Вина на вині: 5 проблем зі шкірою обличчя, які виникають через алкоголь

Наступного разу, коли подумаєш: «А чи не пропустити б ще келих», згадай про наслідки. Їх точно не уникнути. Наскільки вони будуть серйозними, залежить від дози.

Вина на вині: 5 проблем зі шкірою обличчя, які виникають через алкоголь

Неважко припустити, що вплив це не те щоб дуже позитивний. Втім, для початку слід прийняти як даність хоча б те, що воно взагалі існує — адже багато хто щиро впевнений, що від алкоголю страждає хіба що печінка (та й то лише на свята). Насправді ситуація трохи сумніша, і щоб довести це, ми зібрали всякі погані наслідки, які очікують на шкіру будь-якого шанувальника трохи вжити.

1 Набряки

Вина на вині: 5 проблем зі шкірою обличчя, які виникають через алкоголь unsplash

Запливли очі й опухле обличчя наступного ранку? Нічого дивного. Чим більше ти п'єш, тим важче виводити організму токсини, стверджують фахівці. Рекомендоване значення становить не більше двох невеликих кухлів пива або келихів вина на день навіть у вихідні. При цьому слід пам'ятати: безпечних обсягів не існує. Тим більше – корисних. Збалансуй водний баланс, пий більше рідини. Виконуй вправи на свіжому повітрі, щоб організм знову нормально запрацював та набряки зникли.

2 Жирна шкіра та прищі

Алкоголь змушує сальні залози буквально божеволіти. Порушення регуляції гормонів та стимуляція роботи сальних залоз призводить до збільшення жирного блиску, закупорки пір та появи прищів. Солодкі напої додатково посилюють ефект, тому що цукор стимулює сальні залози та сприяє запаленню. Висновок: запивати горілку солодким соком або закушувати вино цукерками дуже погана ідея. Причому боротися з жирним блиском звичайними способами (на зразок зволожуючих гелів) може виявитися неефективною стратегією, краще скористатися спеціальними лікувальними кремами.

3 Почервоніння

Алкоголь розширює кровоносні судини та посилює кровообіг. Як наслідок, шкіра червоніє, а ти швидше потієш. Допомогти можуть сироватки проти почервоніння, що зміцнюють стінки судин. Якщо червоні прожилки залишаються видимими – лише лазер.

4 Зморшки

Вина на вині: 5 проблем зі шкірою обличчя, які виникають через алкоголь unsplash

Алкоголь змушує шкіру старіти швидше. Винен у цьому токсичний продукт розпаду — ацетальдегід, який частково виводиться через шкіру і затримується в ній. Зневоднення та нестача поживних речовин також призводять до більш швидкого виснаження тканин. Щоб уникнути таких наслідків, вживай якнайменше солодких напоїв і пий більше води перед сном. Крем для очей з кофеїном також допоможе виглядати менш стомленою наступного дня.

5 Запалення

Алкоголь послаблює імунний захист, тому шкірні інфекції, наприклад, викликані бактеріями або дріжджовими грибками, відчувають роздолля. Загоєння ран теж відбувається повільніше, тому що в кишечнику порушується всмоктування необхідних живильних мікроелементів. Допоможуть лікувальні добавки, такі як цинк, вітамін D, селен та омега-3 жирні кислоти, вітамін С, вітаміни групи В та біотин.

Втім, краще всього менше пити (або зовсім не пити). За словами дерматологів, це, як і раніше, найнадійніша порада.

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua