Як використовувати яблучну кислоту для обличчя та волосся

Як використовувати яблучну кислоту для обличчя та волосся

Є в побуті людини такі речовини, які є абсолютно звичними, творять чудеса в діаметрально протилежних сферах. До таких відноситься, наприклад, яблучна кислота, що надає пікантну кислинку вину та іншим готовим стравам, але при цьому напрочуд ефективно працює в області косметики для догляду за шкірою та волоссям.

 • відлущувачів для п'ят.

За своєю хімічною суттю – це фруктова кислота з роду альфа-гідрокислот (АГК), які зазвичай активують процеси відлущування рогових нашарувань зі шкіри, повертаючи дерме сяйво та чистоту. Є два ізомери речовини – D та L.

У природі речовина зустрічається у листі тютюну, барбарису, махорки, плодах кизилу у вигляді кислих солей або вільним від домішок у соках винограду, зелених яблук, агрусу, незрілої горобини. Це L-форма. Концентрат отримують бродіння соку кислих фруктів. Але яблучну кислоту синтезують – це D-форма.

Властивості яблучної кислоти – користь для обличчя та волосся

Доглядові косметичні продукти з яблучною кислотою у вигляді L-ізомеру у своєму складі мають цілий набір корисних властивостей для шкіри. Вона:

 • зволожує дерму;
 • стимулює відлущування мертвих рогових лусочок;
 • робить шкіру гладкою;
 • покращує тон дерми;
 • розгладжує дрібні зморшки.

Яблучна кислота споріднена з організмом людини, вона синтезується ендогенно під час трансформації вуглеводів в енергетичний запас клітин і тканин. Людина не змогла б так вільно рухатися, якби не мала підтримки у вигляді яблучної кислоти.

Однак на цьому дивовижні здібності кислоти не закінчуються. Вона:

 • очищує шкіру, оновлюючи її. І це не лише процес відлущування.

Як використовувати яблучну кислоту для обличчя та волосся

Кислоти для обличчя

Між яблучною кислотою та ЦНС, нейроцитами – є тісний взаємозв'язок: високий рівень стресу порушує харчування та киснепостачання дерми, гасить її, провокує дерматити та дерматози.

Яблучна кислота за типом зворотного зв'язку відновлює справедливість: приймаючи її разом з вином усередину або використовуючи зовнішньо, пацієнт коригує дискомфорт, балансує рівень стресового навантаження на клітини шкіри, прибираючи висипи та запалення;

 • яблучна кислота має особливі взаємини і з вологою, вона утримує її у шкірі, живить їй клітини.

Років 5 тому було проведено наукові дослідження, які довели, що речовина, поряд з алое, може бути маркером свіжості гелевих продуктів, оскільки містить у собі глюкозу та спеціальний компонент – ацеманнан, які за принципом «зацукрованості» харчових продуктів свідчать про свіжість продуктів косметичних.

Тобто, зневоднення гелів порушує їхню консистенцію, а присутність яблучної кислоти коригує ситуацію, не даючи волозі випаровуватися;

 • яблучна кислота стимулює регенерацію тканин, впливаючи на швидкість проліферації клітин;
 • речовина балансує рН, не даючи порушити захисний бар'єр шкіри, підтримуючи природну мантію дерми, попереджаючи сухість шкіри та виникнення акне. Відсутність необхідної кількості яблучної кислоти дестабілізує бар'єрну функцію шкіри;
 • речовина за рахунок процесів вологовтримання на клітинному рівні, активує синтез власної гіалуронової кислоти в шкірі, запускаючи процеси омолоджування, активації ендоколагену та еластину, демонструючи антивіковий ефект;
 • яблучна кислота мінімізує шрами та освітлює шкіру, роблячи її молодшою, вирівнюючи тон та текстуру, купуючи запалення.

За рахунок синтезу власного колагену в шкірі відбувається реставрація каркаса, що підтримує дерму, підтягує овал обличчя, підвищується тонус та тургор шкіри;

 • речовина усуває акне за рахунок блокування розвитку запалення. Крім того, що яблучна кислота чудово відлущує рогові нашарування, він відмінно чистить пори, звужуючи їх, що регулює синтез себуму і попереджає надмірну сальність шкіри – ґрунт для розмноження мікробів, що провокують акне;
 • яблучна кислота повертає шкірі сяйво, прибираючи тьмяність, оскільки розщеплює клей, що цементує рогові клітини та активує мікроциркуляцію, балансуючи тонус судин. При кожному пілінгу з яблучною кислотою кількість рогових лусочок зменшується, а тон шкіри відновлюється.

Абсолютно аналогічно яблучна кислота діє при догляді за волоссям: вона очищає шкіру волосистої частини голови, робить стрижні волосся гладким, живить цибулини та активує ріст волосся. Яблучна кислота ще й лупа усуває.

Гранично допустима концентрація яблучної кислоти у доглядових засобах від 5 до 10%.

Особливе призначення яблучної кислоти

Є таке захворювання в дерматології – фіброміалгія, яке за будь-якого догляду за шкірою викликає больовий синдром і провокує втому дерми. Людина завжди виглядає старшою за свої роки. Зміни відбуваються у м'язах, тому їх треба якось реанімувати, підбадьорити.

Як виявилось, суть патології – це недолік синтезу власної яблучної кислоти в організмі. Виявилося, що якщо поєднувати прийом речовини внутрішньо у поєднанні з препаратами магнію та зовнішньою корекцією стану дерми препаратами яблучної кислоти, ефект виходить відмінний.

Щоправда, лікування вимагає терпіння, оскільки курси повторюються з перервами протягом кількох років, але цього варто, оскільки дискомфорт відступає надовго. Дозу препаратів кислоти вибирає лікар в індивідуальному порядку.

Це висока доза, тому самостійно таке лікування не застосовується. Воно просто небезпечне. Нагадаємо, що джерело яблучної кислоти – яблука, тому зверніть на них особливу увагу, віддавши перевагу перед екзотичними фруктами.

Головне, щоб добова доза надходила з їжею, а це – три чи навіть чотири яблука на день.

Запобіжні заходи та шкода

Незважаючи на те, що яблучна кислота вважається однією з м'яких, користуватися їй треба з розумом, а значить – з обережністю. Індивідуальну непереносимість ще ніхто не скасовував, отже, речовина здатна спровокувати подразнення шкіри. Перевір обов'язково!

Але головне, кислота небезпечна при влученні у вічі. Використовуючи догляд для області навколо очей, будь уважна втричі. Так, і пари яблучної кислоти при вдиханні можуть спричинити напад задухи.

Бонус за увагу та терпіння

Рецепт домашнього крему з яблучною кислотою:

 • 13 крапель яблучної віддушки;
 • 3,5 г емульгатора;
 • 25 мл очищеної води;
 • 7 мл гідролату неролі;
 • 0,5 мл 1% екстракту насіння чиа;
 • 0,1 г консервант а Біозол;
 • 0,25 мл 0,5% екстракту гуггулу;
 • 1 г порошку яблучної кислоти;
 • 13 мл олії кунжуту, горіха, аргани.

Усі інгредієнти купуються в аптеці чи інтернет-магазині, перемішуються та зберігаються в холодильнику. Використовують склад як звичайний засіб для догляду огрубілих ліктів і п'ят.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua