Чому зубний імплант хитається або не приживається

Багато людей рано чи пізно стикаються з імплантацією зубів. Це досить непроста операція, яка вимагає дотримання низки правил для підвищення ймовірності успішного встановлення. Однак іноді трапляється так, що пацієнт відчуває похитування імпланта. Давайте розберемо чому так відбувається і що з цим робити. Для початку варто зазначити, що час, який минув від моменту встановлення імпланту, впливає на те, як сприймати цю обставину.

Чому зубний імплант хитається або не приживається

Наприклад, якщо імплант хитається відразу після імплантації, то це точно не привід для переживань. Найчастіше це пов’язано з тим, що кістка ще досить слабка і м’яка і похитування з часом зникне. Також це може бути пов’язано з тим, що лікар зробив досить широкий отвір для імпланта, але хвилюватися не варто, оскільки з часом це виправиться.

Якщо імплант хитається не одразу після встановлення, а через якийсь час: кілька місяців або тижнів, то в цьому разі вже варто звернутися до лікаря, тому що це може означати, що імплант не прижився, або спричинено іншими проблемами.

Невелике уточнення: якщо імплант хитається більш ніж через рік після встановлення, то необхідно точно встановити, що хитається: верхня частина – зубна коронка, або конструкція імплант + коронка разом. Для цього зверніться до лікаря, який оцінить ситуацію. Якщо проблема всього лише в коронці, то він швидко її ліквідує.

Чому може не прижитися сам імплант?

Для цього є досить багато чинників. Деякі з них залежать від пацієнта, інші від лікаря. Наприклад, від лікаря залежить правильність підбору імпланта, правильне проведення діагностики та складання плану лікування, дотримання стерильності, а також техніка встановлення імпланта. Недотримання будь-яких процедур може призвести до відторгнення імплантату, тому рекомендується ретельно обирати лікаря і якісну стоматологічну клініку, який проводитиме подібні процедури.

Що стосується факторів, які залежать від пацієнта, то це, як правило, стосується деяких обмежень в повсякденному житті. Наприклад, необхідно уникати паління і вживання алкоголю, заняття активними видами спорту або великих фізичних навантажень, а також походів у лазню, сауну або в СПА.

Як зрозуміти, що з імплантом все добре і він прижився?

Як правило, якщо після 2-4 тижнів вас нічого не турбує, то з високою часткою ймовірності у вас все добре, оскільки саме 2-4 тижні йде на приживлення. Після чого краще ще 6 місяців намагатися не турбувати імплант, щоб випадково не розламати його або не послабити кісткову тканину, яка його оточує.

Наталия Ніколайчук
zmorshki.in.ua