловіків виникає при хронічної венозної недостатності.
 3. Перші симптоми судинних сіточок на ногах свідчить про розвиток венозного порушення.
 4. Дефекту схильні люди з вродженою слабкістю сполучної тканини.
 5. За червоним зірочкам на обличчі і ногах можна діагностувати порушення в роботі печінки.
 6. Червоні прожилки на ногах з’являються через застоїв крові.
 7. Від дефекту часто страждають пацієнти з проблемами серцево-судинної системи.
 8. Недостатнє надходження вітаміну С призводить до підвищення проникності судинних стінок. В результаті доводиться боротися з судинними сіточками на обличчі і ногах.
 9. Погана згортання крові також може виступати причиною проблеми.
 10. Судинні зірочки турбують людей, схильних до стресів, провідних нездоровий спосіб життя, зловживають цигарками та алкоголем.
 11. Надмірна вага, довгий і регулярне перебування у вертикальному положенні призводять до застою крові в ногах, таким чином ризик появи телеангіектазії буде підвищеним.

Це лише короткий перелік причин, що провокують появу червоних зірочок на обличчі і ногах.

Лікування недуги

Тільки лікар-флеболог знає, як позбавити від судинних сіточок на обличчі і ногах швидко і безпечно. Пацієнт буде обстежений, що дозволить з’ясувати причину проблеми і сьогодення стан судин. Обов’язково повинні бути призначені аналізи, які показують стан печінки, серця, матки і придатків. У разі виявлення порушень, увагу в першу чергу буде приділено хворому органу, а вже після лікар займеться лікуванням судинних сіточок.

Серед методик лікування уваги заслуговують наступні:

 • видалення судинних зірочок лазером;
 • електрокоагуляція (вплив електричним струмом);
 • склерозирующая терапія (введення в варикозний вузол рідини, яка склеює стінки);
 • метод радіохвильової хірургії (безконтактний вплив високочастотними радіохвилями);
 • озонотерапія (нетрадиційний метод, в основі якого лежить вплив газом озоном).

Лазерна корекція судинних сіточок на ногах і обличчі є найефективнішою процедурою. Перевагою методу є здатність лазера впливати локально, тобто тільки на уражену ділянку. Це робить спосіб незамінним, коли мова йде про видалення червоних зірочок на обличчі або, наприклад, про позбавлення від бородавок за допомогою лазера.

Припікання високочастотним струмом також володіє сильним ефектом. Небезпека методу полягає в ризику пошкодити сусідні здорові тканини. Методом електрокоагуляція не проводиться видалення судинних зірочок на обличчі. Наслідком такої процедури можуть стати рубці, депігментація або, навпаки, поява на місцях припікання пігментних плям.

Склерозуюча терапія займає більш тривалий період. На жаль, не всі види телеангіектазії вдається вилікувати цим методом. Наприклад, видалення судинних зірочок капілярного типу таким способом неможливо.

Вплив радіохвилями дозволяє успішно лікувати судинні сіточки на обличчі. Безконтактна процедура гарантує безпеку здорових тканин. Відзначається швидке загоєння, відсутність набряків, болю. Після процедури не залишаються сліди і рубці. Ефективна радиоволновая терапія тільки щодо невеликих розширень капілярного типу.

Лікування судинних зірочок озоном дозволяє запустити в клітинах складні біохімічні процеси. До переваг методу можна віднести відсутність слідів і рубців після одужання, негативних наслідків від сеансів і реабілітаційного періоду.

Видалити червоні зірочки в домашніх умовах вдасться, якщо мова йде про незначні ураженнях. Добре впливають на стан шкіри протирання льодом. Альтернативою замороженої воді виступить відвар календули, ромашки, шавлії і липи. Вплив холодом тренує і зміцнює стінки судин. Колір червоних зірочок на ногах і обличчі поступово буде бліднути від таких процедур. Хорошим ефектом володіють маски на основі крохмалю і ягідного соку (обліпиха, полуниця, смородина, журавлина, агрус). Судинні зірочки на ногах зникають завдяки ванн з ромашки та календули.

Важливо! Лікування судинних зірочок, що виникли в період вагітності, не потрібно. Дефект зникає через деякий час після пологів.Видалення судинних зірочок має проводитися під наглядом фахівця. Тільки так вдається досягти результату без ризику ускладнень і повторних проявів дефекту. Судинні зірочки можуть сигналізувати про деякі порушення в роботі організму, а тому ігнорувати проблему не рекомендується. Народні рецепти можуть бути використані для лікування незначних поразок або в якості доповнення до основного лікування.

Лікарі рекомендують приділити увагу профілактиці. Йдеться про раціональне харчування, відмову від нікотину і алкоголю і помірних спортивних навантаженнях.

Наталия Ніколайчук
zmorshki.in.ua