Кольори, що підходять літо в одязі і макіяжі

Кольори, що підходять літо в одязі і макіяжі

Цветотип Літо – найпоширеніший у середній смузі. Тим не менш, з його визначенням часто виникають труднощі, а все через те, що цей цветотип має кілька підтипів. Давай розберемося, як зрозуміти, що ти – Літо, і які кольори в одязі та макіяжі тобі підходять.

Особливості кольоротипу Літо

Кольори, що підходять літо в одязі і макіяжі

Фото автора Airam Dato-on: Pexels

Всупереч поширеній думці, Літо – це холодний цвітотип. Хоча при його згадці у багатьох часто виникають асоціації із золотистим волоссям, засмаглою шкірою та ластовинням, але всі ці атрибути належать Весні, а не Лету.

Особливості кольоротипу Літо:

 • шкіра – тонка, напівпрозора, з видимими капілярами, часто з червонуватим відтінком;
 • колір волосся – попелясті відтінки русявого, блонда, холодний шатен;
 • колір очей завжди холодний: блакитний, сірий, синій (сіро-блакитний);
 • губи – неяскраві, майже зливаються зі шкірою.

Головна складність у тому, що шкіра цього кольоротипу може мати різний відтінок, через що Літо часто помилково приймають за Весну або Осінь. Головна характеристика, на яку слід звернути увагу – шкіра завжди тонка, тому на обличчі видніються синюваті жилки судин та капілярів.

При цьому відтінок шкіри може бути фарфоровим, рожевим, оливковим, сіруватим. Як правило, шкіра бліда і не дуже любить засмагу. Наприклад, дівчата кольоротипу Літо з рожевою та фарфоровою шкірою дуже швидко обгорають та червоніють. Бронзова засмага для них не характерна.

Волосся Літа зазвичай кучеряві, м'які, тонкі, часто пушка. Вони завжди холодного відтінку, вигоряють до золотаво-жовтого, а не мідного чи рудого.

Як визначити кольоротип Літо

Для проведення тесту на приналежність до літа тобі знадобиться тканина двох різних кольорів.

Якщо у тебе світле волосся, візьми тканину оранжевого та світло-сірого або світло-рожевого кольору. Спочатку приклади до обличчя помаранчеву тканину та оціни своє відображення у дзеркалі. Для наочності можна зробити селфі, а потім скласти колаж.

Літо яскравий помаранчевий колір просто «вб'є». Відображення виглядатиме непропорційно, очі перестануть бути яскравими, а шкіра набуде нездорового відтінку.

Кольори, що підходять літо в одязі і макіяжі

Як підібрати гардероб кольоротипу

Потім приклади до обличчя сіру або рожеву тканину. Відображення в дзеркалі відразу перетвориться: очі засяють яскравіше, шкіра стане рівною та сяючою.

Власницям темного волосся слід провести тест із помаранчевою та синьою тканиною. Вибирай насичений колір індиго. Якщо такого в тебе немає, підійде насичений сливовий або фіолетовий відтінок. Результат буде той же, що й у попередньому прикладі: обрамлене оранжевою тканиною обличчя зблякне, а синій миттєво перетворить тебе на краще.

Кольори, що підходять літо в одязі

Складаючи гардероб, віддай перевагу всім холодним відтінкам середньої насиченості. Літу також підходять м'які припилені відтінки, головне, уникати теплих і яскравих кольорів в одязі.

Основна палітра:

 • блакитний;
 • рожевий;
 • синій;
 • м'ятний;
 • лавандовий;
 • фіолетовий;
 • сірий;
 • бірюзовий.

Білий і чорний – це базові кольори, виключати їх із гардеробу звичайно ж не варто, але варто прибрати їх подалі від обличчя. Замість білого на лице підійде дуже світлий блакитний, а чорний заміни на сірий.

Уникайте яскравих теплих квітів у гардеробі. Червоний заміни на фуксію, насичений жовтий – на лимонний. Літо – це низькоконтрастний приглушений цветотип, тому неонових кольорів слід уникати. Загалом, по-справжньому вони нікому не йдуть, тож невелика втрата.

Якщо любиш зелений, то не варто від нього відмовлятися. Просто зроби вибір на користь кольору морської хвилі, нефриту та смарагду.

Палітра в макіяж для літа

Найбільше Лету підходить спокійний макіяж у природних відтінках. Акцент краще робити на губи.

Кольори, що підходять літо в одязі і макіяжі

Giphy

Палітра в макіяжі для літа:

 • Тональний крем: рожево-бежевий, досить щільний, який зможе замаскувати розширені капіляри та помітну судинну сітку. У деяких випадках доцільно підібрати кольорову основу під макіяж або кольоровий коректор, який зможе сховати помітні судини.
 • Макіяж очей: використовуй холодну гаму. Для денного макіяжу відмінно підійде коричнево-сіра палітра та холодний нюд. Для вечірнього – срібний блиск, підведення кольору індиго, сіро-зелені смоки айс. Відмінним вибором стануть всі відтінки рожевого та фіолетового.
 • Рум'яна: з рум'янцем головне не переборщити. Підбери свій ідеальний відтінок холодного рожевого та наноси лише на яблучка щік, щоб освіжити обличчя. Уникай персикових та цегляних рум'ян.
 • Губи: вибирай будь-які холодні відтінки. Сміливо експериментуй з яскравими квітами, наприклад, фіолетовим, фуксією, холодним бордовим.

Червона помада Лету йде, але в ній обов'язково має бути синій пігмент. Найкращим вибором стане карміново-червона помада, але не червона.

Колір волосся для квітів

Хочеш пофарбувати волосся – сміливо експериментуй. Твоє поле для експериментів досить велике – тобі підійдуть усі холодні відтінки. Власне це і є головне обмеження. Колір може бути будь-яким, від ультра-чорного до супер-блонда, аби в ньому був синій або сірий пігмент.

Так, якщо блонд, або попелястий, або платиновий. Якщо вирішиш перекинутися на світлу сторону, відразу запасайся шампунями відтінків і бальзамами, щоб не допустити жовтизни.

Літо – світлий цветотип. Як не дивно, але світлим від природи дівчатам з такою зовнішністю часто йдуть темні кольори волосся, аж до чорного. Головне – не допускати мідних відтінків. Тому, якщо надумаєш перекинутися на темний бік, віддай перевагу таким відтінкам, як попелястий шатен, морозний каштан і графіт (замість чорного).

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua