У чому різниця вінірів та люмінірів та що вибрати

У чому різниця вінірів та люмінірів та що вибрати

Хочеш голлівудську посмішку – зверни увагу на люмініри. Цей винахід став новим проривом у стоматології і стрімко набирає популярності. Давай розберемося, що це таке і чим люмініри відрізняються від вінірів.

Що таке люмініри

У чому різниця вінірів та люмінірів та що вибрати

Фото автора Shiny Diamond: Pexels

Люмініри – це ультратонкі платівки з кераміки, які встановлюються на зуби з естетичною метою. З'явилися вони давно, приблизно в середині 80-х років минулого століття, проте технологія постійно вдосконалювалася і тільки зараз почала набирати великої популярності.

Люмініри використовують для маскування невеликих дефектів зубів. Наприклад:

 • сколи;
 • щілини між зубами;
 • темні плями;
 • неестетичний колір зубів;
 • нерівна форма.

На відміну від коронок, вони не потребують спеціальної підготовки та обточування зуба, а накладаються на спеціальний склад, який наноситься прямо на емаль.

Незважаючи на те, що люмініри неспроможні приховати великі дефекти, вони є одним з найефективніших і найбезпечніших способів додати посмішці естетики.

У чому різниця вінірів та люмінірів

Якщо тобі здалося, що люмініри та вініри – це одне й те саме, давай розберемося докладніше. Справді, обидва види виробів є тонкі керамічні пластинки, які чіпляють прямо на зуб, але в іншому вони мають багато відмінностей.

 • Товщина.

Люмініри втричі тонші за вініри. Їх товщина можна порівняти з товщиною контактної лінзи. У роті вони зовсім не відчуваються, виглядають дуже природно, і ніхто ніколи не здогадається, що на зубах є щось.

 • Спосіб встановлення.

Люмініри кріпляться на емаль за допомогою спеціального розчину. Нічого свердлити та обточувати для цього не потрібно. А ось установка вінірів передбачає обточування зубів, інакше ніяк.

 • Опції.

Обидва види виробів служать для реставрації зубів та надання їм красивішого вигляду. Через товщину можливості люмінірів обмежені. Так, вони не можуть приховати серйозних проблем із прикусом і не виправлять відверто криві зубки. А ось вінірам це під силу.

У чому різниця вінірів та люмінірів та що вибрати

Ультраніри, люмініри, компоніри

 • Довговічність.

Термін служби вінірів та люмінірів однаковий, все ж таки, вони виготовляються з одного матеріалу. Проте через особливості установки з вінірами доводиться відвідувати стоматолога частіше. Люмініри легко зняти і замінити, якщо в цьому є необхідність, а ось демонтаж вінірів більш трудомісткий через необхідність обточування зуба.

Іншими словами, головна відмінність полягає в тому, що люмініри виконують лише косметичну функцію, а вініри здатні виправити серйозні недоліки.

Що вибрати: вініри чи люмініри

Якщо хочеш голлівудську посмішку, поради потрібно питати у свого стоматолога. Ніхто, крім фахівця, не скаже, що буде найкраще у твоєму випадку.

Якщо ти пройшла вже через багато стоматологічних процедур, у тебе проліковано всі зуби, правильний прикус та особливих проблем немає, то з естетичним завданням краще впораються люмініри. Установка легка і безболісна, зняти зможеш будь-якої миті, просто звернувшись до лікаря, а зуби при цьому точно не постраждають. Вибирай люмініри, якщо загалом задоволена своїми зубами, просто хочеш додати їм блиску та білизни.

Якщо ж твоя посмішка не така ідеальна, як хотілося б, є деякі проблеми з прикусом або кривизною зубів, то вибирай товщі пластинки – вініри. У них більше можливостей, коли йдеться про виправлення недоліків.

Як встановлюють люмініри

 • Спочатку підготовка: всі зуби проліковують, старі пломби змінюють, проводять чищення, якщо в цьому є потреба. Етапи підготовки залежить від загального стану зубів.
 • Підбір люмінірів: за колірною шкалою підбирають бажаний відтінок пластинок, роблять зліпок, яким виготовляють самі накладки.

У чому різниця вінірів та люмінірів та що вибрати

Фото автора Gustavo Fring: Pexels

 • Підготовка емалі: шліфують емаль, щоб забезпечити краще зчеплення з керамічними пластинками, потім наносять спеціальний склад і фіксують зубчасту пластинку.

На відміну від вінірів, що потребують серйозного препарування зуба, люмініри встановлюються швидше. Емаль не знімає і не ушкоджується, для установки таких пластинок потрібна лише легка поверхнева шліфування, яка абсолютно не шкодить зубам.

Переваги та недоліки люмінірів

На відміну від вінірів, люмініри встановлюються швидше та не вимагають жодних тимчасових конструкцій. Якщо зуби здорові, тобі знадобиться два візити до стоматолога: на першому зроблять зліпок майбутніх люмінірів, на другому їх вже встановлять.

Переваги люмінірів перед вінірами:

 • дуже природний вигляд;
 • безболісна та швидка установка;
 • не шкодять зубам;
 • можна зняти за один візит до стоматолога.

Якщо люмініри тобі раптом набридли, ти дуже швидко і без наслідків їх позбудешся. Про вініри такого сказати не можна, проте зуби під них обточують набагато серйозніше.

Не думай, що люмініри – манна небесна. У них є кілька недоліків:

 • нездатні візуально скоригувати прикус;
 • безсилі проти серйозних естетичних недосконалостей зубного ряду;
 • коштують приблизно на 30% дорожче за вініри;
 • є протипоказання.

Такі мікропротези, втім, як і вініри, не можна ставити при пародонтозі, пульпіті, демінералізації емалі та серйозних проблем із прикусом. Якщо ти страждаєш від бруксизму (скрегіт зубами) люмініри ставити не можна, тому що є шанс, що вони протримаються недовго.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua