Чому жінка сильно потіє і що робити

Чому жінка сильно потіє і що робити

Сильна пітливість у медицині називається гіпергідрозом. Це може бути викликано безліччю різних причин. Якщо хочеш позбавитися проблеми, швидше читай матеріал.

Чому жінка сильно потіє і що робити

Чому жінка сильно потіє і що робити

Фото автора Anna Shvets: Pexels

 • Багато стресу

Всі ми періодично стикаємося зі стресом, кожен бореться із ним своїми методами. Проте занадто багато стресу призводить до порушення в роботі вегетативної нервової системи, а вона своєю чергою провокує підвищене потовиділення.

Що робити: заспокойся та розслабся. Варіанти вирішення проблеми:

 • зміна обстановки;
 • прийом заспокійливого (після спілкування з лікарем);
 • візити до психолога;
 • аутотренінг.

Іноді достатньо прийняти ванну з пінкою, щоб заспокоїти свої нерви на кілька днів уперед, а іноді потрібні медикаменти та робота з психологом. Щоб точно дізнатися, що допоможе тобі, зверніться до лікаря.

 • Занадто багато синтетики

Від якості тканини, з якої виготовлено одяг, залежить, як наше тіло почувається протягом дня. Хоча синтетичні тканини використовуються всюди і заслужили гарну репутацію, досі можна випадково потрапити на неякісний виріб.

“Гарна” синтетика не перешкоджає циркуляції повітря і відводить від шкіри піт. Саме з такої виготовляється спортивний одяг. А у «поганій» синтетиці шкіра буквально задихається. Виникає щось подібне до парникового ефекту, тому ти більше потієш.

Що робити: перебери свій гардероб та відмовся від неякісних синтетичних виробів. Заміни їх на натуральні тканини.

 • Солодке, смачне та шкідливе

Якщо ти любиш поласувати кондитерськими виробами і життя не мислиш без шоколадки, підвищена пітливість стане очікуваним побічним ефектом такого раціону. Разом з нею можуть виникнути такі проблеми, як акне та підвищене виділення себуму шкірою.

Чому жінка сильно потіє і що робити

Гіпергідроз: причини та симптоми

Під заборону також потрапляють газовані солодкі напої, напівфабрикати, фастфуд та інші смаколики. Їсти можна, але не зловживай.

Що робити: більше овочів та фруктів, менше солодкого. Серйозно, просто перейди здорове харчування.

 • Гормональні перебудови

У житті кожної жінки настають періоди, коли гормони поводяться незвично. Це трапляється в період статевого дозрівання, вагітності та менопаузи. Якщо хоч одне з цих тверджень про тебе, швидше за все, саме це спровокувало пітливість.

Що робити: запасись терпінням. Організм прийде в норму, і тоді пітливість скоротиться.

Якщо ти реально відчуваєш, що з організмом щось не так, зверніся до лікаря. Про серйозні проблеми з гормонами може свідчити оволосіння за чоловічим типом, біль у грудях, акне.

 • Гіперактивність потових залоз

У деяких людей потових залоз більше, ніж у інших, і вони працюють активніше. З чим це пов'язано медицині достеменно невідомо, але така проблема існує. Переконатись, що це твій випадок, допоможе лише візит до лікаря.

Що робити: пройти обстеження. Для лікування зазвичай застосовують спеціальні антиперспіранти.

Проблема може бути пов'язана з різними захворюваннями, але в цьому розібратися зможе тільки лікар після обстежень. Тож не затягуй.

 • Спадковість

Чому жінка сильно потіє і що робити

Giphy

Первинний гіпергідроз – це надмірне потовиділення, яке виникає без явних причин. Зазвичай він має спадковий характер. Якщо хтось із батьків має таку проблему, цілком імовірно, що ти її теж отримала.

Що робити: є багато варіантів лікування, починаючи від спеціальних антиперспірантів, закінчуючи фізіотерапією та уколами ботоксу прямо в пахви.

 • Реакція на препарати

Раптова підвищена пітливість може бути пов'язана із прийомом лікарських засобів. Якщо ти приймаєш якісь пігулки на постійній основі, обов'язково зазирни в інструкцію. Якщо ці ліки провокують гіпергідроз, це буде вказано у побічних ефектах.

Що робити: нічого, минеться саме після припинення прийому препаратів, які спровокували підвищену пітливість.

 • Цукровий діабет

Ендокринні порушення викликають підвищене потовиділення. Якщо у тебе цукровий діабет, то це може бути пов'язане саме з ним. Однак існує прикордонний стан, коли цукор підвищений, але діабету немає, і на цьому фоні також підвищується потовиділення.

Що робити: перевір рівень глюкози в крові, скоректуй раціон, пий більше води.

 • Зайва вага

Чим більше тіла, тим більше воно потіє, оскільки швидше перегрівається. Якщо ти сильно погладшала, а раніше проблем з потовиділенням не було, шукай причину саме в цьому. Тільки зверни увагу, що йдеться саме про надмірну вагу, а не про зайві пари-трійки кілограмів.

Що робити: або повернися у форму, або змирись, якщо ти так собі подобаєшся.

 • Дуже багато алкоголю

Алкоголь сам по собі підвищує роботу потових залоз, змушуючи працювати їх інтенсивніше, відповідно, ти потієш більше. Якщо випити небагато, цей ефект швидко минає. А от якщо регулярно зловживати, є ймовірність, що підвищений потовиділення стане твоїм постійним супутником. МОЗ попереджало.

Що робити: пити менше. Якщо ж проблема вже є, пий більше води. За кілька днів пройде.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua