Зміна кольору очей лазерною корекцією: чи варто вирішуватись на цю операцію

На сьогоднішній день медицина — це не лише екстрена допомога чи надання допомоги за свідченнями, а й можливість удосконалити свою зовнішність. Сьогодні можна поміняти навіть колір очей – однією операцією. А чи потрібно так робити? Думка лікаря-офтальмолога.

Зміна кольору очей лазерною корекцією: чи варто вирішуватись на цю операцію

Один із нових трендів, що прийшли із Заходу, — зміна кольору райдужної оболонки ока. Звучить привабливо, особливо для тих, хто хотів би змінити свій природний колір очей, не вдаючись до кольорових лінз. Але наскільки це виправдано та безпечно, зараз обговоримо.

Суть лазерної корекції кольору очей

Зміна кольору очей відбувається лише в одному випадку – якщо в тебе карі очі. Тобто не йдеться про придбання будь-якого кольору, а лише можливість зробити його світлішим у власників карих очей. Примітно, що зворотна зміна освітлених очей на початковий колір неможлива.

Як відбувається зміна кольору

Зміна кольору очей лазерною корекцією: чи варто вирішуватись на цю операцію

Визначальним чинником, що впливає колір очей, є кількість пігменту меланіну в людини. Чим більша його кількість, тим темніший колір очей. Якщо у людей зі світлим кольором очей його кількість невелика, то у карооких його в рази більше. Це і є основним фактором для здійснення процедури. За допомогою лазерного променя, що впливає на райдужку ока, руйнується пігмент і колір стає менш насиченим, змінюючи таким чином колір очей у зовнішньому шарі райдужної оболонки з темного на світліший.

Відмирання клітин з пігментом – процес незворотній, оскільки ці клітини не регенерують, тому ефект зберігається назавжди. Кілька днів після операції очі, навпаки, набувають темнішого кольору, (через омертвіння клітин) потім колір стають значно світлішими.

Небезпека

Будь-яке втручання у природну роботу органів завжди загрожує наслідками, особливо, що стосується органів зору. Якщо йдеться про серйозні захворювання, втручання виправдані, чого не можна сказати про процедури, які мають естетичний характер і у яких відсутні статистичні дані про проведені операції та подальші результати.

По-перше, порушення природної кількості пігменту може спричинити підвищену світлочутливість, що провокує світлобоязнь очей. А по-друге, втручання може спровокувати проблеми з відпливом внутрішньоочної рідини та призвести до глаукоми через підвищення внутрішньоочного тиску.

В даному випадку варто довіряти перевіреним способам зміни кольору очей і краще звернутися до кольорових лінз, які будуть не тільки безпечним і надійним способом змінити колір, але і нададуть широкий вибір в плані палітри кольорів. Крім того, цей спосіб зміни кольору очей повністю оборотний за бажання.

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua