Як розплутати ковтуни на нарощеному волоссі в домашніх умовах

Як розплутати ковтуни на нарощеному волоссі в домашніх умовах

Колтун у волоссі – прикра неприємність, але не трагедія, принаймні доти, доки ти не спробувала невміло виправити ситуацію і не почала терзати волосся жорсткою щіткою.

Якщо пасма сплуталися і звалялися – не поспішай брати гребінець до рук. Видихни, заспокойся і прочитай наші поради про те, як розплутати ковтун. Впевнені, один із описаних способів підійде саме для твого випадку.

Звідки беруться ковтуни

Як розплутати ковтуни на нарощеному волоссі в домашніх умовах

Фото Juliane Liebermann on Unsplash

Почнемо з азів. Колтун у голові виникає з різних причин, але методи боротьби завжди універсальні. Звичайно, якщо не йдеться про дреди. Найчастіше причини сплутування довгого волосся такі:

 • звичка смикати пасма руками;
 • зловживання лаком для волосся;
 • неспокійний сон;
 • сезонне ослаблення волосся;
 • сухість волосся після агресивного фарбування;
 • неправильний догляд за нарощеним волоссям та ін.

Як правило, заплутуються до ковтунів тонке та ослаблене волосся. Якщо ти часто стикаєшся з такою проблемою, проаналізуй свої звички та особливості догляду, можливо, у житті треба щось міняти.

Якщо ж мова про одиничний випадок, не хвилюйся, впоратися з ковтуном можна за 5 хвилин, тому відклади ножиці подалі і скористайся такими способами.

Спосіб перший: просто вимий волосся

Вода – універсальний засіб боротьби з ковтунами. Мокри волосся стає більш щільним і ковзним, тому легше розплутується. Тому, побачивши у волоссі ковтун, спочатку спробуй упоратися з ним звичайною водою.

Ти можеш занурити всю голову під душ, або просто розприскати трохи води саме на проблемну зону. Це допоможе в тому випадку, коли часу на довгу сушку немає і треба якнайшвидше позбутися сплутаності.

Після того, як волосся добре намокне, починай розбирати ковтун пальцями. Рухайся руками від кінчиків до коріння, розділяючи заплутані пасма на тонкі пасма і прочісуючи пальцями.

Коли «клубок» почне піддаватися, візьми гребінець (краще дерев'яний) з рідкісними зубчиками і почни прочісувати це пасмо сантиметр за сантиметром, рухаючись від кінчиків до коріння.

Спосіб другий: бальзам для волосся

Попередній метод добре справляється зі свіжими ковтунами. Якщо ж гнізда у твоїм волоссі вже кілька днів і не залишилися без участі нарощені пасма, скористайся наступною порадою. Тобі знадобиться щедра порція бальзаму для волосся та трохи терпіння. Дій за такою схемою:

 • Добре намочи волосся теплою водою.
 • Нанеси щедру порцію бальзаму безпосередньо на ковтун.
 • Почекай кілька хвилин і змийте бальзам водою.
 • Якщо ковтун не став податливішим, знову нанеси на нього бальзам.
 • Повторюй доти, поки не відчуєш, що волосся почало піддаватися пальцям і з'явився шанс їх розплутати.

Як розплутати ковтуни на нарощеному волоссі в домашніх умовах

Як розплутати волосся?

Після цього добре промокни волосся рушником. Фен в цьому випадку використовувати не потрібно, тому твоє завдання прибрати зайву вологу з волосся рушником так, щоб ти змогла їх розчесати.

Потім дій за описаною схемою: дерев'яним гребінцем розчісуй ковтун, поступово відвойовуючи пасмо по сантиметру, допомагай пальцями.

Спосіб третій: більше олії

Якщо нічого не допомагає, а ковтун вже напрошується на ножиці, спробуй нанести на нього трохи олії. Вибирай будь-яке: оливкова, кокосова, соняшникова. Можна використовувати суху олію для волосся, яка містить силікони.

Принцип дії масла такий же, як у бальзаму – воно просто пом'якшує волосся і робить його більш м'яким і податливим. Такі пасма легко розплутати пальцями. Саме так і роби: спочатку витягуй з ковтуна пальцями окремі тонюсенькі пасма, потім підключай гребінець.

Спосіб четвертий: спрей для розплутування

Найочевидніший спосіб – використовувати спеціальний спрей для розплутування волосся. Зверніть увагу, що таких засобів дуже багато в лінійках дитячої косметики для волосся, тому що у дітей колтуни зустрічаються набагато частіше, ніж у дорослих, через особливості структури пасм.

Схема розплутування дуже проста: розпорошуєш спрей на ковтун і намагаєшся його розчесати, поступово розплутуючи гніздо.

Спосіб п'ятий: незмивний двофазний кондиціонер

Ще один надійний засіб від ковтунів – твоя улюблена незмивачка. Тобі знадобиться засіб, який зволожує і пом'якшує волосся, зазвичай такі властивості мають двофазні кондиціонери.

Дій за перевіреною схемою: розпили, пальчиками розбери частину, потім знову розпорошили. Продовжуй доти, поки ковтун не піддасться розчісування.

Що робити далі

Рано чи пізно ковтун піддасться зусиллям з твого боку і залишить твоє волосся. Однак після розплутування пасма сухі і дуже вразливі. Втім, це помітно і за структурою волосся після розплутування: воно стає неслухняним, а на дотик як повсть.

Розплутавши локони подбай про якісний догляд. Нанеси на волосся хорошу живильну маску, проходь з нею не менше 20 хвилин. Потім обережно висуши феном (пам'ятай про термозахист), і щедро змасти волосся живильною сироваткою або сухим маслом. Це забезпечить захист упродовж дня.

Запобіжні заходи, або чого робити не можна

Колтун у волоссі – це не трагедія, а виклик та перевірка на терпіння. Якщо ти не поспішатимеш, за 5-10 хвилин без особливих зусиль впораєшся з цим прикрим непорозумінням на твоєму волоссі. А от поспіх тут не помічник і може зашкодити.

Отже, чого не можна робити:

 • мити волосся шампунем, якщо в них колтун;
 • терзати пасма жорсткою щіткою;
 • розплутувати ковтун від коріння.

Шампуні містять середньо-агресивні піноутворювачі, які сушать волосся. У разі колтуна пасма і без того сухі та пошкоджені, інакше вони б так не заплуталися. Тому краще не наноси шампунь, а спробуй впоратися водою, одним кондиціонером чи олією.

З розчісуванням жорсткою щіткою все зрозуміло: це зашкодить волосся ще сильніше. Використовуй дерев'яний, ну в крайньому випадку пластиковий, гребінь з великою відстанню між зубцями.

І не забувай, що волосся ми завжди починаємо розчісувати знизу. Взяла пасмо в руку, піднялася на кілька сантиметрів від кінчиків і розчісуєш. Як тільки розплутала цю частину, піднімайся вище. І так доти, доки все не буде добре.

Якщо твої волосся від природи схильні до заплутування, обов'язково підбери ефективний спрей для легкого розчісування. І ще один лайфхак: не моє волосся стоячи в душі, так воно сильніше заплутується. Краще нагнись над ванною і під час змивання шампуню розчеши пасма пальцями.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua