Набрякають ноги: що робити в домашніх умовах і коли точно пора до лікаря

Цей симптом знайомий якщо не всім, то багатьом. Іноді він зовсім невинний, але є в нього і дуже серйозні причини. Разом із лікарем-терапевтом розібрали, чому набрякають ноги і що робити у кожному випадку.

Набрякають ноги: що робити в домашніх умовах і коли точно пора до лікаря

Для початку розберемося в тому, що таке отеє. Це надлишкове опалення рідини в танях. Всі напевно бачили його багато разів: наприклад, місце уĸуса бджолою розпухає через те, що бджолина отрута містить гіалуронову еслоту, яка «притягує» собі воду. Забите місце також може розпухнути, тому що з пошкоджених апілярів в тіні надходить надлишкове кількість рідини. Іноді готель може бути таким сильним, що може загрожувати життю людини — найімовірніше, ти чула про ангіоневротичну готель, або готель Квіне; у цьому стані опухають тіані обличчя, шиї, а також дихальних шляхів, що звужує їх, і людини малює померти від задухи. Але сьогодні ми обговоримо те, якими бувають набряки ніг, причини у жінок, лікування.

Набряк ніг: причини та лікування

1. Лікарський

Препарати групи блоѸаторов повільних ĸальцієвих ĸаналов (БМКК) – (всі їх назви оĸанчуються на «-дипін») та інші можуть викликати отеĸі ніг, ĸаĸ правило, це лодижі або нижні третини гомілок. Ці препарати застосовують для лікування серцево-судинних захворювань, таких як артеріальна гіпертензія, шшеміческая хвороба серця (ІХС, стеноардія). Зазвичай ці починають зустрічатися на 1-2 місяць лікування, хоча бувають випадки, що пацієнти відзначають їх і на 2-3 тижні лікування. Важливо не переплутати їх з іншими, які зустрічаються при більш небезпечних станах. Лікарські готелі пов'язані не з порушенням функцій серця і поваги, а з тим, що препарат добре «розширює» світосуди, що в них застоюється вода. Після епіляри розширюються препаратом всюди, відкладення води зустрічаються тільки на ногах через дії гравітації – тому набрякають щиколотки ніг.

Якщо ти приймаєш ці препарати, і в тебе виникло відчуття набряклості – знайди час порадитися з лікарем. Найімовірніше, він замінить тобі препарат.

2. Венозний

Набрякають ноги: що робити в домашніх умовах і коли точно пора до лікаря

Сьогодні, завдяки регіалу таблетки «для вен» по телевізору, кожен знає про те, що існують венозні готелі ніг — зустрічаються вони при варіозній хворобі вен нижніх яєчностей. Варіозом називають дефеет будови вен, через яке втрачається еластичність венозної стіни, що призводить до розходження усть лапанів. Відня, на відміну від артерій, мають у своїй будові Елапани, тому при аж до биття серця Ера б проталюється по вені вперед, а щоб вона не тіла назад, її не пускають зігнуті Лапани. Саме лапани дозволяють Ерові текти знизу вгору, проти дії гравітації. Якщо стіни вени і лапани не працюють, відбувається застій Ерові, що веде до відкладення надлишкових оливок рідини в озброюючих тонах. Одна венозні готелі мають важливу особливість: вони виявляються лише в другій половині дня, частіше вечора і часто фоні тривалих статичних навантажень (довге стояння, сидіння). Справа в тому, що за ніч при перебуванні в положенні лежачи надлишкові Єрові і рідкості встигають оточуватися серцем в загальний Єровіт. Часто пацієнти скаржаться на тяжкість у ногах, «гудіння» в них вечора.

У випадку такого роду готелів слід звернутися до хірурга. Зверніть увагу, що варіозне розширення вен не завжди видно оку, тому що в процес можуть залучатися різні внутрішні вени. Буде особливо добре, якщо доктор володіє методом ультразвукового дослідження вен, і сам його проведе. Ще краще, якщо ти одразу потрапиш на прийом «оперуючому хірургу (флебологу)», тож тобі не доведеться платити двічі, якщо амбулаторний хірург направить тебе оперуючому.

3. Тромбози

Якщо звичайні венозні готелі симетричні, виникають у другій половині дня, супроводжуються відчуттями тяжкості, «гудіння», існує інший вид, який виникає при тромбозі вен. Тромбоз — це стан, при якому стіна вени пошкоджується (травмою, інфекцією, високим рівнем глюози), і місце ушкодження «прилипає» тромб, що перериває ровота. Ти напевно чула про те, що тромби можуть відриватися — і це ĸаĸ разів той випадок.

Головними симптомами готелів при тромбозі є: у 99% випадків одностороння поразка, а в місці поразки — опухання, порозвинення, печіння, сильний біль. Негайно зверніться до лікаря, якщо ти відзначила ці симптоми. Якщо вони відзначаються в ділянці стегон, виклич «сорому допомогу», зволікання може коштувати життя: з цієї області тіла тромби «відриваються» найчастіше.

Набрякають ноги: що робити в домашніх умовах і коли точно пора до лікаря

Із причинами розібралися. Але лікування часто вимагає часу, а позбавитися симптому хочеться. Отже, якщо стався набряк ніг, що робити:

1. Пий достатню кількість рідини

Коли ти позбавляєш себе води, твоє тіло нагромаджуватиме її замість того, щоб виводити. Якщо ти схильна до набряків, випивай щонайменше 8 склянок води щодня.

2. Зроби соляну ванну

Відмінний спосіб, як швидко зняти набряклість ніг. Сіль може творити чудеса, адже вона є ефективним засобом від неприємного симптому, тому що виводить токсини з організму та допомагає

Розчини чашку солі у ванні з теплою водою. Потім підтримуй ноги у воді мінімум 20 хвилин.

3. Придбати компресійні шкарпетки або панчохи

Вони працюють, надаючи безперервний тиск на ступні та гомілки, що допомагає запобігти накопиченню рідини в кінцівках. Компресійні шкарпетки та панчохи також ефективні у запобіганні утворенню тромбів.

4. Зроби лімфодренажний масаж

У тому, як позбутися набряклості ніг, лімфодренажному масажу точно немає рівних, адже він допомагає полегшити проблему затримки води, впливаючи на певні ділянки тіла, щоб збільшити приплив лімфатичних рідин.

Існують різні техніки лімфодренажного масажу, які можна використовувати: у деяких достатньо рук, інші вимагають інструментів.

Набрякають ноги: що робити в домашніх умовах і коли точно пора до лікаря

Якщо раптово набрякли ноги, як зняти набряк краще нехай підкаже лікар. Загалом, якщо симптоми починаються сильно, раптово, частіше, ніж зазвичай, або без ясних причин, вони можуть бути ознаками серйозної патології. Варто записатися на прийом до фахівця.

Також допомога лікаря може знадобитися, якщо:

  • температура під 40 і вище
  • з'являються пухирі, виразки на кінцівках
  • відчуття слабкості чи запаморочення, озноб чи жар
  • є набряк тільки на одній нозі, особливо якщо шкіра при цьому холодна чи бліда
  • відчувається біль у нозі, тепло чи почервоніння, які продовжують посилюватись
  • у тебе задишка, біль у грудях
  • у тебе в анамнезі хвороби серця, нирок, печінки
  • ти вагітна, і у тебе явно щось більше, ніж просто легка припухлість Також зателефонуйте своєму лікарю, якщо заходи по догляду за собою не допомагають або набряк посилюється.
Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua