Міф чи реальність: чи можна схуднути за допомогою масажу

Міф чи реальність: чи можна схуднути за допомогою масажу

Одна з найчутливіших систем організму людини – лімфатична. Лімфа – це прозора рідина, що омиває всі клітини організму. Саме вона нейтралізує і допомагає виводити назовні всі шлаки, токсини та продукти розпаду, якими щодня ми волею та неволею поповнюємо своє тіло. З роками організм «втомлюється», а незбалансований раціон харчування, погана екологія, шкідливі звички та малорухливий спосіб життя сприяють уповільненню темпів руху лімфатичної рідини та порушення лімфотоку – частина «відходів» усе-таки осідає у лімфатичних протоках.

Після цього проблеми починають множитися в геометричній прогресії: просте нежалення вставати вранці і звична нудьга змінюються безсонням, швидкою стомлюваністю і реальним погіршенням самопочуття. Звичайно, тут зайва вага, а також набряклість, ще більше сприяє підвищенню властивостей, в’ялість шкіри, швидко переходить в целюліт, хворий колір обличчя. Лікарі радять боротися із застоєм лімфи за допомогою лімфодренажного масажу, який приведе в тонус і тіло, і дух. 

У цій статті ви дізнаєтеся:

У зв’язці показань до масажу «для схуднення» разом із зайвою вагою йдуть зазвичай набряки та різного ступеня виразності целюліту. Такий масаж також сприяє виведенню токсинів з організму, тобто вирішує існуючі проблеми і запобігає можливим, тому вважається потужним класичним засобом оздоровлення організму.

Що це таке

Лімфодренажний масаж виконується по ходу лімфатичних судин плавними рухами рук у напрямку знизу догори. Що відбувається? Тиск надає лімфі прискорення, завдяки чому вона все ж таки долає перешкоди, які їй не під силу в спокійному стані, і біжить далі, звільняючи клітини від токсичних відпочинків і насичуючи корисними речовинами. Простіше кажучи, лімфодренаж – потужний важіль, що допомагає перезапустити обмін речовин (ми пам’ятаємо, що він і є одним із найголовніших гарантів гарного самопочуття та світовідчуття). Техніка виконання масажу – ручна або апаратна – дає релаксуючий ефект такої сили, що можна заснути прямо на масажному столі – заспокійливий ефект чудово діє на нервову систему. Характер масажу у своїй досить щадний, і це пояснюється лише тим, що його завдання ─ м’яко впливати на судини,

Після курсу можливе зниження головного болю (якщо вони були), відновлення імунітету, отримання заряду бадьорості і сил і, звичайно, підсумковий ефект схуднення, заради якого в першу чергу все і починається. Курс лімфодренажного масажу потрібно повторювати кожні 2-3 місяці, щоб відмінне самопочуття та квітучий зовнішній вигляд стали постійними супутниками життя. Масаж неймовірно корисний, але все ж таки є випадки, коли робити його не рекомендується – це вагітність, активні інфекції та пухлинні процеси в організмі, пошкодження шкірних покривів.

Де його робити

Робити масаж для схуднення своїми руками цілком реально – наприклад, медовий або кавовий лімфодренаж. У першому випадку на чисте тіло потрібно тонким шаром на проблемні зони нанести мед. Починайте поступово розтирати та масажувати шкіру у напрямку до серця, розтирайте, розминайте із середньою інтенсивністю, поки весь мед з тіла не опиниться на ваших руках. Приділяйте кожній ділянці тіла щонайменше 15-20 хвилин. Після масажу змийте мед теплою водою та нанесіть антицелюлітний крем. Такий лімфодренаж рекомендується робити за день протягом двох тижнів. І, звичайно, його потрібно поєднувати з фізичними навантаженнями та правильним харчуванням. Від вас будуть потрібні зусилля, але наберіться терпіння, і результат обов’язково буде. Для кавового лімфодренажу зберіть гущу від завареної кави (можна додати кілька крапель оливкової олії), нанесіть на проблемні зони та помасажуйте за вище описаною схемою. Такий масаж добре підтягує шкіру, підвищує її тонус, допомагає вивести зайву воду та токсини у лімфу. Не забувайте після масажу наносити крем для тіла!

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua