Прищі і засмага: користь і шкода, протипоказання

Поширена думка, що ультрафіолет благотворно впливає на стан шкіри, особливо якщо мова йде про висипи, наприклад, акне. Засмага проти прищів — це один з методів, який рекомендують фахівці, але важливо враховувати його специфіку і правильно використати для досягнення ефекту. Вважається, що після сонця проходять дрібні запалення і плями від прищів.

Прыщи и загар: польза и вред, противопоказания

Як сонячним світло діє на прищі?

Про користь і шкоду

Природний загар може позитивно вплинути на стан шкіри, тому що відмінні риси ультрафіолетового випромінювання — антибактеріальні якості (саме бактерії викликають запалення сальних залоз на поверхні шкіри), а також здатність підсушити запалення. Тому засмага від плям після прищів досить результативний. Очевидний ефект сонячних ванн — бронзовий відтінок шкіри — це і плюс в боротьбі з акне, так як допоможе приховати пігментацію, вирівнюючи колір шкіри.

Використовуючи засмага від прищів (на спині, на обличчі, на грудях), важливо пам’ятати про можливу шкоду від ультрафіолету. Дослідження показують, що вплив сонця може стати причиною раннього старіння шкіри і гіперпігментації — появи плям на шкірі. Тому важливо дотримуватися баланс і не перестаратися з перебуванням на сонці, а також дотримуватися правил безпеки. Обов’язково використовувати сонцезахисні засоби з високим SPF-фактором (не менше SPF 30), оновлювати крем кожну годину і після моря. Таким чином, вдасться отримати максимум користі від УФ-променів для боротьби з висипом на тілі та обличчі, і в той же час уникнути негативних наслідків.

Солярій — засіб від висипань

Прыщи и загар: польза и вред, противопоказания
В негоду або зимовий час можна скористатися солярієм.

Засмагати круглий рік порядком проблемно, тому можна ходити в солярій. Пристрої з лампами ультрафіолетового випромінювання відкривають доступ до золотистого відтінку шкіри в будь-який час року. Але, крім косметичного результату, солярій так само ефективний, як і перебування під сонячними променями.

За типом будови розрізняють:

 • вертикальні;
 • горизонтальні;
 • турбосолярії — крім ламп для засмаги, оснащені також системою охолодження, і більш безпечні для шкіри.

Дерматологи рекомендують своїм пацієнтам солярій від прищів на обличчі або інших ділянках тіла, так як дія штучного та природного ультрафіолету однаково — засмага усуває бактерії і підсушує запалення, щоб прищі пройшли.

З якими проблемами допоможе впоратися солярій?

Засмага допомагає тільки з легким ступенем акне — маленькі червоні і білі прищі легко усунути, а у випадку з інтенсивними висипаннями УФ-промені погіршать ситуацію. Крім того, прищі можуть бути наслідком внутрішніх проблем в організмі, і засмаги буде недостатньо. Перед тим як використовувати ультрафіолет, щоб лікувати прищі, потрібно проконсультуватися з дерматологом, визначити інтенсивність проблеми. Солярій при прищах рекомендують в комплексі з іншими засобами.

Протипоказання

Іноді сонячне світло, а точніше, засмага не рекомендується або протипоказано. Приводом для відмови від процедур з використанням УФ-випромінювання як штучного, так і природного, стане:

 • період вагітності і лактації у жінок;
 • присутність родимок, плям або великих бородавок на шкірі;
 • схильність до онкологічних захворювань (особливо до раку шкіри);
 • захворювання нирок, серцево-судинної, нервової та видільної систем, респіраторні хвороби — у всіх цих випадках необхідна консультація лікаря;
 • захворювання шкірного покриву (гнійні запалення, дерматит, вітіліго);
 • вік до 14 років;
 • індивідуальна чутливість до УФ-променів, схильність до сонячних опіків, або алергія;
 • менструація;
 • прийом препаратів, які можуть бути несумісні з засмагою — також важливо обговорити процедуру з фахівцем.

Важливі рекомендації

Прыщи и загар: польза и вред, противопоказания
Для позбавлення від прищів буде достатньо і 5 хвилин.

Щоб позбутися від вугрової висипки з допомогою засмаги, слід дотримуватися ряду правил. Насамперед, варто проконсультуватися з лікарем перед відвідуванням солярію. Безпосередньо перед сеансом, очистити шкіру, але не використовувати косметичні засоби, особливо отшелушивающие. В іншому випадку можна спровокувати пошкодження шкіри. Співробітники салону нададуть спеціальні засоби для захисту на час процедури волосся, очей і молочних залоз.

Для перших сеансів від вугрової висипки достатньо буде 5 хвилин. З часом період можна збільшити. Невеликої кількості часу впливу буде досить, щоб з’явилися перші поліпшення — ультрафіолет подсушит запалення, впорається із забрудненнями пір. Після сеансу рекомендується використовувати зволожуючий крем. Дотримання цих простих правил допоможе усунути побічні ефекти у боротьбі з прищами.

Іноді з’являються прищі після солярію — не варто панікувати. Справа в тому, що шкіра стає грубіше від дії штучного випромінювання, клітини епідермісу відмирають, в результаті знову з’являються висипання. Для усунення побічних ефектів рекомендують пілінг, видаляє мертві клітини, гарячий душ або сауну.

Короткий висновок

Розглянувши всі плюси і мінуси, приходить до висновку, що при правильному використанні, засмага допоможе підсушити висипання, а також позбутися слідів акне. Дотримуючись правила і прислухаючись до фахівців, можна бути впевненими, що прищі пройдуть. Крім того, фахівці відзначають позитивний вплив УФ-променів на психологічне самопочуття і настрій.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
zmorshki.in.ua