4 корисні звички, які тільки зашкодять після 50 років

Не всі корисні звички однаково корисні. Це правило може працювати взагалі індивідуально для кожного, але й, зокрема, для різних вікових груп. Що може нашкодити після 50 років?

4 корисні звички, які тільки зашкодять після 50 років

1 Відмова від вуглеводів

Так, скорочення вуглеводів може піти на користь для фігури, яку підтримувати з віком стає складніше. Проте вуглеводи бувають різними. Слід уникати перероблених вуглеводів, але люди старше 50 років можуть отримати користь із вживання корисних вуглеводів, особливо ті, хто займається фізичною активністю. Вуглеводи – дуже важливе паливо під час високоінтенсивних вправ. Існує безліч досліджень, що підтверджують це.

2 Відмова від жирів

Експерти стверджують, що корисні жири можуть допомогти запобігти серцевим захворюванням та інсульту. Після повального захоплення знежиреним харчуванням у 90-х у деяких людей все ще залишилася, можна сказати, фобія жиру. Жири дійсно містять більше калорій у порівнянні з вуглеводами та білками, але ненасичені жири дуже важливі для здоров'я серцево-судинної системи. Було виявлено, що вони знижують рівень ліпопротеїнів низької густини та загального холестерину. Обов'язково потрібно включати до свого раціону корисні жири, вибираючи авокадо, оливкову олію, горіхи, горіхову олію та насіння.

3 Денний сон

Дослідники вважають, що понад 40% людей похилого віку мають хронічні проблеми зі сном, багато з яких не діагностуються. Короткий денний сон може бути корисним, але не у віці. Експерти кажуть, що денний сон може ускладнити сон уночі. Обмеження денного сну – це одна із стратегій покращення сну нічного. Якщо дуже потрібно подрімати протягом дня, важливо оцінити, чому ти можеш бути сонною протягом дня, особливо якщо ти спиш достатньо.

4 Прийом БАДів

4 корисні звички, які тільки зашкодять після 50 років

Здорове харчування має вирішальне значення для здорового старіння – але, на жаль, добавки не можуть усунути шкоду від нездорового способу життя. Передбачається, що прийом вітамінів може радикально покращити здоров'я чи захистити від серйозних хвороб.

У той час як деяким людям можуть знадобитися певні вітаміни або добавки, щоб впоратися з їх дефіцитом, для середньої здорової людини дотримання дієти з великою кількістю фруктів та овочів цілком забезпечує всі необхідні вітаміни та мінерали. При цьому решта звичок має бути достатньо здоровою, БАДи — це не панацея.

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua