Як доглядати за шкірою обличчя, рук та тіла взимку жінкам

Як доглядати за шкірою обличчя, рук та тіла взимку жінкам

Опалювальний сезон – справжній бич для шкіри. Вона змінюється на очах і не на краще: суха, що дратується з будь-якого приводу, різнорідна за кольорами. Як допомогти їй у цей період прийти у ньому і чи можна? Відповімо на запитання разом.

Помилки зимового догляду

На жаль, не багато хто звертає на це увагу, тому роблять помилки, що завдають ще більшої шкоди шкірі. Серед головних «порушень» слід виділити:

 • невідповідність доглядових засобів типу дерми: взимку шкіра не змінюється за своїм типом, вона просто стає сушішою, а значить, вимагає невеликого коригування у догляді, але не його кардинальної зміни;
 • Недолік вологи: в опалюваному приміщенні в холодну пору року шкірі так само потрібна волога, як і в інші сезони. Причому варто зволожувати не тільки дерму, а й повітря приміщення, де ти перебуваєш;
 • вмиватися рекомендують теплою водою, гаряча руйнує природну ліпідну мантію, що веде до прогресивної втрати вологи;
 • в холодну пору року слід замінити агресивні пілінги на м'якіші, краще, якщо на етикетці буде вказано для чутливої шкіри;
 • Перед кожним виходом надвір потрібно захищати шкіру відповідним жирним кремом, наносити який рекомендують за півгодини до виходу.

Правила, що допоможуть бути на висоті

Є сім основних правил догляду за дермою в опалювальний період:

 • заміна (не відмова!) ексфоліантів на найм'якший варіант, оскільки без відлущування неможливо покращити живлення та регенерацію дерми. Використовуй гоммаж із сферами-очисниками або відлущувачі з АНА- та ВНА-кислотами. Для сухої та нормальної шкіри – раз на тиждень, для жирної та комбінованої – два;
 • обов'язково застосовуй креми та сироватки з вітаміном С – це збереже літнє сяйво твоєї шкіри, зробить її щільнішою за рахунок синтезу власного колагену, допоможе швидше регенерувати. У списку компонентів вітамін С повинен займати одну з перших 10 позицій, що відповідає оптимальній концентрації речовини 5-10%;
 • зволоження шкіри в опалювальний сезон має бути подвоєне: до крему додай сироватку з гіалуроновою кислотою для роботи в глибоких шарах дерми. Флюїдам та емульсіям скажи тверде «ні». Основа – крем, це як шуба на морозі;
 • заміни пінку для вмивання гелевих засобів очищення шкіри. Це допоможе зберегти потрібну кількість себуму для захисту дерми на холоді та в сухому жаркому приміщенні. Демакіяж проводи міцелярною водою або олією;
 • шкіра з вугровим висипом в опалювальний сезон вередує найбільше. Скасуй всі маски з глиною, зроби акцент на зволоження. Виключи зі складу доглядових засобів парафін, олію ши та мінеральні олії;

Як доглядати за шкірою обличчя, рук та тіла взимку жінкам

Лайфхаки для догляду за шкірою в холодну пору року

 • щодня використовуй кошти із SPF;
 • зміни алгоритм догляду за губами, руками, тілом.

Спеціальні алгоритми догляду

Ти вже знаєш, що й у опалювальний період зволоження залишається зволоженням, а очищення – очищенням. Але воно різне на різних ділянках шкірного покриву, а також за різних шкірних патологій.

Губи

Найтонша шкіра – саме на губах. Тому вона найбільш уразлива для температурних перепадів і беззахисна перед вітрами та холодом. Поповнити водний баланс можна за допомогою бальзамів для губ вдень та на ніч.

Тіло

Замість гарячої води для догляду за тілом у зимовий час використовують лише теплу, оскільки гаряча сушить шкіру, викликає подразнення, лущення, тріщини. Пацієнти із дерматозами ризикують загостренням своїх проблем.

У душі кращі масляні миючі засоби без рясні піни. Після закінчення процедури – зволожуючий крем із керамідами, гіалуроновою кислотою, пророщеною пшеницею, ретинолом, сечовиною. Це гарантує збереження природної мантії шкіри.

Руки

Мінімальна кількість сальних залоз призводить до сильного зневоднення. особливо у зимовий опалювальний період. Посилюється ризик сверблячих дерматозів. Тому обов'язково перед виходом на вулицю за півгодини до цього зволожуй руки кремом і носи рукавички.

Стопи

І тут потрібно підтримувати вологу в шкірі, тому креми на основі гліцерину та вазеліну – саме те. Про відлущення теж не варто забувати, так харчування буде гарантовано на всі 100%.

Холодова алергія

Це гіперчутливість дерми до низьких температур. Реакція на кшталт контактного дерматиту характеризується висипом і свербінням з пастозністю тканин. Можливе приєднання продромальних явищ: риніт, головний біль, температура

Доглядати таку шкіру не просто. Очищення – лише засобами з вітамінами С та Е, умивання – м'якими спонжиками, табу – скрабам та агресивним відлущувачам. Перед виходом на вулицю – захист із Пантенолом, вітамінами Е, F, Бісабололом, SPF-фактором.

Холодову алергію можна запобігти, якщо скоротити час перебування на морозі до мінімуму, дихати носом, тепло одягатися, збалансувати раціон.

Мороз та зволожуючі засоби

Одне іншому не заважає. Зволожувати шкіру треба будь-якої пори року, а при роботі або тривалому знаходженні в опалювальному приміщенні в зимовий час – особливо. Шкіра потребує підтримки, вона зневоднена та травмована температурними перепадами.

Суха дерма стає ще сухішою, стягнутою, шорсткою, жирна – подвійно сальною. Денний крем у період повинен містити вітаміни і мінерали, олії. Причому в цьому варіанті необхідно, щоб живлення та захист переважали над зволоженням.

Зволоження ж здійснюється доглядовими засобами з олією ши у складі, авокадо, вітаміном Е.

Догляд за різними типами шкіри

Ми вже говорили про те, що шкіра взимку не змінює свого типу. Але вона стає сухішою. А це означає, що у догляді за нею краще стають ті засоби, які у звичайний період були використані для сусіднього, більш сухого типу.

Наприклад, продукти, що матують, для жирної шкіри замінюють на гелі для комбінованої. Загальна схема приблизно така:

 • доглядові засоби для жирного типу дерми змінюються коштами для комбінованого;
 • догляд за комбінованою шкірою – на догляд за сухою;
 • догляд за сухою – коштом для чутливої чи гиперсухой дерми.

В іншому: для сухої шкіри передбачається наявність м'яких очисників та скрабів на основі плаценти, поживних засобів та зволожувачів перед кожним виходом на вулицю. Жирна шкіра передбачає очищаючі пінки та маски з бруду вдвічі менше за кратністю застосування.

Комбінована шкіра – суха подружка. Відмінність у Т-зоні, яку обробляють окремо, як жирну. Інші ділянки – на кшталт сухої шкіри.

Отже, в опалювальний період, що збігається з календарною восени та взимку, основним залишається зволоження шкіри. Друга особливість – захист шкіри від температурних перепадів та ультрафіолету. Є окремі нюанси, але це найголовніше.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua