Найдивніший напій, який може знизити ризик інсульту (і який вам подобається)

Його зазвичай вважають шкідливим! Але є винятки.

Ви можете внести безліч невеликих змін в образ життя, які суттєво вплинуть на ваше самопочуття і здоров'я. Дослідження показують, що вживання всього лише однієї склянки напою в день, який вам, ймовірно, вже подобається, може знизити ризик інсульту.

Найдивніший напій, який може знизити ризик інсульту (і який вам подобається)

Як запобігти інсульту, Фото: pexels.com

Zmorshki.in.ua ділиться з вами висновками досліджень, які з'ясували, який напій вам слід пити щодня.

Як запобігти інсульту: думка дослідників

Кілька досліджень показали, що легке вживання алкоголю може знизити ризик інсульту.

Дослідження 2005 року, опубліковане в Stroke, показало, що від однієї до шести порцій алкоголю в тиждень, наприклад вина, пива або лікеру, зменшує рівень ризику ішемічного інсульту. Ці дані порівняли з даними людей, які взагалі утримуються від алкоголю.

Інше відоме дослідження 2003 року, опубліковане в Журналі Американської медичної асоціації (JAMA), прийшло до схожих висновків. Воно показало, що легке або помірне вживання алкоголю, близько 12 грамів алкоголю в день, може захистити як від загального, так і від ішемічного інсульту.

Але надмірне вживання алкоголю може збільшити ризик інсульту

Легке або помірне вживання алкоголю може бути корисним. Але надмірне вживання алкоголю може бути небезпечним. Дослідження, опубліковане в Stroke, показало, що вживання 14 і більше порцій на тиждень збільшує ризик інсульту.

Деяким людям слід взагалі уникати вживання алкоголю

Дослідження показують, що одна порція напою щодня може бути корисна для вас. Але експерти не рекомендують вживати алкоголь, якщо ви цього не робили. Крім того, є група людей, яким взагалі не можна пити алкоголь. До них відносяться вагітні, які страждають певними захворюваннями і приймають певні ліки.

Раніше ми також розповідали про те, який перший симптом інсульту дає про себе знати під час ходьби.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua