ТОП 6 порад, як вибрати весільну сукню жінці

ТОП 6 порад, як вибрати весільну сукню жінці

Весілля починається із сукні, проте вибір вбрання асоціюється не лише з радістю, а й складнощами, адже знайти «те саме» не так просто. Важливо врахувати багато нюансів, включаючи особливості постаті. Не хвилюйся, ми допоможемо. Швидше читай, як підібрати весільну сукню на кшталт фігури.

ТОП-6 порад, як вибрати весільну сукню жінці за типом фігури

ТОП 6 порад, як вибрати весільну сукню жінці

Нижче наведено рекомендації щодо вибору весільної сукні для різних типів фігури.

Фасони для фігури Х

Силует Х або «Пісочний годинник» характеризується однаковими параметрами грудей та стегон та яскраво вираженої талії. Така фігура відкриває багато можливостей при виборі сукні.

Стилісти радять акцентувати увагу на чомусь одному (бюст, талія або стегна) і не перестаратися з деталями.

 • Найкращі варіанти: прямий крій, весільне плаття в стилі бохо, А-силует, фасон «русалка» від коліна, сукня довжини міді.
 • Найгірший варіант: особливих обмежень з таким типом фігури немає, підійде практично будь-яке плаття, проте краще уникати рюшів і багатошарового мережива, так як ці деталі можуть додати обсягу там, де не потрібно.

ТОП 6 порад, як вибрати весільну сукню жінці

Як вибрати весільну сукню за типом фігури?

Рекомендації щодо вибору сукні на весілля:

 • мінімум мережив та рюшів;
 • корсетний верх;
 • акцент на талію;
 • прямий або злегка розкльошений низ.

ТОП 6 порад, як вибрати весільну сукню жінці

Фігура «Пісочний годинник» сама по собі прикраса, тому вибирай сукню з мінімумом декору. Стилісти рекомендують уникати надмірних драпірувань і рюшів, тому що вони здатні спотворити пропорції такої фігури, приховавши переваги.

Сукня для фігури

Силует Про або «Яблуко» характеризується однаковим обсягом грудей, талії та стегон. Такий тип схильний до відкладення зайвих кілограмів у області талії. Незважаючи на це, у дівчат із такою фігурою зазвичай стрункі та довгі ноги.

 • Найкращі варіанти: сукня із завищеною талією, фасон «Ампір» (грецька), А-силует довжини міді.
 • Найгірші варіанти: сукня, що обтягує, сукня принцеси із заниженою талією, сукня з баскою.

ТОП 6 порад, як вибрати весільну сукню жінці

Будь обережна з рюшами та драпіруваннями в області талії. Вони додадуть непотрібного обсягу. При виборі сукні обов’язково поекспериментуй із довжиною, а не зациклюйся на фасонах у підлогу. Якщо хочеш тільки довгу сукню, обов’язково приміряй модель у грецькому стилі з розрізом збоку – такий фасон підкреслить красу твоїх струнких ніжок.

Фасони для фігури А

А-силует, або «Груша» — постать із вузькими плечима та широкими стегнами. Це дуже жіночний тип фігури, проте вибирати плаття необхідно обережно, щоб не обтяжувати нижню частину тіла.

При виборі сукні звертай увагу на фасони, які додають об’єму у верхній частині тіла, але не збільшують стегна.

 • Найкращі варіанти: А-силует, сукня-трапеція, сукня принцеси.
 • Найгірші варіанти: «рибка», сукня-футляр, грецька сукня із завищеною талією.

ТОП 6 порад, як вибрати весільну сукню жінці

Стилісти рекомендують уникати вільного крою із завищеною талією. Якщо придивляєшся до сукень у грецькому стилі, приміряй фасони, що підкреслюють талію. Завищена талія може спотворити пропорції твоєї фігури.

До речі, «грушкам» підходять сукні принцеси. Такий фасон підкреслює талію та груди, а пишна спідниця у підлогу сховає надто широкі стегна. Отже, якщо з дитинства мріяла про справжню бальну сукню на весілля, можеш сміливо приміряти.

Обов’язково придивися до сукні з відкритими плечима та V-подібним вирізом, у тому числі на спині. Такі деталі врівноважують фігуру та додадуть об’єму у верхній частині тіла.

Сукня для фігури V

Силует V, або фігура “перевернутий трикутник” – це груша, але навпаки. Така фігура характеризується широкими плечима та вузькими стегнами. З такою фігурою стилісти рекомендують вибирати сукні, які додадуть об’єм у нижній частині тіла.

 • Хороші варіанти: бальна сукня, А-силует, сукня в грецькому стилі.
 • Не найкращий вибір: прямий крій, «рибка» («русалонька»).

ТОП 6 порад, як вибрати весільну сукню жінці

Фото взято з відкритих джерел

ТОП 6 порад, як вибрати весільну сукню жінці

Якщо хочеш візуально зменшити плечі, зверни увагу на сукні із закритим мереживним верхом та мереживними рукавами у поєднанні з пишною спідницею. Головне, щоб на спідниці не було зайвого декору, а вся краса була обмежена мереживним верхом. Обов’язково підкресли талію в такому вбранні.

Фасон сукні для силуету

Спортивна фігура, коли талія, груди і стегна приблизно однакові, називається прямокутником або Н-силуетом. З такою фігурою ти можеш дозволити собі практично будь-яку сукню, обмежень зовсім небагато.

 • На що звернути увагу: грецький стиль, А-силует, сукня принцеси, сукня з баскою.
 • Чого уникати: прямий крій.

Правило лише одне – не обтяжуй фігуру. Відмовся від суконь зі складним декором, безліччю рюшів та оборочок. Якщо хочеш більш ошатний варіант, віддай перевагу сукні з мереживним верхом.

ТОП 6 порад, як вибрати весільну сукню жінці

Дівчатам зі спортивною фігурою дуже пасують весільні сукні з баскою. Такий елемент декору робить фігуру більш плавною і додає вигинів, яких Н-силуету так не вистачає.

“Рибка” теж може підійти, але тільки в тому випадку, якщо ти вибереш фасон із клешем від середини стегна. Спідниця-рибка з клешем у самому низу може скоригувати силует у гірший бік.

Які сукні підходять невисоким дівчатам

Вибираючи стиль весільного плаття, не забудь про особливості твого зростання.

При невисокому зростанні протипоказані такі сукні:

 • плаття принцеси;
 • “русалочка”;
 • прямий крій на підлогу.

Низьким дівчатам зовсім не пасують сукні принцеси. Справа в тому, що такі вбрання за невисокого зростання роблять фігуру громіздкою. Є шанс візуально додати зайвих кілограмів у такому вбранні, навіть якщо ти дуже струнка.

Зрозуміло, що високі підбори ніхто не скасовував, але не забувай про загальні пропорції. Відмінним компромісним рішенням стане сукня А-силуету. Воно не обтяжує фігуру, як бальне плаття, але при цьому виглядає урочисто і чепурно.

Сукня в стилі «ампір», особливо з розрізом на спідниці, теж відмінно підійде. Воно легке та візуально витягує фігуру.

Будь обережна із сукнею “рибка” або “русалочка”. Низький кліш на спідниці візуально зробить тебе ще нижче. Клеш від стегна теж не найкращий варіант, тому що він візуально витягує тіло, але вкорочує ноги. Можна експериментувати перед дзеркалом, але, як показує практика, невисоким дівчатам такі фасони не підходять.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua