Ванна з ливарного мармуру: особливості матеріалу виготовлення

Зараз чавунні ванни впевнено витісняють з ринку моделі з ливарного мармуру. Такі вироби нагадують про чарівність та унікальність Рима та Стародавньої Греції. Вони вражають своїми витонченими формами та дизайном. Мабуть, це єдина деталь античності, яка є доречною нині в інтер’єрі ванної кімнати.

Використовуючи це сантехнічне обладнання, ви можете по-справжньому насолодитися водними процедурами. Купити його може дозволити собі кожна людина з огляду на те, що ціна на ванну з мармуру є доволі низькою. І не зважаючи на те, що такі вироби належать до елітної категорії сантехніки.

Ванна з ливарного мармуру

Мармурова ванна: чим приваблива?

Ванни з ливарного мармуру виготовляються з сучасного композита, який ідеально імітує колір, фактуру та зовнішність природного каменю. Відрізнити натуральний камінь від штучного зможе лише спеціаліст. На дотик ці моделі є значно теплішими, що забезпечує високий рівень комфорту при використанні. Що стосується тривалості експлуатації та міцності, мармурова продукція не поступається виробам із натурального каменю, але коштує вона дешевше.

Складники ливарного мармуру

Ливарний мармур — матеріал, що поєднує позитивні властивості полімерів і природної мармурової крихти. Штучний камінь відрізняється більш прийнятною вартістю, різноманітністю кольорів, які можуть створювати імітацію будь-якого мінералу.

До складу такого мармуру належать такі компоненти:

  • Природна мармурова крихта. Під час виготовлення ванн застосовується спеціальна дрібна мармурова крихта, яка й надає матеріалу якості натурального каменю, забезпечуючи оптимальну твердість та низький показник провідності тепла. Щоб покращити декоративність виробу до складу додаються пісок, галька чи маленькі мушлі.
  • Поліефірні смоли. Це зв’язувальний елемент, завдяки якому поєднуються всі складники штучного каменю. Така смола здатна застигати при кімнатній температурі, водночас набуваючи певної форми. Вона є чудовою заміною епоксидної смоли, і цьому можна завдячувати значній стійкості до агресивним середовищам і низькому рівню токсичності.
  • Пігмент. Це барвник, який відповідає за надання матеріалу певного кольору. Важливу роль відіграє екологічність і безпека для людини.
  • Зовнішнє захисне покриття. Покриттям для мармурових ванн є гелькоут. Це доволі стійка полімерна речовина, яка допомагає захистити штучний камінь від впливу негативних зовнішніх чинників.

Варто врахувати, що ванни з ливарного мармуру створюються не завдяки різьбленню, а відливанню в підготовлені форми.

Наталия Ніколайчук
zmorshki.in.ua