Гастроентеролог пояснив, що робити при регулярних болях у животі після ковіда

Гастроентеролог пояснив, що робити при регулярних болях у животі після ковіда

Якщо симптоми зберігаються до трьох місяців після інфекції, це вважається нормою, інакше діагностують постковидний синдром.

Лікар-гастроентеролог із міжнародною кваліфікацією, розповів у розмові, що варто робити насамперед, якщо після перенесеного коронавірусу мучать проблеми із травленням.

За словами фахівця, кишечник дійсно часто ушкоджується в результаті перенесеної коронавірусної інфекції, оскільки в ньому є ті ж рецептори АПФ 2-го типу, що й у легенях. Оговтатися від такого удару швидко не вдається навіть після того, як ковід вигнаний з організму. Якщо симптоми різних органів, включаючи кишечник, зберігаються до трьох місяців, це вважається нормою. Якщо вони не зникають за цей час, діагностують постковидний синдром, пояснив Сергій В’ялов.

Якщо говорити про загальні рекомендації, то в першу чергу варто здати кров на Д-димер, щоб оцінити ризик тромбозів. Для відновлення легень можна використовувати дихальну гімнастику. Для поліпшення трофіки нервової тканини вітаміни групи В. Вони також допоможуть впоратися з головним болем швидше повернути нюх. Прийом селену, цинку, кальцію корисний для відновлення волосся, якщо раптом воно почало випадати після хвороби”, –  розповів лікар-гастроентеролог.

Крім того, експерт дав кілька рекомендацій, щоб відновити функцію всіх органів – шлунка, кишечника, печінки, жовчовивідних шляхів, підшлункової залози – і внаслідок чого налагодити травлення.

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua