9 неочевидних помилок, які жінки часто припускаються в інтимній гігієні (розповідає гінеколог)

Як правильно доглядати делікатну зону, щоб уникнути проблем зі здоров'ям.

9 неочевидних помилок, які жінки часто припускаються в інтимній гігієні (розповідає гінеколог)

1 Ігнорування гігієни

Необхідно щодня підмиватися, надягаючи по змінну спідню білизну. Під час місячних кількість підмивань варто збільшити. Оптимально поєднувати цю процедуру зі зміною прокладання кожні 3-4 години.

2 Надто холодна або гаряча вода

Контрастний душ для цієї зони не є корисним. Рекомендується вода комфортабельної температури. Струмінь душа направляй спереду назад (від піхви до ануса) і зверху вниз. Додаткові спринцювання піхви не рекомендуються, оскільки порушують його природну мікрофлору.

3 Туалетне мило

9 неочевидних помилок, які жінки часто припускаються в інтимній гігієні (розповідає гінеколог)

Води для регулярного очищення цілком достатньо. Але якщо волієш миючі засоби, краще не використовувати звичайне туалетне мило або гель для душу. Все тому, що вони мають лужний pH, а pH піхви – це кисле середовище. Вибирай спеціальні засоби для інтимної гігієни, що допоможуть підтримати здоровий баланс мікрофлори.

4 Мочалки, губки, рукавички

Шкіра лобка та статевих губ дуже ніжна, тому через інтенсивне тертя мочалкою може виникнути подразнення. Одних рук та спеціального засобу буде достатньо для ефективного очищення цієї зони.

5 Загальний рушник

Для інтимної зони повинен бути окремий рушник, який не застосовується для особи, голови або інших частин тіла, і яким не користуються інші члени сім'ї. Цим рушником досить м'яко промокнути шкіру після душу, не розтираючи її.

6 Спідня білизна

Труси із синтетичних матеріалів можуть викликати так званий парниковий ефект, оскільки не пропускають повітря. Це часто стає причиною подразнень та сверблячки. Вибирай білизну із натуральних матеріалів, комфортних для шкіри. Також не рекомендуються стрінги (труси, що не прикривають сідниць з вузькою ластівкою), оскільки через особливості крою та тертя при ходьбі вони переносять мікроби з ануса у піхву. В результаті можуть виникати вагініти та молочниця.

7 Інтим

Підмиватися необхідно до та після статевого акту, щоб мінімізувати розвиток мікробів та взаємообмін ними з партнером. Також після сексу рекомендується сечовипускання, яке допомагає природним чином очистити уретру та забезпечує профілактику інфекцій сечостатевих шляхів (ІМП).

8 Прокладки та тампони

9 неочевидних помилок, які жінки часто припускаються в інтимній гігієні (розповідає гінеколог)

Якщо під час місячних використовуєш прокладки або тампони, обов'язково змінюй їх кожні 3-5 годин та мій руки до та після процедури. Не рекомендується лягати спати з тампоном усередині. Поза періодом менструації щоденні прокладки краще використовувати якомога рідше, оскільки синтетичні матеріали, з яких вони виготовлені, порушують здоровий повітрообмін.

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua