Alpha bisabolol у косметиці – що це і як працює

Alpha bisabolol у косметиці – що це і як працює

Бісаболол – рослинний екстракт, який використовують у сучасній косметології для виготовлення доглядових засобів з метою пом'якшення дерми та активації її регенеративних здібностей. Речовина має профілактичну та лікувальну дію. Яким саме ти дізнаєшся, прочитавши статтю.

Що таке бісаболол

Alpha bisabolol у косметиці – що це і як працює

Фото автора cottonbro: Pexels

Зовні перед нами в'язка, прозора, трохи жовтувата рідина з привабливим квітковим ароматом. Вже – плюс для будь-якого косметичного засобу. Розчинний бісаболол у спирті та оліях, але не розчинний у воді та гліцерині. А що дає?

Тільки те, що речовина не змінює свою структуру при контакті з гліцерином, що входить до складу багатьох косметичних продуктів, чудово комбінується з рослинними оліями. Добувається бісаболол з ефіру кандеї, але міститься у пристойній концентрації в ефірах ромашки та лаванди.

Незважаючи на це, у промислових масштабах продукт синтезується. У цьому втрачає до половини своєї ефективності проти природним компонентом. Використовується речовина у двох формах:

 • Альфа – виходить з аптечної ромашки і найчастіше включається до складу косметичних засобів і найкраще, якщо він присутній у них у ліпосомах, оскільки так бісаболол заспокоює, зволожує та живить, активує абсорбцію інших речовин, підвищує біодоступність косметики;
 • Бета – виготовляється з бавовни або кукурудзи і рідше зустрічається у складі доглядових продуктів.

Обидві форми натуральні, хімікати або синтетичні консерванти, інші шкідливі речовини при отриманні не використовують.

Властивості альфа-бісабололу

Бісаболол – активний рослинний компонент, який демонструє у косметиці безліч корисних властивостей:

 • заспокійливе та протизапальне – основа дії бісабололу, оскільки при проникненні в дерму він купує запалення, яке є потужним джерелом подразнення шкіри.

Тобто, продукт мінімізує почервоніння, пастозність, біль та активує регенерацію. Така дія пояснюється зниженням синтезу цитокінів у дермі, які вважаються однією з головних причин виникнення запальних процесів.

Бісаболол просякнутий пантенолом (вітаміном В5), що має здатність заспокоювати шкіру, причому дія бісабололу в цьому випадку набагато більш виражена, ніж дія пантенолу або алантоїну (до речі, в заспокійливих і загоюючих шкіру продуктах вся трійця працює в одній упряжці);

 • що вирівнює тон дерми – за рахунок мінімізації синтезу меланіну в епідермісі;
 • антибактеріальне активно задіяне для дезінфекції дерми, блокування розмноження патогенних мікробів, посилення захисту шкіри від негативу довкілля. Це дає можливість шкірі виглядати чистою та свіжою протягом тривалого часу;
 • відновлення та регенерація шкіри здійснюється за рахунок біологічно активних молекул бісабололу, здатних активувати загоєння тканин, стимулюючи регенерацію;
 • аnti-age дія для шкіри з першими ознаками в'янення має значення щодо використання бісабололу як джерела корисних компонентів, що відновлюють еластичність епідермісу;
 • пом'якшення дерми бісабололом необхідно при зневодненні та зовнішньому негативі навколишнього середовища, пошкодженні шкіри. Завдяки пом'якшуючим якостям, бісаболол покращує шкіру візуально, значно мінімізує лущення дерми, насичуючи її вологою, балансуючи склад природної мантії;
 • речовина підвищує ефективність інших косметичних компонентів, виступаючи допоміжною складовою, яка допомагає кожному активному біоелементу проникати в шкіру, щоб швидше та краще засвоїтись. Іншими словами, бісаболол є енхансером.

Слід підкреслити, що крім перерахованих важливих якостей бісабололу, речовина надає косметичним продуктам ніжний і заспокійливий квітковий аромат. А це дорогого варте.

Показання та протипоказання

Оскільки бісаболол – натуральний компонент широкого спектра дії, він є універсальним і відмінно підходить для будь-якого типу шкіри. Можна легко вибрати потрібну тобі косметику з бісабололом у складі і для профілактики, і підтримки шкіри в тонусі.

Бісаболол показаний для:

 • мінімізації запалення, зокрема – розацеа;
 • догляду за травмованою шкірою;
 • усунення лущення при кератозах;
 • мінімізації ризику висипів;
 • активації регенерації;
 • підвищення еластичності шкіри.

Крім того, бісаболол використовують для ефективного вирішення множини суто дерматологічних проблем. Наприклад, для боротьби з акне, допомоги у догляді за сухою та чутливою шкірою.

Alpha bisabolol у косметиці – що це і як працює

Фото автора Anna Shvets: Pexels

Таким чином, бісаболол заспокоює, купує подразнення та лущення, вирівнює поверхню дерми, прибираючи недосконалості, надає рівного тону, мінімізує зморшки та стимулює синтез власних сполучнотканинних волокон, що підвищує еластичність шкіри. Бісаболол відбілює пігментні плями, стимулює активне проникнення біовеществ у глибокі шари дерми, мінімізує купероз.

Основним протипоказанням для застосування косметичних продуктів з бісабололом є індивідуальна непереносимість речовини або підвищена чутливість до ромашки, яка використовується як основне джерело для отримання бісабололу.

Де міститься бісаболол

Продукт універсальний, завдяки цій властивості його можна зустріти практично у всіх косметичних продуктах: від крему для обличчя до догляду за шкірою ніг і п'ят, а також у гігієнічних засобах для ротової порожнини.

Так, крім косметики, бісаболол входить до складу зубних паст. Відрізняється лише концентрація речовини. У косметиці для очищення шкіри: тоніках, лосьйонах, пінках та гелях для вмивання його концентрація становить до 0,15%.

У миючих засобах для волосся рівень бісабололу трохи більше 0,1%. У доглядових продуктах: креми, лосьйони, сироватки, лікувальні лініменти – речовина за змістом корелюється типом дерми і заявленим ефектом від застосування засобу. Вони концентрація коливається від 0,1 до 0,2%.

Для чого бісаболол у зубних пастах

Що стосується зубних паст, то бісаболол зарекомендував себе насамперед як засіб профілактики гінгівітів – захворювання ясен. Крім того, речовина демонструє ефект відбілювання зубної емалі. Іншими словами, тут бісаболол – профілактичний засіб.

Користуватися пастами з унікальним та натуральним продуктом просто: невелика кількість складу наносять на щітку та круговими рухами чистять зуби, одночасно масажуючи ясна. При ополіскуванні треба затримати розчин у роті секунд на 20. Обмежень немає.

Треба сказати, що останнім часом при виготовленні зубної пасти використовують комбінацію бісабололу з пептидами будівельними матеріалами для будь-якого живого організму. Пептиди стимулюють метаболізм та детоксикацію тканин, захищають від токсинів та насичують поживними речовинами. Наприклад:

 • пептиди тимусу – активують регенерацію, мають протизапальні та антиоксидантні властивості;
 • пептиди судин – балансують обмін речовин, прискорюють відновлення після перенесеного запалення, мікроциркуляцію, що допомагає оздоровленню слизової порожнини рота та пародонту.

Пасти з бісабололом:

 • попереджають розвиток карієсу, гінгівіту, пародонтиту та стоматиту;
 • захищають зубну емаль від ушкоджень;
 • блокують формування над- та підясенних мінералізованих відкладень.

Таким чином, головні сили бісабололу зводяться до мінімізації зморшок та боротьби з прищами, а у складі зубної пасти – до профілактики гінгівіту та відбілювання.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua