Коктейль молодості: що таке колагенова кава і як він допоможе вам зберегти свою красу

Коктейль молодості: що таке колагенова кава і як він допоможе вам зберегти свою красу

Колагенова кава — чергова спроба винайти «таблетку краси» чи реальний спосіб заощадити на косметології? Розбираємось у реальних фактах про новий популярний напій у нашому матеріалі. 

Після Кортні Кардаш’ян колагенову каву почали готувати й інші знаменитості — сьогодні в мережі можна знайти сотні рецептів цього напою. Разом із лікарем-терапевтом Ованесом Давидяном та нутриціологом Анжелою Давидян розповідаємо, чи варто включити цей напій у свій щоденний раціон.

Якщо вам більше 25 років, ви, швидше за все, вже багато разів чули про колаген. Це та сама основа нашої шкіри, те, за що ведуть боротьбу дієтологи та косметологи, а жінки за 40 усіма способами намагаються зберегти його та примножити. Креми та сироватки, маски, напої, таблетки, десерти та цукерки, і ось тепер – кава з колагеном. Для початку розберемося, чому нам так потрібно дбати про його поповнення в організмі і, отже, у шкірі.

Куди йде колаген?

З віком синтез власного колагену стає недостатнім. У людей до 25 років щорічно виробляється 5–6 кг колагену, а у людей віком від 40 років — 3 кг і менше. Крім цього, за рахунок гормональних змін у деяких жінок рівень його вироблення знижується ще на 20-25%. Також спосіб життя та певні звички найчастіше призводять до зниження рівня колагену — наприклад, харчування з високим вмістом цукру, надмірне перебування на сонці та куріння. В результаті шкіра провисає, з’являються зморшки, кістки і суглоби слабшають, а волосся стає тоншим. 

Як взаємодіють колаген та кава?

Прийом колагену разом із кавою вже саме собою виключає користь даного коктейлю для організму — і тут можна навести кілька аргументів. По-перше, основним правилом прийому колагену є прийом вранці натще або через годину-дві після останнього прийому їжі. Щодо кави, то тут очевидно — на голодний шлунок, як і перед сном, пити цей напій, м’яко кажучи, шкідливо для організму. 

Коктейль молодості: що таке колагенова кава і як він допоможе вам зберегти свою красу

По-друге, кава стимулює вироблення кортизолу, який відомий як «гормон стресу» і сам по собі прискорює процес старіння за рахунок витончення шкіри ( читайте також : «Що потрібно знати про кортизол, і як він впливає на процеси старіння»). Ну, і по-третє, кава має сечогінний ефект, за рахунок чого зневоднює організм, а недолік вологи дуже згубний для шкіри та сполучної тканини. Волокна починають тріскатися і прилипати один до одного, що призводить до сухої шкіри, що лущиться, і утворення зморшок. 

Після всього вищесказаного напрошується одне питання: навіщо з’єднувати два абсолютно полярні продукти? У такій комбінації корисні властивості колагену будуть нейтралізовані. Отже, на жаль, з суто медичної точки зору, колагенова кава — це не більше ніж черговий маркетинговий хід. Але можна дати низку порад щодо вживання цього напою, які зроблять його трохи кориснішим для організму.

Як краще вживати колагенову каву?

Незважаючи на нейтральний смак самого колагену, його вживання в чистому вигляді не для всіх є можливим. Основною проблемою в цьому випадку може бути вплив високих температур на якість колагену. Як правило, при їх дії білки змінюють свою структуру – саме такий метод використовується при виробництві біологічно активних добавок колагену. 

Спочатку кістки та суглоби тварин або риб піддаються впливу кислого або лужного розчину, після чого речовина тривалий час вариться за невеликої температури (90 градусів). Це необхідно для того, щоб розщепити велику молекулу колагену та витягти з неї пептиди колагену для кращого всмоктування у шлунково-кишковому тракті. 

Але якщо білки колагену піддаються впливу вищих температур, може статися процес, який називається деградацією. І тут вже йде повне розщеплення білка, що в даному випадку робить цю добавку абсолютно марною. 

Коктейль молодості: що таке колагенова кава і як він допоможе вам зберегти свою красу

Якщо говорити про варіант колагенової кави, слід використовувати не окріп, а віддати перевагу нижчому температурному діапазону – від 40 градусів і нижче. Але це вже навряд чи буде та сама ароматна кава, якою ми її звикли пити. 

Кортні Кардаш’ян, яка запустила моду на колагенову каву, стверджує, що саме цей напій підтримує її шкіру в ідеальному стані. Але важливо враховувати, що паралельно з цим зірка активно вдається до допомоги косметологічних процедур, тому, можливо, бездоганним зовнішнім виглядом вона зобов’язана насамперед їм. Можна лише припустити, що вона рекомендує готувати колагеновий латте для шкіри у стилі дуже популярного у США Ice Coffee.

Чим замінити колагенову каву?

Незважаючи на те, що існує безліч добавок для заповнення запасів колагену як зовні, так і зсередини, варто подумати, як уникнути зменшення кількості власного колагену та стимулювати його вироблення силами організму. Сам колаген найкраще отримувати з кісткового бульйону довгого, не менше 12-годинного варіння на повільному вогні або, на крайній випадок, желатину. 

Але тут також необхідно враховувати, що для засвоєння та синтезу колагену потрібне застосування кофакторів. У вашому організмі має бути достатньо вітамінів та мінералів — таких, як вітамін С, цинк та селен. Засвоїтися колагену також допомагає куркумін, тому якщо ви любите цікаві напої, зробіть собі холодний розчин колагену з куркумою. Кислі ягоди та лимон до нього додавати не можна – у такому поєднанні він зруйнується. А ось ложка натурального меду зробить б’юті-напій з колагеном набагато смачнішим.

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua