Крапельна кавоварка для приготування класичного амерікано

Смачну ароматну каву сьогодні можна приготувати в домашніх умовах швидко та просто. І для цього не обов’язково заварювати її в турці, досить лише придбати кавоварку певного типу.

Електричні прилади для заварювання кави представлені в багатьох видах. Однією з найбільш доступних за ціною та простих в експлуатації є крапельна кавоварка, яка готує улюблений багатьма напій американо. Така кава відноситься до напоїв класичного типу, які вважаються більш корисними для здоров’я, оскільки мають менший вміст кофеїну.

Крапельна кавоварка

Особливості крапельної кавоварки

Принцип дії приладу та температура води є оптимальними саме для отримання кави по-американськи. У пристрій необхідно залити потрібну кількість води, потім додати мелену каву у спеціальний конусоподібний фільтр.

В процесі роботи кавоварки нагріта вода утворює пар, з якого й формується крапельний конденсат певної температури. Краплі проходять через кавовий порошок, а потім стікають у скляну колбу. Таким чином отримується готовий напій, який одразу можна заливати у чашки і пити.

Проста експлуатація та доступна вартість крапельного пристрою зробили його досить популярними. Такі кавоварки можуть мати й іншу назву — фільтраційні або проточні. Різниця полягає в тому, що в одних процес заварювання кави відбувається під тиском пару, а в інших гарячі краплі води самі проходять через мелену суміш.

Як правильно вибрати крапельну кавоварку

Перш за все потрібно визначитися з потужністю та об’ємом приладу. Ці критерії важливі, коли передбачається приготування великої кількості кави, також спеціалісти вважають, що більш потужні пристрої здатні забезпечувати вищу міцність напою.

Пов’язано це з тим, що сам процес заварювання кави відбувається довше за часом. Але є й такі моделі, в яких можна самостійно обирати міцність напою. Також важливими є такі характеристики, як форма колби та матеріал, з якого вона виготовлена, фільтр для води, оснащений індикацією забруднення, система крапля-стоп, яка допомагає підтримувати кавоварку у чистому та акуратному вигляді.

Крапельна кавоварка

Крапельні кавоварки мають спеціальні функції, що також є важливими для користувача:

  • захист від можливого переливу;
  • рухома корзина фільтру, яка сприяє зручному додаванню меленої кави;
  • автоматичний підігрів колби та чашок з готовою кавою;
  • автоматичне дозування співвідношення кави та води;
  • вибір міцності;
  • наявність шкали відповідності;
  • програмований таймер увімкнення.

Також може бути присутньою функція вибору потрібної кількості чашок кави, індикація температури готового напою. Деякі преміальні моделі мають вбудовану кавомолку. Наявність такої опції користується популярністю, адже із щойно перемелених зерен кава виходить набагато ароматнішою та смачнішою.

Наталия Ніколайчук
zmorshki.in.ua