Дарсонваль для обличчя від зморшок – способи застосування

Багато чули про методику Дарсонвалізації для обличчя від зморшок, процедура має цікаву історію походження. Французький фізіолог Жак Арсен д’арсонваля в 1891 році з’ясував, що у високочастотних струмів є незвичайні здібності на основі яких у подальшому він розробив електролікування. Методика отримала назву дарсонвалізація, її стали активно застосовувати для омолодження шкіри.

Що таке дарсонвалізація

Під поняттям дарсонвалізація мається на увазі обробка шкіри імпульсних низькочастотних струмом. Фізіотерапевтична процедура можлива лише з використанням приладу «Дарсонваль». Салони пропонують два види дарсонвалізації: загальну і локальну (місцеву) обробку.

Види використовуваних розрядів струму, наступні:

 • контактний (тихий) – електродом, контактируемым з поверхнею обличчя, виконуються кругові рухи. Дозволяє поліпшити стан в’ялої шкіри;
 • безконтактний (іскровий) – доторк насадки з особою людини не передбачено, її тримають на відстані 3-4 см. Утворені заряди-іскри припікають потрібні ділянки, сприяють усунення шрамів, рубців, прищів.

Вплив на організм відбувається через нервові закінчення, розташовані на поверхневому шкірному шарі. Вступаючи на поверхню струм проходить через шари прямуючи в потрібні клітини, тканини. Подібна процедура спрямована на омолодження шляхом поліпшення структури клітин, розгладження зморшок.

Показання до застосування

Основне призначення фізіотерапевтичної процедури – поліпшення стану шкірного покриву, показання до застосування наступні:

 • поява акне, акне, прыще;
 • дерматит;
 • освіта «гусячих лапок»;
 • жирна проблемна шкіра;
 • набряклість.

Методика високоефективна для поліпшення мікроциркуляції крові, роботи сальних залоз. Дозволяє уповільнити процеси старіння, вікові зміни, на час блокує утворення зморшок, відвисання.

Важливо! Покази до використання дарсонвалізації може визначити тільки косметолог!

Дана методика допомагає від зморшок

Під дією низькочастотних електричних імпульсів активізується циркуляція крові в микрососудах шкіри обличчя. Судинний спазм проходить, капіляри розширюються, відбувається кисневе збагачення, шкірний покрив приходить в тонус підвищується еластичність, пружність, проходить запалення, зменшується потовиділення. Тканини отримують найкраще харчування за рахунок поліпшення роботи обмінних функцій, результатом фізіопроцедури стає помітне омолодження.

Проведення процедури в косметичному салоні

Фізіотерапевтичну процедуру краще всього виконувати в спеціалізованих косметичних салонах. Тільки під контролем досвідченого фахівця можна швидко і безпечно досягти найвищих результатів. Спеціальна новоутворення косметолога дозволяє правильно оцінити стан шкіри, врахувати можливі протипоказання, домогтися високої ефективності варіюючи можливими способами опрацювання проблемних зон.

Початок процедури завжди однакове – клієнта укладають або саджають на кушетку, використовуючи тонік (лосьйон) косметолог очищає поверхню, видаляючи бруд, жир. Проблемну жирну шкіру додатково присипають тальком, домагаючись повної сухості.

Визначаючись з видом процедури косметолог направляє електроди по напрямку масажних ліній:

 • від центру лоба до країв;
 • від центру носа до крил;
 • від підборіддя до вилиць;
 • за скронь;
 • вилиць.

Самі губи, куточки рота обробляти не прийнято. Проблемні ділянки (шрами, рубці) обробляють декілька довше, ніж рівні поверхні. У середньому перші сеанси за тривалістю займають від 2 до 3 хвилин, поступово їх збільшують тривалість до 5 і навіть 10 хвилин (якщо це потрібно). Допустимий курс лікування від 10 до 20 процедур.

Закінчивши обробку косметолог наносить на обличчя клієнта крем (мазь), що володіє зволожуючим, заспокійливим ефектом. Завдяки крему виключається подальше почервоніння, роздратування, поява плям. Нерідко фахівці радять після сеансів використовувати лікарські мазі.

Як користуватися в домашніх умовах

Купивши прилад «Дарсонваль» сеанси можна виконувати в домашніх умовах, самостійно. Однак для початку потрібно уважно вивчити принцип його роботи, зрозуміти які насадки для яких процедур призначені. На сьогоднішній день у продажу є багато моделей апарату «Дарсонваль», які можна використовувати в домашніх умовах, наприклад:

 • Спарк СТ-117;
 • ДЕ-212 Карат;
 • Gezatone Biolift 4 BT201S;
 • Ультратек;
 • Gezatone Family Doctor;
 • Корона;
 • ЕЛАД Медтеко +.

Вартість апаратів варіюється від 600 до 900 грн. Кожен з них відрізняється кількістю насадок, функцій. Для обробки шкірних покривів обличчя призначена «грибоподібна» насадка (мала).

Точкова обробка невеликих ділянок можлива з «порожнинної» (паличка) насадкою або «крапелькою» (кулька). «Пелюстка» використовують для обробки невеликої поверхні. Обробку бородавок виконують спеціальної «бородавочной» насадкою. Для шкіри повік підійде «очна».

Вивчивши функції приладу, вибравши потрібну насадку, починають обробку. Спочатку очищають шкіру обличчя, використовуючи мильний розчин, лосьйони або інші косметичні засоби. Насадку направляють на підборіддя і повільними рухами просуваються до області скронь, кожному по черзі. Після поміщають її на середину чола і знову спрямовуються до скронь. Також повільно обробляють лінії від носа до вух, прямуючи кожен раз суворо знизу-вгору.

Зменшуючи потужність практично до самого мінімуму обробляють поверхню повік. Направляються від куточків очей верхніх повік до зовнішніх зон. Нижні повіки навпаки обробляють від зовнішніх куточків прямуючи до носа.

Рухи рук повинні бути впевненими, легкими, точними, на насадку ні в якому разі не можна тиснути. Закінчивши обробку відразу ж обличчя змащують кремом або лікувальною маззю, сироваткою від зморшок. Сам прилад, вірніше насадку після кожного сеансу протирають спиртом, дезінфікуючими розчинами.

Зверніть увагу! Прилад, насадки, обличчя перед процедурою повинні бути сухими!

Як часто робиться процедура, вартість

Враховуючи стан шкірного покриву обличчя, проблеми, які потрібно усунути, спеціаліст косметолог може призначити від 10 до 20 сеансів дарсонвалізації, з одним днем перерви. Кожен сеанс може проходити від 2 до 10 хвилин – не більше (йдеться про безпосередніх обробках электроимпульсами). Часовий інтервал збільшується лише поступово з кожним сеансом по наростанню.

Частоту сеансів і курс лікування косметологи завжди визначають індивідуально, враховуючи необхідну результативність та можливі патології клієнта. Повторювати курс лікування дозволено тільки через три місяці після попередніх процедур, більш часті обробки лише нашкодять шкірі обличчя, хоча спочатку будуть видні помітні поліпшення.

Вартість подібних процедур в спеціалізованих салонах залежить від багатьох критеріїв: статусу самого закладу, кваліфікації працівників, цілей призначаються процедур. Виходячи з цього дарсонвалізацію шкіри обличчя можна виконати починаючи від 100 до 1500 грн.

Догляд за шкірою після дарсонвалізації

Косметологи настійно рекомендують після виконання процедур дарсонвалізації кожен раз на шкірний покрив обличчя наносити спеціальні зволожуючі креми, додатково живлять, омолоджують шкіру. Допустимо використання спеціальних лікувальних мазей, кремів, нанесення поживних масок. Засоби по догляду можна купувати, а можна використовувати склади, приготовлені в домашніх умовах, використовуючи для цього кефір, сметану, яйця, цедру дині, огірки.

Також щодня після пройденого курсу фізіотерапії рекомендується вранці і на ніч наносити спеціальні креми для обличчя, найчастіше використовують «звичайні» косметичні засоби, до яких звикла жінка. Для чоловіків радять використання відновлювальних, поживних сумішей, залежно від типу шкіри.

Протипоказання, побічні ефекти

Фізіотерапевтична процедура дарсонвалізації, в принципі, як і будь-яка методика електролікування має масу протипоказань. Саме тому фахівці настійно рекомендують перш ніж зайнятися подібними процедурами, в салоні – не обманювати, а чесно розповідати косметолога про наявні проблеми. Крім того, якщо сеанси планується проводити самостійно в домашніх умовах, потрібно попередньо пройти консультацію. Інакше можна серйозно нашкодити самому ж собі!

Основні протипоказання до дарсонвалізації шкіри обличчя, наступні:

 • висока чутливість до впливу електричних імпульсів;
 • індивідуальна непереносимість методу;
 • серцево-судинні патології;
 • нервові захворювання;
 • будь-яка форма новоутворень;
 • низька згортання крові;
 • вагітність;
 • велика кількість волосся на обличчі.

Крім того, процедури не призначаються клієнтам у яких є деякі хронічні патології, з причини яких незабаром людині потрібно буде хірургічне втручання (операція).

Побічні ефекти найчастіше полягають в тому, що стан шкіри при неправильно виконуваних процедурах можна просто посилити. Клітини під впливом електричних імпульсів можуть «переродитися». Доброякісні новоутворення можуть легко перейти в злоякісні. Наприклад, звичайна родимка, папілома може перерости в онкологічне формування.

Так само можуть швидше рости волосся в області губ, стати темніше, більш жорсткими, що зовсім не бажано для жінок. Недосвідченість використання приладу часто призводить до опіків, почервоніння, загострення шкірних захворювань і погіршення загального стану шкірного.

Враховуючи всі нюанси фізіологічної процедури, можна з упевненістю заявити – високоефективна методика, але лише за умови правильного виконання і при відсутності протипоказань. Тому хоча б перші курси лікування бажано виконувати все-таки в професійних косметичних салонах.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: