Як перестати заїдати стрес: 5 рятівних лайфхаків

Як перестати заїдати стрес: 5 рятівних лайфхаків

Сьогодні компульсивне переїдання стало для багатьох мегаполісів новою нездоровою реальністю. Щоденний стрес, тривожність на тлі останніх новин, занепокоєння за своє життя та близьких людей призвели нас до частих походів до холодильника та замовлень джанк-фуду з доставкою. Результат – переїдання та нездоровий апетит. Розповідаємо, як упоратися з цією проблемою.

1. Навчіться свідомості

Кожен наступний прийом їжі при компульсивному переїданні лише чергова спроба заїсти внутрішні проблеми. Опрацювання їх стане вірним кроком до здорового способу життя та повернення до звичного ритму.

Для цього варто зайнятися самотерапією або звернутися за консультацією до психолога. Додатковим стимулом до позбавлення від компульсивного переїдання стане нове хобі, спілкування з друзями та близькими, додаткова робота, прогулянки на свіжому повітрі – будь-яка активність, яка відволікатиме вас від походу на кухню.

2. Стати для себе найближчим другом

Нелюбов до себе та почуття провини за всі помилки – ще одна причина компульсивного переїдання. Щоб прийняти себе, необхідно дійти усвідомлення того, що всі люди різні і немає ідеалів.

Відмінним рішенням для цього може стати черговий етап соціалізації – пошук нових знайомств та друзів, включення до різних груп за інтересами, групова терапія. 

3. Дайте волю емоціям

Замкнутість та «утримання» емоцій у собі також змушує «заїдати» рутину. У багатьох це пов’язано з острахом здатися слабким, а також з недовірою до оточуючих або впевненістю в тому, що сила криється в залізному, непробивному характері.

Пам’ятайте, що всі ми незалежно від віку, статі та професії можемо іноді плакати, бути засмученими або так веселитися. 

4. Займіться творчістю

Популярний у мережі мем насправді ілюструє ще один спосіб упоратися з компульсивним переїданням. Будь-яка творчість, чи це танці, прикладне мистецтво чи вокал — це завжди відображення нашого внутрішнього стану.

Якщо вам не вдається поплакати тоді, коли вам цього реально хочеться, то вираз себе через творчість позитивно позначиться на відновленні вашої харчової поведінки.

Як перестати заїдати стрес: 5 рятівних лайфхаків

5. Сприймайте їжу як здоровий і приємний ритуал

Найчастіше компульсивне переїдання пов’язане саме з фастфудом, висококалорійною їжею та джанк-фудом. Щоб змістити вектор з бургерів та газировок, спробуйте перетворити їжу на якийсь ритуал.

Придбайте в магазинах більш естетично привабливі овочі та фрукти, звертайте увагу на красиві упаковки та нішові марки, частіше ходите до ресторанів чи модних просторів у вашому місті, влаштовуйте затишні посиденьки у колі близьких та друзів.

Компульсивне переїдання — проблема, яку можна вирішити. Кожна з наших рекомендацій підійде для людей з різним досвідом. Спробуйте виконати хоча б один із цих п’яти пунктів, і це вже буде важливим кроком на шляху до здорової психіки та якіснішого рівня життя.

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua