Видалення розтяжок лазером: фото до і після

Удаление растяжек лазером: фото до и после

Розтяжки (стрії) – поширений шкірний дефект, який турбує багатьох. Вирішити цю проблему самостійно за допомогою домашніх засобів досить складно. Тому багато хто звертається за допомогою до косметологів і дерматологів. Найбільш безпечний і ефективний метод боротьби з розтяжками – шліфування і видалення лазером. В чому суть даних процедур?

Лазерне видалення

У косметології використовується кілька видів лазерів. Вони відрізняються глибиною впливу і результативністю. Вибір типу процедури залежить від того, наскільки серйозна проблема.

Ербієвий лазер

Ербієвий лазер – найбільш оптимальний метод для видалення розтяжок і рубців. Застосовується в зонах з тонкою чутливою шкірою (обличчя, шия). Передбачає пошарове випаровування пошкоджених тканин. При цьому сусідні ділянки не травмуються.

Переваги: щадне дію, відсутність ризику отримання опіку, можливість задавати глибину проникнення променя. Лазер не викликає стиснення дерми, не залишає меж між здоровим і оброблюваною ділянкою.

Тривалість процедури становить 30-70 хвилин. Оптимальна кількість сеансів – 3-5.

Відразу після маніпуляції ефект не надто очевидний. Шкіра залишається набряклою, почервонілий. Через 3-4 дні тканини набувають звичайний вигляд. Через тиждень поверхневі шари епідермісу відновляться.

Дермальний оптичний термоліз (ДОТ)

Суть методики полягає у фракційному (вибірковому) впливі на розтяжки. Лазерний пучок виробляє найдрібніші термічні пошкодження в дермі. В результаті запускається процес вироблення колагену. ДОТ усуває застарілі стрії, забезпечує ряд позитивних результатів:

 • видалення рубців, шрамів, слідів від вугрової висипки;
 • вирівнювання рельєфу і кольору шкіри;
 • усунення неглибоких зморшок;
 • додання шкірі еластичності, пружності.

В середньому достатньо пройти три сеанси тривалістю по 25-85 хвилин. Термін регенерації шкіри становить 5 днів.

Ексимерний лазер

Застосовується для видалення старих розтяжок. Впливаючи на уражену ділянку, потужний промінь ультрафіолету видаляє клітини сполучної тканини. Після цього утворюється скориночка. Через 3-5 днів вона сходить, а на її місці з’являються нові тканини.

Ексимерний лазер активізує вироблення меланіну – пігменту, який відповідає за відтінок епідермісу. Завдяки цьому стрії набувають колір здорових шкірних покривів. Кількість сеансів індивідуально (тривалість кожного становить 30-40 хвилин). Термін загоєння – від 2 до 3 тижнів. Протипоказання до проведення – фотодерматит (алергія на сонце).

Лазер Фраксель

Ефективно видаляє свіжі неглибокі розтяжки. Проводиться шляхом впливу на епідерміс невисокою енергією. Застосовується при чутливій шкірі. Методика максимально безпечна, оскільки промінь проникає тільки у верхні шари шкіри. Тривалість одного сеансу – від 30 до 70 хвилин. Курс лікування становить 3-5 процедур. Відновлення займає не більше 3 днів.

Лазерна шліфовка

Удаление растяжек лазером: фото до и послеФото розтяжок до і після лазерного шліфування

Дана процедура носить назву «лазерний пілінг». Шліфування видаляє фіброзні волокна розтяжок, стимулює кровообіг у тканинах. Вирівнюється структура шкіри, підвищується її пружність. Позитивні результати можна помітити через 2-3 дні після першого сеансу. Нижче описані найбільш ефективні методи лазерної шліфовки, які застосовуються для боротьби з розтяжками.

Лазерна наноперфорація

Суть процедури в проникненні лазерного променя на тканини через безліч моноканалів. Таким чином створюються мікропошкодження, які стимулюють клітини шкіри до регенерації. Пошкоджені ділянки замінюються молодий еластичною дермою. Результат лікування досягається після 1 сеансу. При глибоких розтяжках може знадобитися 3-4 маніпуляції з інтервалом в 2-3 тижні.

Неодимовий лазер

Промінь пронизує сполучну тканину, впливаючи на рубець зсередини. Верхній шар шкіри не пошкоджується. Метод дозволяє позбутися навіть від найбільш складних шрамів та розтяжок. Одночасно він прискорює синтез колагену, активує фібробласти (клітини сполучної тканини), допомагає відновити пружність шкіри. Для видалення старих розтяжок неодимовим лазером призначається 4-6 сеансів. Інтервал між ними становить 1-1,5 місяця.

Фракційна лазерна шліфовка

Процедура дозволяє усунути навіть глибокі стрії в короткий термін. Якщо потрібно видалити глибокі розтяжки, показано 3-5 сеансів з перервою в 1-1,5 місяця. Проводиться на будь-яких ділянках тіла. На проблемні місця впливають точково, з допомогою невеликої насадки. Шліфування відрізняється коротким періодом реабілітації, практично не викликає ускладнень.

Протипоказання

Видалення та шліфування лазером розтяжок має ряд протипоказань. Перед початком лікування рекомендується пройти повне медичне обстеження. Вдаватися до методики забороняється у таких випадках:

 • вагітність, лактація;
 • запальні процеси в зоні впливу;
 • епілепсія;
 • атопічний дерматит, псоріаз у фазі загострення;
 • порушення ендокринної системи;
 • онкологічні захворювання;
 • захворювання серцево-судинної системи, гіпертонія.

Відразу після проходження процедури не можна засмагати на сонці, використовувати косметичні засоби.

Можливі наслідки

Неправильне проведення лазерної корекції розтяжок приводить до серйозних ускладнень. На обробленій ділянці може виникнути виражена набряклість тканин. Це свідчить про грубе механічне пошкодження дерми. Також на шкірі можуть виступити шрами, сліди від опіків. Нерідкі гіперпігментація, збільшення обсягу рубцевої тканини. Це говорить про неправильно підібраною глибині і напрямку променя.

Видалення розтяжок лазером має не тільки переваги, але й недоліки. Наприклад, болючість зберігається навіть при використанні охолоджуючих насадок. Вартість шліфування також суттєва. В цілому це ефективний і безпечний метод усунення стрий. Якщо ви зважилися на цю процедуру, враховуйте можливі протипоказання, уважно вибирайте лікаря.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: