6 соток бадьорості: як уникнути проблем зі здоров'ям на дачі

На дачі проблеми трапляються частіше, ніж у міській квартирі. Намагаючись переробити безліч різних справ, ми перевтомлюємося надмірно, втрачаємо пильність і ризикуємо несподівано для себе опинитися на лікарняному ліжку.

6 соток бадьорості: як уникнути проблем зі здоров'ям на дачі

Повільно але вірно

Навіть молоді (не говорячи вже про людей середнього віку і тим більше пенсіонерів) потрібен час на адаптацію до дачних умов. Повітря на природі багатше киснем, але організму, що звикли задовольнятися малим, ця обставина, як не дивно, не полегшує життя, а створює додаткові труднощі: йому доводиться перебудовувати свій обмін з урахуванням кисневого навантаження, а на це теж потрібен час. Та й втома, що накопичилася за трудовий тиждень, позначається: ти ж не на дивані її провела, а напевно ж теж активно займалася різними справами. І ось, нарешті, вихідні: тут би якраз і відпочити по-людськи, а ти мчиш на дачу і з останніх сил виганяєш багатостраждальний організм на садово-польові роботи, коли він благає дати йому відіспатися.

Помічала, що на свіжому повітрі завжди спочатку хилить у сон? Так і має бути: коли ми спимо, тілу легше перебудувати свої системи, пристосувавшись до нових умов існування у природному середовищі. Але замість того, щоб піти на зустріч організму, ми починаємо розвантажувати речі і метатися по ділянці, висмикуючи бур'яни і встромляючи в грядки розсаду. хто особливим здоров'ям похвалитися не може, чудово відомо лікарям: вони постійно попереджають народ, що дорвався до радостей землеробства, що влітку частішає кількість серцевих нападів, гіпертонічних кризів і судинних катастроф у вигляді інсультів та інфарктів. Тож дозуй навантаження!

Прості правила

6 соток бадьорості: як уникнути проблем зі здоров'ям на дачі

Якщо страждаєш на серцево-судинні захворювання, зверни увагу на наші рекомендації.

  • Не можна давати собі завдання — сьогодні я неодмінно зроблю стільки-то: картоплю підгорну, огірки прорихлю, буряк прорву… Працюй, звіряючись із самопочуттям! Цієї поради мають слідувати і здорові люди, якщо не хочуть надірватися на садово-польових роботах. Чомусь у нас вважається, що ділянка має виглядати ідеально за будь-яку ціну: не підстригли газон вчасно — отже, господарі недбайливі, погано стежать за садом. Насправді ж не ти маєш бути придатком до дачі, а вона служити тобі для відпочинку та зміцнення здоров'я. Якщо підірвеш його, домагаючись зразкового порядку на своїх сотках, то який буде сенс у всій цій садово-городній ідилії? Хто насолоджуватиметься нею, якщо ти опинишся в лікарні?
  • Ліки, які зазвичай приймаєш (від астми, серцевого нападу, тиску, алергії на укуси бджіл тощо) повинні завжди знаходитися при тобі, а не в будинку чи кишенях кинутого на іншому кінці городу одягу.
  • Не варто не тільки вирушати на заміську ділянку одному, а й паритися в дачній лазні на самоті. Мало як поведуться серце і судини у відповідь на фізичне і температурне навантаження після дня, проведеного на грядках!
  • Якщо виник біль за грудиною або в лівій половині грудної клітки, руці, лікті, променево-зап'ястковому суглобі, мізинці або навіть щелепі (все з лівого боку), негайно припини роботу: для серця вона надмірна! Перерви її, коли стало важко дихати, з'явилося почуття тяжкості або тиску в ділянці грудини, дзвін у вухах, потемніло в очах або перед ними замиготіли мушки, якщо раптом ви відчули сильну слабкість із рясним потовиділенням. Сядь у тіньку, прийнявши ліки, і не поспішай повертатися до перерваного заняття. Стан не покращав? Потрібна медична допомога!
Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua