Все про демодекоз на обличчі

Демодекоз є захворювання, спровоковане життєдіяльністю особливого виду кліща Demodex або війкового кліща. Взагалі, він є на шкірі абсолютно будь-яку людину, але в деяких випадках чисельність паразитів сильно зростає, і це призводить до проблем зі шкірою. Кліщі локалізуються в сальних і мейбоміевих (на краях повік) залозах, в волосяних фолікулах. Самостійність цього захворювання визнають не всі фахівці. Однак існування симптомів, що доставляють дискомфорт, складно заперечувати.

Все про демодекоз на обличчі

Демодекоз обличчя вимагає негайного медичного втручання, щоб уникнути прогресування захворювання.

Симптоми

Перші симптоми захворювання повинні стати приводом для відвідин лікарні. Тільки фахівцеві під силу постановка вірного діагнозу і призначення лікування. Якнайшвидше звернення до лікаря дозволить скоротити терміни терапії і мінімізувати дискомфортні відчуття. Помітивши такі ознаки, не варто їх ігнорувати:

 • свербіж;
 • гнійники на шкірі;
 • виникнення бугристости;
 • почервоніння в області поразки;
 • розширення судин;
 • лущення шкіри, поява невеликих бульбашок;
 • уповільнення зростання брів і вій.

Демодекоз починає свій вияв з невеликою почервоніння. Пізніше по одному додаються інші ознаки. Дискомфорт посилюється і набуває інтенсивну форму. Швидкість розвитку залежить від індивідуальних особливостей шкіри.

Що може спровокувати захворювання?

 1. Нехтування правилами особистої гігієни.
 2. Підвищена жирність шкіри.
 3. Застосування косметичних засобів на основі гормонів.
 4. Шкірні поразки.
 5. Ослаблення захисних сил організму.
 6. Вплив деяких медикаментів.
 7. Збої в роботі ендокринної системи.
 8. Демодекоз частіше вражає людей похилого віку.
 9. Захворювання хронічного типу.
 10. Необмежені сонячні ванни (солярій).
 11. Зловживання відвідуванням сауни (лазні).

Ідеальними умовами для розвитку кліща є температура 25-30 градусів. Демодекоз обличчя це скоріше весняно-осінній захворювання. Всупереч поширеній думці, хворобою не можна заразитися від хворої людини. Стати жертвою кліща можна тільки при виникненні певних чинників.

Демодекоз у людини вражає обличчя, повіки, брови, лоб, підборіддя і окружність рота, носогубні складки, слуховий прохід, голову, плечі, спину, пах.

Як лікувати?

Лікування демодекозу повинно слідувати після лабораторної діагностики. Лікар відправляє пацієнта на зішкріб епітелію. Дуже часто одне дослідження не дає точної картини. Компетентний лікар обов’язково направить на повторний аналіз на демодекоз. Виявлення 5 представників кліщів на 1 см 2 шкіри є підставою для постановки діагнозу.

Важливо! Перед тим, як відправляєтеся на аналіз, не можна вмивати обличчя і наносити косметику протягом 2-3 днів.Так як вилікувати демодекоз можна тільки за допомогою комплексного підходу, терапія обов’язково включає в себе ряд процедур. Препарати місцевого застосування спрямовані на знищення кліща. Убезпечити себе від повторного зараження допоможуть засоби для підвищення імунітету (імуномодулятори, вітаміни, мінерали, амінокислоти, засоби проти паразитів, засоби від алергії).

Місцеве лікування демодекозу здійснюється за допомогою кремів і мазей. Терапія може займати, як короткий період (4-6 тижнів), так і затягнутися до 1 року. Тривалість лікування можна скоротити, не допускаючи розвитку захворювання.

Приготування кремів здійснюється із залученням сірки, ртуті, дьогтю, протипротозойних препаратів, цинку. Компонентів під силу блокувати дихальну систему кліща, що робить його подальшу життєдіяльність неможливою.

На особливому рахунку у дерматологів знаходиться перметріновая мазь при демодекозі. В результаті застосування вдається швидко зняти свербіж і заспокоїти шкіру. Немає почуття сухості і стягнутості, він не залишає слідів на шкірі і ліжку. Препарат не має в своїй основі гормонів, що виступає додатковою перевагою засобу. Перметріновая мазь при демодекозі призначається також для профілактики, якщо один з членів сім’ї захворів.

Поразка кліщем очного яблука вимагає застосування додаткових засобів у вигляді очних крапель. Прискорити лікування демодекозу брів і вій можна, втираючи в волосяний покрив реп’яхову олію.

До тих пір, поки симптоми не відступили, забороняється наносити будь-яку косметику (ухаживающую і декоративну). Дозволено використання тільки легкого крему для зволоження покривів. Для вмивання краще використовувати трав’яний відвар (ромашка, календула, шавлія). Вилікувати демодекоз в області обличчя швидше допоможе щоденна обробка шкіри Дегтярний милом. Уражені повіки рекомендується протирати розчином спирту (70%). Забороняється перебувати під прямими сонячними променями, ходити в сауну і солярій. Утримайтеся від косметичних процедур.

Дієта при демодекозі обличчя призначається лікарем і дозволяє прискорити процес одужання, а також не допустити повторної появи кліща.

Наталия Ніколайчук
zmorshki.in.ua