Як захворіти вітрянкою в домашніх умовах?

Как заболеть ветрянкой в домашних условиях?

Вітряна віспа – інфекційне захворювання, яке викликає вірус папіломи людини 3 генотипу Varicella Zoster. Вражає хвороба переважно дітей 3-10 років. У рідкісних випадках діагностується у дорослих, при цьому протікає більш складно, викликає серйозні ускладнення. Вітряна віспа вкрай заразна, підхопити її можна навіть при швидкоплинному контакті з хворим. Як можна захворіти вітрянкою в домашніх умовах?

Шляхи зараження

Заразитися вітрянкою можна тільки від хворого.

  • Найчастіше передача вірусу відбувається повітряно-крапельним шляхом. Під час чхання, кашлю або навіть розмови частинки вірусу від хворого потрапляють у повітря. Досить пари вдихів – і ВПЛ потрапляє в здоровий організм. Вітрянка здатна долати відстані до 100 м. Крім того, вона вільно проходить через всілякі перепони, поширюючись по шахті ліфта, вентиляційної системи, через відкриті вікна.
  • Вірус передається при тілесному контакті з носієм. Особливо небезпечні дотики, поцілунки, обійми в період активного появи пухирців. В рідини, що наповнює бульбашки, міститься велика концентрація збудника. При розриві везикул вміст потрапляє в повітря і на шкіру іншої людини.
  • Іноді хворіють на вітрянку, заражаючись через предмети побуту, одяг. Підвищує ризик перенесення захворювання використання з хворим одного гардеробу, рушників та інших речей, на які потрапила рідина з бульбашок, що лопнули, слина.

Інкубаційний період хвороби

Інкубаційний період – це часовий проміжок, який обчислюється від моменту зараження до появи перших симптомів. У дитини він становить в середньому 14 днів, у дорослої людини – 10-16.

Виділяють 3 стадії інкубаційного періоду.

  1. На початковій відбувається зараження герпесом 3 штами. З цього моменту починається інкубаційний період і людина стає носієм вірусу.
  2. На вторинній стадії відбувається активне розмноження і розповсюдження по організму патогенних мікроорганізмів.
  3. Під час завершальної стадії вітрянки збудник потрапляє в кров, починається активне вироблення антитіл, спрямованих на нейтралізацію хвороби.

Небезпека вітрянки в тому, що заразитися можна під час інкубаційного періоду, коли ні хворий, ні оточуючі навіть не підозрюють про патології. Відсутність видимих симптомів створює ілюзію безпеки, виключає необхідність дотримуватися заходів профілактики.

Повторне зараження

Для багатьох актуальне питання про можливість повторного зараження вітряну віспу. Після перенесеного захворювання в організмі формуються антитіла до вітряну віспу. Вони швидко пригнічують вірус у разі повторного проникнення. Однак при ослабленому імунітеті вторинне інфікування та захворювання на вітрянку не виключено.

Після одужання в клітинах нервової системи залишається вірус герпесу 3 типу. Як правило, він ніяк не проявляється. У рідкісних випадках збудник вітряної віспи активізується, на тілі з’являється червоний висип – симптом оперізувального лишаю.

Профілактика

Для того щоб не захворіти вітрянкою, важливо знати її основні ознаки. Перші симптоми – це поява поодиноких пухирців на різних ділянках тіла. Спостерігаються висока температура, слабкість, відсутність апетиту. Дитину турбує сильний свербіж. Це негативно позначається на психоемоційному стані, відзначаються примхливість, дратівливість, порушення сну. Хворі підлягають ізоляції, їм не рекомендуються прогулянки і купання.

Поступово пухирі лопаються, з них витікає рідина. На місці пухирців утворюється скориночка. Щоб зняти свербіж і прискорити підсихання висипки, її необхідно мазати зеленкою або розчином марганцівки.

Активний період захворювання становить 7-12 днів. Якщо нової висипу не виникає, значить, хвороба згасає.

Особливо небезпечна вітрянка для вагітних жінок. Тим, хто не хворів на вітряну віспу, рекомендується вакцинація до зачаття дитини.

При виявленні у людини вищеописаних симптомів обмежте будь-який контакт з ним. Однак повністю захиститися неможливо. Тому додатково рекомендується дотримуватися і інші заходи профілактики.

В дитячих дошкільних установах в цілях профілактики вводиться карантин тривалістю 21 день з дня захворювання останнього дитини.

Знизити ризик зараження вітряну віспу допоможуть зміцнення імунітету, регулярні заняття спортом, правильне харчування.

Вакцинація

Щоб не захворіти вітрянкою або перенести її в легкій формі, можна зробити вакцинацію. Як правило, застосовується комплексне щеплення, яка містить живі віруси Varicella Zoster, краснухи та кору в ослабленому стані. Вакцина посилює захист організму, формує імунітет, що допомагає простіше перенести захворювання.

Виділяють кілька категорій людей, яким вакцинація вкрай необхідна. Насамперед це працівники медичних, дошкільних, шкільних установ.

Показані щеплення жінкам, які планують вагітність. Під час гестації вітрянка небезпечна для плоду. Вона може спровокувати мимовільний викидень, привести до розвитку ускладнень і патологій.

Вакцинація від вітрянки проводиться страждають від імунодефіциту, мають пригнічену імунну систему, хронічні хвороби серця, нирок, аденоїдів, цукровий діабет, захворювання крові.

Приймати рішення про вакцинацію слід тільки разом з лікуючим лікарем з-за високого ризику розвитку ускладнень.

 

Людина вкрай чутливий до вірусу вітряної віспи, ймовірність зараження після контакту з хворим становить 100%. Основна причина – нездатність імунної системи відбити атаку інфекції. Знаючи, як захворіти вітрянкою, вам буде легше уникнути хвороби.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: