Корисні звички, які допоможуть прийти до правильного способу життя

Корисні звички, які допоможуть прийти до правильного способу життя

Тенденція до ЗОЖ з кожним днем ​​все більше набирає обертів. І якщо ще кілька років тому, гарні підтягнуті форми вважалися ознакою успішності та асоціювалися з поняттям «модно і дорого», то сьогодні збалансований спосіб життя — це насамперед прояв любові та турботи до свого тіла. 

Однак багато хто, як і раніше, продовжує вважати, що здорове харчування — це складно і дорого. А насправді варто почати всього з кількох корисних принципів, впровадивши які, ви відразу почнете помічати зміни в роботі свого організму та стан здоров’я на краще. Адже харчування — це джерело енергії та гарного самопочуття.

На що треба звернути увагу?

Енергетичний баланс

Ваші щоденні енерговитрати повинні дорівнювати рівню енергоспоживання. Якщо ви споживаєте більше калорій, ніж витрачаєте, це неминуче призведе до збільшення ваги. І навпаки, дефіцит калорій спричинить зниження ваги.

Важливо скоригувати свій раціон таким чином, щоб організм отримував ту кількість калорій, яка потрібна саме вам відповідно до вашої статі, віку та фізичної активності.

якість

І тут важливо наголосити на збалансованому харчуванні. У вашому раціоні має бути достатньо повноцінного білка, корисних жирів, складних вуглеводів, мікро- та макроелементів, які підтримують стан нашого здоров’я в нормі.

Є велика різниця між 2 з’їденими шоколадками та 1000 ккал повноцінного обіду з великою кількістю клітковини (зелені) та білка. Калорійність однакова, але вплив на організм і користь отриманих калорій дуже відрізняється. 

різноманітність

Багато хто боїться, що здорове харчування — це нудно, не дуже смачно. До речі, це найчастіша помилка, з якою доводиться зустрічатися. Асоціації приблизно однакові: вівсянка на воді та гречка з курячою грудкою. Однак, сьогодні ми можемо дозволити собі багате розмаїття овочів, фруктів, тварин та рослинних продуктів, які зроблять кожен прийом їжі не лише корисним, а й смачним. Крім того, різноманітність у раціоні мінімізує ризики зривів у харчуванні та тяги до вуглеводів.

Почніть з малого – виключіть харчове сміття

Додайте до свого раціону продукти, які забезпечать вас енергією і при цьому стануть смачною альтернативою шкідливій їжі:

• Овочі та свіжа зелень – джерело мікроелементів та клітковини, підвищують почуття ситості, тому рекомендується додавати їх у кожен прийом їжі.

• Фрукти та ягоди – містять найважливіші мікроелементи та антиоксиданти, які допомагають покращити здоров’я.

• М’ясо та риба – містять повноцінний білок – найважливіших джерело енергії.

• Горіхи та насіння — найдоступніше джерело корисних жирів, яке можна додати практично в будь-яку страву, щоб зробити його смачнішим та кориснішим.

• Яйця – поєднують білок, корисні жири та мікроелементи.

• Кисломолочні продукти – важливо відзначити тут натуральний йогурт, сир, кефір – джерела повноцінного білка та кальцію.

• Складні вуглеводи – бурий рис, гречка, паста з твердих сортів пшениці – основа та важлива складова здорового раціону.

• Бобові – квасоля, сочевиця, зелений горошок мають у своєму складі клітковину, рослинний білок та найважливіші мікроелементи.

• Трави та спеції – роблять страви не тільки смачнішими – вони часто багаті на поживні речовини та корисні рослинні сполуки.

Кожен прийом їжі повинен містити білок, корисні жири і вуглеводи, додайте до цього джерело клітковини і вам не доведеться думати про те, що ви з’їли занадто багато або ви з’їли щось шкідливе. І пам’ятайте про баланс води: 30 мл чистої води на 1 кг ваги на добу. Це основа правильного харчування, яка стане вашим початком на шляху здорового раціону.

Режим дня та повноцінний здоровий сон

Організму просто необхідно правильно відновлюватись. Відсутність нормального сну негативно позначається на вашому самопочутті, сприяє переїданню та призводять до збою у роботі всього організму. Чим менше ми відчуваємо втому, чим якісніший наш сон сьогодні, тим менше енергії=їди нам знадобиться для відновлення сил завтра.

Намагайтеся спати не менше семи чи восьми годин на добу. Краще засипати не пізніше 23:00, саме в цей час починає активно вироблятись мелатонін. Вставати краще о 07:00. Якщо такий режим стане частиною способу життя, ви помітите, як покращити якість вашого сну.

Щоденна фізична активність

Це не обов’язково спортзал та силові чи кардіо-тренування. Важливо просто більше рухатись. Проаналізуйте спортивні інтереси. Знайдіть свій спорт, який буде приносити вам задоволення. Нехай це буде легка ранкова зарядка, пілатес чи йога. Кожен матиме свої переваги.

Придбайте собі годинник із крокоміром та відлежуйте щоденну активність. Піднімайтеся пішки там, де решта їде на ліфті. Більше гуляйте, робіть розминку протягом дня під час сидячої роботи. 7000 кроків на день – це цілком реально.

І маленька порада від мене. Заведіть щоденник своїх успіхів і намагайтеся щодня записувати в нього результати, що вдалося зробити вже сьогодні. Це буде додатковим стимулом та мотивацією. І зовсім скоро ви побачите, як завдяки щоденним маленьким крокам зміниться не лише ваш спосіб життя, а й стан здоров’я.

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua