Який інвалідний візок вибрати для інваліда

Кожна людина індивідуальна у плані зовнішності, фізичного стану. Захворювання та їх ступінь також різні. Тому вибираючи інвалідну коляску для пацієнта з обмеженими можливостями, потрібно враховувати усі ці особливості, а також призначення конструкції. Це спростить пересування по приміщенню та на вулиці, мінімізує фізичні наслідки, що можливі через тривале перебування у положенні сидячи.

Який інвалідний візок вибрати для інваліда

Види медичної техніки для інвалідів

Згідно з головним розподілом техніка буває двох типів:

  • Крісла-каталки – використовуються для людей, що не можуть самостійно рухатись.
  • Крісла-візки – не дивлячись на певні порушення в роботі опорно-рухового апарату, інваліди можуть керувати ними самостійно.

Відповідно до призначення та наявності додаткових функцій, інвалідні крісла можуть бути:

  • Базовими – мають механічний привід, підходять для використання на вулиці й у приміщенні.
  • Багатофункціональними – відрізняються широким функціоналом, легко адаптуються під потреби користувача.
  • Активними – забезпечують високий рівень зручності, дозволяють бути активним, займатись спортом або танцями.
  • Дитячими – виготовляються для дітей різного віку, можуть мати додаткові функції.
  • Електричні – оснащені електроприводом, працюють від акумулятора, керуються за допомогою пульта.

Окремо можна виділити медичне обладнання з санітарним оснащенням. Наявність в сидінні спеціального отвору спрощує проведення людиною певних процедур. Такі конструкції значно полегшують життя як самим інвалідам, так і родичам, доглядальницям.

Особливості вибору засобу для пересування

Так як пацієнт в інвалідному візку з електроприводом буде проводити достатньо часу, потрібно подбати, щоб він був для нього максимально зручним. Тобто, під час покупки звернути увагу на наступне.

Вантажопідйомність

Кожен прогулянковий інвалідний візок має допустиме навантаження. Вага користувача повинна бути нижчою за цю цифру. Таким чином довговічність та надійність обладнання будуть забезпечені. Якщо людина має велику вагу, потрібно придбати конструкцію з посиленою рамою.

Висота сидіння

Показник вказує на віддаленість підлоги від сидіння. Має дорівнювати відстані від коліна до п’ятки плюс 5-6 см. Якщо крісло оснащене підніжкою або подушкою, потрібно враховувати і їх висоту.

Глибина сидіння

При розрахунку параметра береться відстань від колінного суглоба до стегна й від неї віднімаються 6 см. Правильно розрахований показник – застава того, що м’язи пасажира не будуть перенапружуватись, знизиться тиск на сідниці.

Ширина сидіння

Якщо параметр буде підібраний неправильно, це може призвести до стискання сідничного нерва, появи потертостей шкіри, пролежнів. Тривала експлуатація коляски з вузьким сидінням може спричинити викривлення постави. А якщо усе зробити правильно, розподіл ваги тіла буде оптимальним, що забезпечить людині максимальний комфорт під час прогулянок, виконання домашніх завдань.

Інші важливі критерії

Замовляючи інвалідний візок активного типу в магазині медтехніки Baldinelli, не забудьте і про таке.

Рама

Стаціонарні конструкції дешевші. Але якщо ви будете використовувати крісло тільки в будинку, навіщо платити більше? Складні алюмінієві рами – зручний варіант для зберігання й транспортування.

Підлокітники і підніжки

Краще, якщо вони будуть знімними або хоча б регульованими. У базових конструкціях елементи фіксовані, що не дуже зручно при пересаджуванні. До того ж, при неправильному розташуванні тіла пацієнт відчуватиме дискомфорт.

Колеса

Для переміщення по дому або квартирі підійдуть литі колеса. Поїздки та прогулянки по нерівних дорогах краще здійснювати на пневматичних шинах, що забезпечують непогану амортизацію.

Наталия Ніколайчук
zmorshki.in.ua