«Їм і не товстішаю»: про які проблеми зі здоров'ям говорить те, що ти не можеш набрати вагу

Ми звикли заздрити жінкам, які можуть дозволити собі їсти що завгодно і ні крапельки не видужувати. Але іноді такий стан справ може говорити про проблеми зі здоров'ям.

«Їм і не товстішаю»: про які проблеми зі здоров'ям говорить те, що ти не можеш набрати вагу

Щоб бути здоровими та щасливими, нам усім потрібно споживати свою норму калорій. За активного способу життя вона становить близько 2000 калорій для жінок та близько 2500 калорій для чоловіків. Якщо ти регулярно пропускаєш сніданок або обід через щільний графік і дедлайни, що горять, це безумовно може стати проблемою.

Туди ж належить незбалансований раціон, у якому недостатньо здорових жирів (молочні продукти, горіхи, рослинні олії) та «щільних» вуглеводів (цільнозерновий хліб, макарони з твердих сортів пшениці, крупи).

2 Гіпертиреоз

Можливо, ти про це не знала, але щитовидна залоза дуже серйозно впливає на метаболічні процеси в організмі. І якщо з нею не все гаразд, можна зіткнутися не лише з нездатністю скинути вагу, а й з неможливістю її набрати.

В останньому випадку це може бути пов'язане з гіпертиреозом – станом гіперфункції щитовидки, при якому виробляється занадто багато гормонів тироксину та трийодтироніну, які змушують організм швидше спалювати калорії. Серед інших симптомів: прискорене серцебиття, нервозність, тремтіння в руках та пальцях, часті позиви до туалету та нерегулярний менструальний цикл у жінок.

3 Проблеми з ШКТ

Здається досить очевидним, що порушення роботи шлунково-кишкового тракту можуть призводити до втрати ваги при нормальній кількості продуктів в меню. Однак тут йдеться не лише про діарею мандрівника, наприклад, та й просто діарею, а й про деякі інші стани здоров'я. Зокрема, про так звані синдроми мальабсорбції, коли організм неправильно засвоює їжу, яку ти їси.

Найпоширенішими серед них є целіакія (непереносимість глютена), виразка шлунка, синдром подразненого кишечника та хвороба Крона. Крім низької ваги, запідозрити їх можна з болю в животі, газоутворення, аномальних дефекацій (занадто мало або, навпаки, занадто багато).

4 Діабет

«Їм і не товстішаю»: про які проблеми зі здоров'ям говорить те, що ти не можеш набрати вагу

Як відомо, є два типи діабету. Діабет 1 типу викликаний недоліком інсуліну в організмі, діабет 2 типу – резистентністю, тобто несприйнятливістю організму до інсуліну. Інсулін відповідає за кількість глюкози, яка, у свою чергу, впливає на вагу та апетит, будучи основним джерелом енергії.

Так що діабет будь-якого типу може призвести до того, що вага не зростатиме, навіть якщо хтось їсть дуже багато. Важливо звернутися до лікаря та розповісти йому про те, що відбувається, якщо ти також відзначаєш сильну спрагу, погіршення зору та втому навіть тоді, коли добре відпочила.

Але чому здорові люди не гладшають?

І все-таки складно заперечувати той факт, що у світі існують щасливчики, які можуть з'їсти слона та залишатися стрункими. У чому їхній секрет? Вчені кажуть, що справа в сукупності факторів:

  • По-перше, це нормальні стосунки з їжею . Коли людина їсть все, що їй подобається, не думаючи про те, що тортик на вечерю чи морозиво щодня зашкодять фігурі. Він, як показали дослідження, з'їдає стільки ж, скільки той, хто сахається від кожної булки.
  • По-друге, це рух (але зовсім не обов'язково тренування). Є докази, що деякі люди генетично схильні до бажання рухати тілом — крутитися на стільці, бігати по квартирі, ходити пішки від метро до будинку і таке інше.
  • По-третє, це система взаємодії нервових імпульсів та гормонів , які відповідають за сигнали голоду та ситості. У деяких людей ця система більш чутлива, тому вони швидше насичуються.
  • По-четверте, це генетика . Вчені виявили, що понад 250 областей ДНК пов'язані з ожирінням. І в тих, хто їсть і не гладшає, не маючи проблем зі здоров'ям, цих генів банально менше, ніж у інших.
Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua