Військовий душ

Особиста гігієна дозволяє не тільки гарно виглядати, але й попередити розвиток багатьох захворювань. Сучасні умови дають можливість при необхідності швидко вимити руки чи прийняти душ. Але ці блага цивілізації недоступні для людей, які опинилися в військово-польових умовах. В такій ситуації на допомогу прийде сухий душ для військових. За допомогою такого альтернативного та високоефективного засобу особистої гігієни можна очистити тіло від бруду, навіть не маючи достатньої кількості води.

Військовий душ

Переваги військового душу

Пінна губка фірми ESTEM – це унікальний гігієнічний засіб, який дозволяє підтримувати чистоту тіла, використовуючи при цьому мінімальну кількість води.

Переваги одноразового душу:

  • практичність. Засіб замінює кілька косметичних продуктів – мочалку, гель, шампунь. Для ефективного використання достатньо змочити губку невеликою кількістю води;
  • безпечність. Продукція виробника гіпоалергенна, не шкодить здоров’ю і підходить для людей різного віку, починаючи з самого народження. А гель, яким просочена губка, має дезінфікуючі властивості, що важливо для військових. Завдяки одноразовому використанню знижується ризик розвитку грибкових захворювань і інфекційних шкірних патологій;
  • зручність. Сухий душ для військових не займає багато місця, його можна завжди носити з собою. Особливі умови зберігання не потрібні;
  • універсальність. Губка може використовуватися як на вологій, так і на сухій шкірі. Вона видаляє любі типи забруднень;
  • комфорт. Після використання засобу не відчувається липкість шкіри, не залишаються мильні розводи;
  • екологічність. Утилізований засіб може піддаватися вторинній переробці.

Як використовувати військовий душ

Губка, просочена сухим гелем, знаходиться в герметичній упаковці. Перед використанням її необхідно дістати, змочити водою (достатньо 50 мл) і спінити. Піну, яка при цьому утворюється, використовують для очищення шкіри. Засіб не потребує змивання, достатньо витиратися рушником. Важливо не допустити потрапляння гелю на слизові оболонки, це може викликати подразнення.

Також необхідно враховувати, що не варто повністю мочити губку в рідині. Такі дії приведуть до вимивання частини гелю. Піну також можна використовувати і для миття голови. Але в цьому випадку необхідна проточна вода, яка допоможе змити залишки засобу. Сухий душ для військових чудово справляється з маскувальним гримом, кров’ю, брудом і пилом. Суха губка добре працює і на спітнілому тілі, вступаючи у реакцію з потом.

В польових умовах для активації сухого гелю можна використовувати воду з будь-яких водойм. Але її бажано знезаразити, так як при контакті губки зі шкірою інфекція може проникнути в організм. Хоча у складі гелю присутній антисептичний компонент, який ефективно справляється з деякими видами бактерій, але його кількості в деяких випадках може бути недостатньо.

Упаковка з водою має свій термін придатності. Але він необхідний більшою мірою для випадків вживання рідини в екстремальних умовах. В упаковці знаходиться очищена питна вода, яку можна використовувати також з метою запобігання зневодненню організму.

В зимовий період активувати сухий гель можна будь-якою грунтовою водою, в тому числі і снігом. А у спеку в умовах дефіциту води рідину із саше краще випити, а в якості активатора гелю використовувати власний піт.

Після використання військового душу губку можна викинути, загорнувши в упаковку, або залишити в якості серветки до повного виконання бойового завдання. Сухою губкою можна чистити зброю, витирати пил і інші забруднення

Наталия Ніколайчук
zmorshki.in.ua