Циклометикон у косметиці для обличчя та волосся – властивості складу

Циклометикон у косметиці для обличчя та волосся – властивості складу

Циклометикон, він же Циклопентасилоксан або диметилполісілоксан – хімічно синтезований компонент косметичних засобів із групи силіконів. Він потопає у хмарі міфів, які підозрюють його у небезпеці для людини. Чи так це? Чи не хочеш розібратися?

Для випаровування циклопентасилоксану (Cyclopentasiloxane) достатньо температури тіла, тому речовина включається в аерозольні кондиціонери як компонент, що прискорює висихання.

Сам циклометикон не проникає і в шкіру, ні в волосся, незважаючи на невелику величину молекул речовини, не зволожує їх. Його головне завдання – розчинити корисні речовини: олії та ароматизатори – на поверхні шкіри чи пасм, щоб зняти статичну електрику.

Речовина забезпечує доглядовим засобам хорошу розтікання і добре компанується з великою кількістю органічних розчинників, восків, гліцерином, спиртами та аромавуглеводнями.

Властивості

Як істинний представник косметичних силіконів, циклометикон має низку унікальних властивостей для шкіри та волосся:

 • він показує властивості антистатика;
 • працює кондиціонером;
 • пом'якшує дерму та локони;
 • зволожує шкіру та пасма, утримуючи в них вологу як плівкоутворювач;
 • захищає від високих температур;
 • блокує травмонебезпечну дію ультрафіолету;
 • регулює в'язкість;
 • розчиняє корисні елементи на поверхні епідермісу та кутикули, полегшуючи їх проникнення в глиб дерми та стрижнів.

Види

Сьогодні виробники пропонують всього 4 різновиди полімерів:

Циклометикон у косметиці для обличчя та волосся – властивості складу

Силікони для волосся: користь та як вибрати

 • водорозчинні – вони знайшли своє застосування у шампунях, легко змиваються;
 • силіконові – це олії, які вводять до складу кремів, тональних основ, бальзамів-ополіскувачів, інших лікувальних та доглядових засобів. Ці полімери надають блиску шкірі та пасмам, вирівнюють поверхню дерми, роблять гладкими локони;
 • леткі – до них і відноситься наш продукт, вони служать для легкості укладання та покращення зовнішнього вигляду. Деякі спірні питання щодо дії речовини на шкіру, не дозволяють безтурботно ставитися до її застосування, а дотримуватися почуття міри;
 • високополімерні – вони входять до складу професійних доглядових засобів, надають шкірі та волоссю естетичний бездоганний вигляд, але після видалення з поверхні волосся або шкіри залишають останні без живлення та захисту, що призводить до їх швидкої деградації.

Вибір будь-якого доглядового продукту передбачає детальне ознайомлення з його складом.

Показання та протипоказання

Здається, що ти вже добре знаєш про те, що всі додаткові елементи в складі будь-якого доглядового засобу не можуть мати показання до використання. Вони нічого не вирішують, а лише допомагають здійснити яскравіше те чи інше завдання основної речовини.

Циклометикон – додаткова складова, тому і в нього немає жодних показань щодо застосування. А ось протипоказання є. І це – індивідуальна нестерпність компонента.

Плюси і мінуси

Насамперед це дуже популярний компонент доглядової косметики, він присутній у 70% косметичних засобів. Пояснити це простіше простого: летючий силікон надає відтінку розкоші шкірі та волоссю при регулярному використанні.

Циклометикон обволікає кожну волосину легкою плівкою, споює лусочки, що розпушилися, роблячи їх гладкими і блискучими. Більше того, він склеює кінчики, що січуться, і не дозволяє пігменту вимиватися з локонів, зберігаючи їх природний або подарований фарбуванням відтінок.

Щільність захисної плівки корелюється концентрацією речовини у доглядовому засобі. До речі, ця сама плівка захищає шкіру та волосся від шкідливого впливу навколишнього середовища: від хлору, перепаду температур, активного сонця.

Укладання волосся з таким складом стає задоволенням, пасма швидко сохнуть, просто розчісуються, протистоять термообробці.

Якщо говорити про мінуси, то треба згадати нездатність полімеру регенерувати тканини, він виявляє лише візуальний ефект протягом усього часу присутності на дермі або стрижнях. Не більше того.

Взагалі, циклометикону, як і багатьом іншим силіконам, приписують цілу низку шкідливих властивостей: подразнення дерми, алергію, закупорку пір. Але ж це міф. Речовина безпечна для шкіри та волосся за висновком спеціальною комісією з косметичних інгредієнтів (CIR).

Численні клінічні випробування циклометиконів у контакті з відкритими ранами показали, що силікони практично не викликають алергії та подразнення. Циклометикон гіпоалергенний.

Розмір міні-молекул циклометикону є великим для шкіри людини, і це гарантує його непроникнення в кровотік та відсутність системної дії. А тому, що між молекулами речовини є великі простори, шкіра дихає навіть під плівкою.

Небезпека полягає в тому, що шкіра і волосся звикають до лакшері-дії полімеру, і в його відсутність буквально хворіють, втрачаючи пружність, чистоту, блек, гладкість. А користуватись циклометиконом на постійній основі неможливо, це просто вб'є всі природні властивості дерми.

Ось і доводиться шукати постійний баланс використання різновекторної за своїми властивостями косметики.

Де використовують

Циклометикони надають доглядовим засобам властивості лакшері. Косметика з цим компонентом візуально покращує властивості шкіри, але тільки поки що присутня на поверхні дерми або волосся. Після змивання шкіра та локони стають колишніми.

Силікон у тональному засобі, туші, помаді допомагає рівномірно розподілитися продукту по поверхні шкіри та річкам, губи починають просто сяяти. Cyclopentasiloxane ще й захист їм гарантує.

Важливо, що хімічна речовина не є живильним середовищем для розмноження патогенних бактерій, тому вважається чудовою заміною жирів. На жаль, ним не можна користуватися довгий час.

Особливі відносини склалися у циклометикону із засобами особистої гігієни. Шкіра інтимних місць особливо лояльна речовині, оскільки після його застосування інтимна близькість набуває виняткових відтінків, приємних і жінкам, і чоловікам.

Циклометикон застосовують у:

 • дезодоруючих композиціях, у тому числі й антиперспірантах;
 • кремах, покликаних очищати дерму;
 • лосьйони-олівці;
 • інноваційній косметиці, яка не несе в собі функцію догляду, а дозволяє приховати ознаки в'янення, вирівняти зморшки та заповнити складки, тобто працює як коригуюча (після вмивання дерма стає колишньою);
 • аерозолях для волосся;
 • ефіри для ванн;
 • пінах для гоління та лосьйонах – після;
 • сонцезахисних засобах;
 • лаки для нігтьових пластин;
 • декоративно косметиці: рум'яна, тіні, помади та рідкі лайнери для очей

Наявність циклометикону обов'язково має бути зазначено у списку косметичного засобу.

Cyclomethicone проти педикульозу

Хочеться звернути увагу на інновацію з циклометиконом – засіб від вошей на його основі. До косметики це має непряме відношення, але до стану шкіри волосистої частини голови та волосся – пряме.

Сьогодні активно використовують спреї на основі силікону із суміші циклометикону та ізопропілмеристату. Такий тандем утворює на волоссі, шкірі голови, вошах і гнідах тонку вологонепроникну плівку, яка фізично вбиває паразитів, зневоднюючи їх.

При цьому і дихальні трубки гнид забиваються воскоподібною речовиною, змушуючи їх гинути у зачатті. Повторні курси за тиждень-два вбивають вже воспелих вилупитися вошей. Можна святкувати перемогу.

Такі кошти не підійдуть дітям віком до двох років і при проблемах на шкірі.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua