Як пити колаген та гіалуронову кислоту правильно і навіщо це потрібно

Як пити колаген та гіалуронову кислоту правильно і навіщо це потрібно

Користь різних косметологічних засобів, що містять колаген та гіалуронову кислоту на сьогоднішній день незаперечна. Вони широко застосовуються в естетичній та лікарській косметології.

На піку популярності зараз і препарати для прийому внутрішньо у вигляді капсул або таблеток з аналогічним складом. Чи дійсно вони корисні на стільки, наскільки їх подає всюдисуща реклама? У цьому спробуємо сьогодні розібратися.

Що являє собою колаген

Як пити колаген та гіалуронову кислоту правильно і навіщо це потрібно

Фото автора Alena Shekhovtcova: Pexels

Колаген – це білок, до складу якого входить ряд амінокислот (лізин, пролін, аргінін, аланін та інші). Колаген відповідає за стан кісток, хрящів, м'язів, нашої шкіри, а також за якість нігтів та волосся. Також він бере участь у будові судинної стінки.

Якщо розглядати колаген під мікроскопом, він є спіралью, яка має властивості розтягуватися і стискатися. Завдяки цьому він і забезпечує тканинам їхню пружність, будучи також для них каркасом. Тому, чим більше в шкірі колагену, тим вона щільніша та еластичніша.

Функції колагену

 • Забезпечує міцність та еластичність усім органам та тканинам організму.
 • Перетворює білкові молекули на основні амінокислоти, які забезпечують нормальну життєдіяльність організму.

Доведено роль колагену у старінні шкіри. При зниженні синтезу колагену, а цей процес починається після 30 років і максимально розвивається в 40-50 років, можна побачити зниження тонусу шкіри, її еластичності, появу сіточки зморшок та глибших зморшок.

Також відзначається погіршення стану волосся, нігтів, м'язів, знижується рухливість суглобів. Погіршується і якість шкіри на тілі: з'являється в'ялість, шкіра стає тонкою та не розтяжною, розвивається целюліт.

Говорячи про колаген, не можна не згадати про еластину, який надає шкірі розтяжність, еластичність. Ці два компоненти повною мірою відповідають за тонус та еластичність нашої шкіри та інших тканин.

З віком волокна колагену змінюють свою структуру, вони стають не такими пружними, і їхня функція порушується. Колаген стає нееластичним і, як наслідок, шкіра втрачає пружність та розтяжність. Стає в'ялою і покривається зморшками.

Гіалуронова кислота

Ця речовина відноситься до сімейства глюкозаміногліканів завдяки тому, що вона складається з глюкуронової кислоти і ацетилглікозаміну. Цю молекулу можна віднести до великих, оскільки її молекулярна вага може сягати чотирьох мільйонів дальтонів.

Гіалуронова кислота грає незамінну роль нашому організмі. Усі тканини у нашому організмі містить гіалуронат, який виробляється фібробластами.

Функції гіалуронової кислоти

 • Основна функція гіалуронової кислоти – зв'язувати воду;
 • Заповнюючи весь міжклітинний простір, вона забезпечує життєдіяльність клітин;
 • Бере участь у процесі загоєння тканин після різних пошкоджень, коли потрібне відновлення тканин, забезпечує транспортування кисню, поживних речовин, клітин крові та інших клітин;

Як пити колаген та гіалуронову кислоту правильно і навіщо це потрібно

Таблетки з гіалуроновою кислотою та колагеном, корисно?

 • У шкірі гіалуронова кислота бере участь у процесах лімфодренажу та детоксикації;
 • Входить до складу склоподібного тіла та суглобової рідини;
 • У суглобовій рідині грає роль мастильного компонента, пом'якшуючи рухи.

Гілуронова кислота вражає своєю можливістю зв'язувати воду в кількостях, які більше своєї власної ваги більш ніж у три тисячі разів. По суті, вона перетворює воду на гелеподібну масу, яка дозволяє виконувати всі вищеперелічені функції.

Крім цього, гіалуронова кислота має здатність доставляти воду туди, де її потребують найбільше. Немає тканин або органів, які вона не зволожить за підвищеної потреби у волозі. Але також не створить зайвої гідратації.

Ще одна функція гіалуронової кислоти – антиоксидантна. При підвищеному впливі ультрафіолетових променів вона зупиняє шкідливі вільні радикали, захищаючи шкіру від пошкодження та передчасного старіння.

Тому вікова шкіра зі зниженим виробленням гіалуронової кислоти буде вразливіша при впливі сонячних променів, ніж молода.

Вже вважається незаперечним той факт, що дефіцит гіалуронової кислоти є основним фактором, що призводить до старіння шкіри, погіршення якості нігтів і волосся, а також до захворювань сполучної тканини, суглобів, з уповільненим загоєнням ран.

Результати досліджень

Для визначення ефективності прийому препаратів, що містять колаген, фармацевтичними компаніями було проведено низку досліджень. Концентрацію колагену в цих дослідженнях визначали за рівнем гідроксилізину (що складає амінокислоти колагену) у крові.

В одному з досліджень одна частина учасників приймали гідролізований колаген (перероблена для кращого засвоєння в організмі), інша — плацебо. Ті випробувані, які отримували гідролізований колаген, показували рівень у крові гідроксилізину набагато вище, ніж ті, що приймали плацебо.

Цей рівень зберігався якийсь час після прийому препарату. Крім цього, випробувані спостерігали у себе кращий стан нігтів та волосся, ніж до прийому.

Також, низка інших досліджень, виявив подібні закономірності, що дозволяє говорити про ефективність застосування колагену, збільшення його рівня тканинах, зокрема у шкірі.

Препарати колагену та гіалуронової кислоти для прийому внутрішньо

В даний час препарати у вигляді капсул, таблеток, порошків для коктейлів набувають все більше нових послідовників.

Вони мають низку переваг:

 • Можливе застосування великих доз без передозування;
 • Практично немає протипоказань прийому;
 • За її прийомі відзначається поліпшення самопочуття, підвищення життєвої активності;
 • Поліпшення зовнішнього вигляду (стану шкіри, волосся, нігтів);
 • Нормалізація функцій суглобів.

Пильну увагу цим препаратам приділяється у сфері косметології та пластичної медицини.

Потрібно розуміти, що колаген та гіалуронова кислота відчувають у великій кількості процесів в організмі, окрім шкіри. Тому при загальному, віковому дефіциті цих речовин, при прийомі препаратів внутрішньо, насамперед покриватимуться потреби важливіших органів.

І тільки в останню чергу поповнюватиметься дефіцит у шкірі та придатках шкіри.

Саме тому у віковій косметології рекомендується доповнювати прийом препаратів колагену та гіалуронової кислоти ін'єкційними препаратами, що дозволяють більш прицільно доставляти необхідні компоненти безпосередньо до шкіри.

Таке, спільне застосування двох видів доставки, забезпечить максимальний ефект при досягненні антивікових результатів.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua