Якими антибіотиками лікують цистит

Цистит – це гострий запальний процес у сечовому міхурі. Причиною циститу може бути застуда, нехтування правилами особистої гігієни, наслідки хімієтерапії. Найчастіше запалення виникає внаслідок бактеріальної інфекції, відповідно, основою лікування при циститі є антибіотики. Які саме – визначають аналізи. В залежності від отриманих результатів лікар-нефролог призначає антибіотики при циститі – препарати, що цілеспрямовано діють на причину захворювання.

6239980b0170c.jpeg

Що таке цистит і як він виникає

Цистит виникає, коли у сечовому міхурі множаться бактерії, віруси чи грибки. Список збудників включає близько десятка пунктів, але найчастіше причиною стає кишкова паличка, або бактерія Escherichia coli. У нормальних кількостях вона є органічною складовою мікрофлори кишківника. Але коли її концентрація в організмі стає патологічно великою, бактерія викликає низку запальних процесів, зокрема, у сечовому міхурі.

Запалення зазвичай супроводжується больовим синдромом та лихоманкою. Воно небезпечне тим, що легко переходить у хронічну форму. Якщо гостру форму можна вилікувати протягом 2-3 днів, то хронічний цистит потребує декілька тижнів для повного відновлення роботи сечового міхура. Весь цей час людина стикається з набором неприємних відчуттів:

  • біль у нижній ділянці живота;
  • бажання відвідати туалет, що виникає ледь не кожну годину;
  • різкий біль під час та після випорожнення сечового міхура;
  • наявність у сечі крові чи гною.

Один і той же набір несприятливих факторів у однієї людини призводить до циститу, в іншої – ні. Ступінь ризику визначається імунітетом. Тож одним із засобів профілактики є здоровий спосіб життя та підтримка нормальної роботи імунної системи.

6239982f57bd0.jpeg

Як лікують цистит

Центральна роль у терапії відводиться препаратам, які пригнічують діяльність бактерій, тобто антибіотикам. Купити їх можна в онлайн-аптеці https://apteka-ds.com.ua/catalog/sechovydilna-systema/zasoby-vid-infektsiy-sechovydilnoyi-systemy за призначенням лікаря. Оскільки збудники захворювання різні, різні й антибіотики. Для того, щоб з’ясувати, який із препаратів буде найефективнішим, лікар пропонує зробити антибіотикограму. Вона показує, до яких препаратів чутливий збудник. Далі на основі аналізу симптомів та діагнозу визначається дозування. Також лікар призначає підтримувальну терапію:

  • щадний режим;
  • дієту;
  • знеболення;
  • фізіотерапію.

При грамотно призначеній терапії цистит лікується протягом декількох днів – за умови своєчасного звертання до лікаря.

Антибіотики для лікування циститу

На початкових етапах лікування призначаються препарати широкого спектра дії. Мета першого етапу – швидко знешкодити ймовірного збудника: стрептокока, стафілокока, кишкову паличку тощо. Серед антибіотиків широкого спектра дії – «Фурозалідон», «Фосфомед», «Урофосцин».

Якщо хвороба перейшла до хронічної форми, лікар на основі аналізів визначає специфічні ліки, які діють на конкретного збудника. Є універсальні препарати на рослинній основі, здатні здійснювати антибактеріальний ефект, наприклад, «Уролесан». Їх найчастіше використовують для профілактики циститу, при слабких проявах або на останніх етапах терапії для закріплення ефекту.

Антибіотики від циститу випускаються в різних лікарських формах: таблетки, капсули, краплі, супозиторії. Яка саме є найбільш прийнятною в кожному конкретному випадку, визначає діагноз. Під час лікування критично важливим є дотримання рекомендацій лікаря, в тому числі стосовно постільного режиму, раціону та способу життя.

Наталия Ніколайчук
zmorshki.in.ua