Як підібрати розмір жіночих джинсів

Як підібрати розмір жіночих джинсів

Хоча онлайн-шопінг давно став невід'ємною частиною нашого життя, багато хто досі побоюється купувати джинси в інтернет-магазинах без примірки. Досить упускати вигідні пропозиції та привабливі акції, пора раз і назавжди розібратися, як вибрати джинси за розміром та фігурою. Швидше читай матеріал, щоб дізнатися про всі тонкощі та секрети.

Як вибрати джинси за типом фігури

Як підібрати розмір жіночих джинсів

Фото Vladimir Fedotov on Unsplash

 • Якщо у тебе пропорційна фігура (силует Х або «пісочний годинник») сміливо вибирай будь-які моделі. Тобі підійдуть і бойфренди, і класичні прямі, і широкі джинси.
 • Дівчатам із широкими плечима та вузькими стегнами відмінно підходять джинси-бойфренди та мом. Вони додають обсягу стегон, допомагаючи врівноважити фігуру. Прямі джинси – це класика, тому не обділяй їх увагою.
 • Дівчатам із типом фігури «яблуко» підходять будь-які джинси із завищеною талією.

Така посадка допомагає наголосити на стегна і підкреслити довжину ніг, при цьому відмінно маскує недолік крихкості в талії. Головне, уникати великої кількості декору.

 • Якщо у тебе широкі стегна (фігура «груша» або А), придивись до прямих джинсів із завищеною талією. Добре підійдуть широкі джинси, так званий кліш від стегна. А ось укорочених широких моделей краще уникати.
 • Дівчатам зі спортивною фігурою (Н-силует) підійдуть трендові банани та моделі із защипами на талії. Такий фасон додасть обсягу стегон.

Скінні, хоч і вважаються застарілою моделлю, залишаються народними улюбленцями. Якщо у тебе стрункі ніжки, а розлучитися зі скінні ти не можеш, сміливо носи цю модель незалежно від типу фігури. Тільки пам'ятай, що посадка має бути високою, а верх при цьому потрібно врівноважити якимось вільним одягом, інакше вийде образ початку 2000-х.

Як підібрати розмір жіночих джинсів

Отже, в онлайн-магазині ти побачила симпатичні джинси, але з розміром відбувається щось незрозуміле. Як правило, розмір джинсів варіюється в діапазоні від 26 до 38. Такі розміри здаються дитячими, якщо ти звикла до російської або європейської розмірної сітки.

Не впадай у відчай, зараз розберемося. Тримайте інструкцію:

 • згадай свій російський розмір одягу;
 • забери від нього 16;
 • запам'ятай отриману цифру – це твій розмір.

Наприклад, ти носиш 44 розміри одягу. Відібравши від нього 16, отримаєш 28 розмір джинсів. Бачиш усе дуже просто.

Як підібрати розмір жіночих джинсів

Гід за джинсами. Як підібрати джинси на кшталт фігури?

Як дізнатися розмір джинсів за обсягом талії

Другий спосіб вирахувати свій розмір – виміряти талію. Справа в тому, що розмір джинсів – це не просто цифра, взята зі стелі, а обсяг талії у дюймах. Справа за малим – перевести сантиметри у дюйми.

Тримайте інструкцію:

 • Сантиметровою стрічкою виміряй обсяг талії. Допустимо, вийшло 70 см.
 • Отримане число розділи на 2.54, щоб перевести сантиметри в дюйми.
 • Ділимо 70 на 2.54, отримуємо 27.5 – це є наш розмір.
 • Округлюй завжди у велику сторону. Так 27.5 перетворюється на 28.

Щоправда, питання заокруглення залишається спірним. Справа в тому, що піврозміру можуть відігравати важливу роль. Стилісти радять у цьому випадку відштовхуватися вже від фасону джинсів.

Якщо джинси добре тягнуться, і ти розраховуєш, що вони сидітимуть щільно «в облипочку», округляй у менший бік. Якщо тканина щільна, не тягнеться і добре тримає форму, нехай буде невеликий запас, тому бери на піврозміру джинси більше.

Що означають літери на ярлику

На жаль, розмір – це не все. Слід звернути увагу на довжину виробу.

Отже, майже на кожних джинсах поряд із розміром ти знайдеш дві незрозумілі літери та цифри поряд із ними. Що вони означають:

 • W – обсяг талії. Як його вирахувати, ми вже з'ясували. Не забувай, що це значення наведено в дюймах, а не в сантиметрах, тому озброюйся калькулятором.
 • L – Довжина штанини. Вона вимірюється за внутрішнім швом. Знаючи цей параметр, ти можеш вибрати джинси під свій зріст.

Довжина знаходиться в діапазоні від 28 до 36 (крок 2). Тут знову треба згадати, що всі значення наведені у дюймах, а їх треба перевести у сантиметри. Цього разу множитимемо.

Як підібрати розмір жіночих джинсів

Giphy

Найпростіше зробити так:

 • Знайди улюблену пару джинсів, які ідеально підходять.
 • Виміряй сантиметровою стрічкою довжину штанини за внутрішнім швом.
 • Помнож отримане значення на 2.54 та отримаєш необхідне значення L.

Наприклад, на твоїх джинсах довжина шва виявилася 86 см. Переведи це в дюйми, округли, отримаєш 34. Відповідно, тобі потрібні джинси, на яких написано L34. Як вирахувати W ми вже розібралися.

Як підібрати джинси під твій ріст

Імпульсивні покупки ніхто не скасовував, а вимірювальна стрічка не завжди є під рукою. Якщо дуже хочеш замовити джинси, що сподобалися, а вирахувати довжину не маєш можливості, орієнтуйся на свій зріст. Тут на допомогу прийде наша шпаргалка.

Довжина джинсів маркується як L28, L30, L32 тощо.

 • L28 – для мініатюрних дівчат, зріст 156-162 см.
 • L30 підійде до зростання 162-168 див.
 • L32 – зростання 170-175 см.
 • L34 – 175-181 см.

Тобі достатньо запам'ятати лише одне число, що відповідає твоєму зростанню. Відразу скажемо, стовідсоткове влучення навряд чи вийде, тому що запас кілька сантиметрів обов'язково буде.

Як визначити посадку

Давай дивитися правді у вічі: не завжди фотографії товару передають усі нюанси виробу. Джинси не є винятком. Згадай, скільки разів ти дивилася на модель і не розуміла, чи це висока чи середня посадка?

Щоб більше не гадати, що там насправді, уважно вивчи опис товару. Нормальні бренди, крім обсягу талії та довжини виробу, обов'язково вказують посадку. Вона позначається словом Rise. Виділяють 4 типи посадки джинсів:

 • ultra low – дуже низька;
 • low – низька;
 • mid – середня;
 • high rise – висока посадка.

До речі, висока посадка – ідеальний крій корекції фігури. Вона може заховати животик, боки, підтягти стегна і візуально подовжити ноги. Стилісти запевняють, що класичні прямі джинси з високою посадкою – універсальна модель для всіх типів фігури та на будь-який випадок.

Тепер ти озброєна і ніщо не завадить підібрати джинси, навіть без примірки. Єдина складність полягає в тому, що за фотографією та описом товару не завжди зрозуміло, яка тканина насправді. Тут можна порадити лише вибирати джинси перевірених брендів.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua