Варвара: значення імені для дівчинки, походження, характер та доля

Кожне ім'я чудово по-своєму. А для його власника — найсолодша мелодія для насолоди слуху. Деякі батьки спеціально заздалегідь перечитують гору літератури, щоб вибрати з безлічі імен саме для свого малюка. Яким буде дитина з ім'ям Варвара? Значення імені для дівчинки, його походження та як складуться взаємини з іншими людьми – про все у цій статті.

Як походження впливає його значення?

Є кілька версій походження цього імені. Якщо звертатися до іранського епосу, слова «вара» перекладається як охоронний замок чи притулок. А ось у Стародавньому Римі та Стародавній Греції воно означало «чужоземка». І справді, ім'я Варвара (значення імені та доля жінок, так названих, буде описано у статті) має грецьке коріння. Колись греки називали варварами всіх чужинців, які приходили на їхню землю. Все через те, що інородці говорили незрозумілою мовою, які греки та римляни розуміли як звуки «вар-вар». Пізніше вихідців із колоній почали називати варварусами.

Від греків та римлян це ім'я прийшло і до Європи. І звучало воно так – Варвара. Значення імені для дівчинки й досі не змінилося. Досі його переводять як «прийшов здалеку».

У ХІХ столітті це ім'я було дуже популярним, причому називали їм дівчаток із різних станів. А зараз воно вважається дуже рідкісним. На території України це ім'я та його похідні стали поширюватися і набули небувалої популярності у другій половині двадцятого століття завдяки польській актрисі Барбарі Брильській та серіалу «Санта-Барбара».

Покровительки жінок

З давніх-давен святими покровительками всіх представниць прекрасної статі, яких хрестили під цим гарним ім'ям, є Варвара Алапаєвська та Варвара Іліопольська. Причому другу за те, що вона була прихильницею християнської релігії, і за її справжню віру зазнали нелюдських тортур і стратили.

Варвара: значення імені для дівчинки, походження, характер та доля

А страту скоїв її власний батько-язичник. Наразі мощі Святої великомучениці Варвари зберігаються у Володимирському соборі Києва. Великомученицю шанують і люблять на Русі й нині.

Щороку відзначають іменини всіх Варвар – 18 липня та 17 грудня.

Якою буде мала, яку назвали Варварою?

У ранньому віці батьки звуть дівчинку Варюшкою, Варенькою, Варварочкою. Це ніжні та дуже домашні похідні, які дає нам ім'я Варвара. Походження та значення для дівчинки цього імені робить на її долю серйозний вплив. Мало того, що вона улюблена татова дочка, так ще й справжня фантазерка, яка почувається справжньою принцесою у власному «дзеркалці».

Дівчинка любить читати казки та чарівні історії, що розвивають і підігрівають її і без того сильну уяву. Варя росте ніжною та ранимою дитиною. У дитячі роки вона дуже домашня, старанна, посидюча, допомагає мамі по господарству, захоплюється рукоділлям, із задоволенням пече пироги з бабусею.

Варвара: значення імені для дівчинки, походження, характер та доля

Щодо здоров'я — Варюша досить клопітка. Найменші морози та протяги їй протипоказані. Батьки мають дуже уважно стежити за здоров'ям своєї доньки.

Справжніми друзями маленької дівчинки стають свійські тварини, з якими вона часто грає. Може навіть принести кошеня чи цуценя з вулиці. У цьому випадку батькам найкраще погодитися з вибором доньки.

Що таке дівчата Варвари?

Що означає ім'я Варвара для дівчинки? Найчастіше дівчата, яких так назвали, дуже добрі та усміхнені. Зазвичай вони згодом стають схожими на своїх тат, успадковують багато їхніх рис — як у характері, так і на вигляд.

Чудове ім'я для дівчинки – Варваро! Значення імені та його численні характеристики припускають, що дитина з дитячих років буде схильна до занять музикою, малюванням та хореографією. А ті малюки, які з'явилися на світ взимку, віддають перевагу спорту.

Варвара: значення імені для дівчинки, походження, характер та доля

Часто маленькі Варі виявляють абсолютно невластиві для дівчаток риси: силу, активність та сміливість. Причиною цього є значення імені Варвара для дівчинки. І доля його власниць також може бути незвичайною. Велика сміливість Варюшек може відлякати інших дітей. Після досягнення 5-річного віку можуть початися невеликі проблеми зі спілкуванням малюків, тому батькам у цей період необхідно підтримати Варю, намагаючись згладжувати гострі кути у взаємодії з однолітками.

Охарактеризуємо ім'я

Досить складно дізнатися про характер жінки, що носить ім'я Варвара. Значення імені та доля в цьому випадку тісно взаємопов'язані. Нелегко розпізнати характер Варвари. Вона є досить замкнутою людиною, тому її справжню знають лише близькі люди.

З віком чоловічі риси характеру, які були властиві дитинстві, згладжуються, стаючи менш помітними. Варячи тепер жіночніша, у неї досить сильна інтуїція, і вона часто покладається саме на неї. Виявляється схильність до творчості.

На роботі Варвару знають як чудового співробітника. Вона досить рідко буває там, де трудитися для неї в тягар. Хоче працювати як з метою отримання матеріальної вигоди, а й у тому, щоб її праця приносила їй позитивні емоції. Варя навряд чи вибере безініціативну чи монотонну діяльність. Їй подобається вирішувати нові завдання, а ось робота з накатаною буде їй не в радість.

Варвара: значення імені для дівчинки, походження, характер та доля

Важливе місце у житті для дівчини займає сім'я. Варвара (значення імені, характер і доля перебувають у прямому взаємозв'язку) завжди із задоволенням займатиметься домашньою роботою та облаштовуватиме свій побут. Величезною радістю для неї є дітлахи, з якими вона завжди з радістю займається. Як і будь-яка жінка, іноді хоче бути слабкою. Чоловік вибиратиме досить довго, з причіпками.

Таємниче ім'я

Однією з найсерйозніших таємниць Варі є її повільність. Їй не подобається щось робити, не відчуваючи ні найменшого натхнення, а чекати на нього вона може дуже довго. Щоправда, потім вона все необхідне зробить дуже швидко, працюючи за трьох чи навіть — п'ятьох. Але багато хто напружується, не розуміючи цього. Знаючи таку особливість жінки з цим ім'ям, не потрібно її поспішати, якщо, звичайно, є можливість це зробити.

Далеко не багато хто знає і про уразливість Варвари. А ця її риса пов'язана із замкнутістю. Вона дуже вразлива людина, але, коли ображається, про це майже не говорить. Потрібно просто намагатися не ображати Варю, лише запитуючи про свої можливі прорахунки. Так можна завоювати її довіру, та й у відносинах буде присутня певна теплота.

Енергетика незвичайного імені

Походження імені знайшло своє відображення і в його енергетиці. У характер своєї володарки воно внесло глибину почуттів, твердість та логічну послідовність. Але дівчатка, які мають таке ім'я, у підлітковому віці можуть бути дещо замкнутими.

Оскільки для будь-якої представниці прекрасної статі дитячий ідеал втілюється у певній височині та красі, швидше за все, Варі таїть образу на батьків за те, що отримали від них таке ім'я. Щоправда, вони уважно прислухаються до доводів та пояснень мам та тат, які після дорослішання доньки пояснять їй свій вибір. Наприклад, можуть сказати, що спиралися на казковий образ Варвари-краси. Але в дитинстві дівчинка багато переживатиме через своє ім'я.

Енергетична небезпека

Треба звернути увагу на те, що енергетично значення цього імені схилятиме володарку до глибоких почуттів. У більшості випадків дівчина виглядатиме досить врівноваженою в оточенні інших людей, у той час як у її душі вируватиме справжня пожежа різних пристрастей.

Варвара: значення імені для дівчинки, походження, характер та доля

Підсумком може бути значна небезпека, тому що, як правило, згубніші дії таємних почуттів, ніж явно виражених. При цьому, оскільки вони приховані, вони можуть позбавити контролю, а куди вони заведуть Варю, невідомо. У досить ранньому віці дівчина здатна відчути всі переваги власної скритності і перетворитися на людину, про яку зазвичай кажуть, що вона сама собі на думці.

Доля, яка чекає на Варвару

Ім'я Варвара для дівчинки, названої на честь великомучениці, передбачає для його володарки непросту життєву дорогу. Саме ім'я, його значення, доля життя дівчинки накладають певний відбиток. Коли дівчинка дорослішає, вона може підсвідомо відчути образу на маму та тата за те, що вони обрали ім'я, яке ніби програмує безрадісне майбутнє.

Передбачається, що у дівчат і жінок із цим ім'ям можуть виникнути проблеми при побудові відносин із оточуючими. Але близьким людям не варто цього побоюватись. Саме до них Варвара (значення імені для дівчинки відображає всі його якості) здатна виявляти свої найкращі якості особистості — терпіння, бажання підтримувати найважчу ситуацію, турботу…

Прихована чи стримана?

Варвара завжди досить врівноважена, слів на вітер не кидатиме. Саме завдяки цьому вона матиме репутацію людини, яка вміє постояти за свої слова та вчинки. Зовні досить спокійно поводяться жінки, названі так незвично Варвара.

Значення імені для дівчинки та для дорослої жінки досить схожі. Наприклад, і в дитячому віці, і в зрілому, Варя не виплескуватиме на оточуючих емоції, які в даний момент її захльостують, незважаючи на те, що в душі у неї буде пожежа, вулкан, лавина різних почуттів та відчуттів. Через це люди думають, що вона потайлива людина. Варя чудово розуміє, наскільки сильний її характер, що вона має певну перевагу над оточуючими, тому намагається це демонструвати.

Через свою порядність та дружелюбність володарка імені стане прекрасною та надійною подругою, причому не лише для жінок, а й для чоловіків. Жінки з таким рідкісним ім'ям не поспішатимуть «відкривати душу» навіть перед найближчими людьми. Але саме вони за зовнішньою незалежністю Варюші відчувається таємниця та внутрішня напруга.

Власниці цього імені — люди з загостреною інтуїцією, завдяки чому з них виходять чудові психотерапевти, аналітики та психологи.

Сім'я та професійна сфера

Жінки з таким ім'ям є, як правило, хорошими господинями, розважливими, економними, що мають хороший смак.

У сім'ї вони досить часто стають лідерами. Те, що вони доброзичливі та здатні йти на компроміс, дає їм можливість вибудувати цілком цивілізовані стосунки як із родичами та сусідами, так і з партнерами. Варі – прекрасні матері, які прагнуть збудувати ідеальну родину. Вони абсолютно неконфліктні, але якщо раптом стикаються із негативом, можуть незалежно відстоювати свою позицію.

Варвара: значення імені для дівчинки, походження, характер та доля

Варвар зазвичай досить твердий характер. Якщо вони цілком переконані у цьому, що мають рацію, здатні послідовно і навіть із деякою ноткою жорсткості відстоювати свою позицію чи інтереси колективу та колег. Завдяки цьому такі пані стають мудрими керівниками та чудовими профспілковими лідерами.

Трохи про особисте…

Слід зазначити, що загалом значення цього імені дівчаток буде дуже позитивним. Вони виростають досить цілеспрямованими та працелюбними, що проявляється вже у дитячому віці. Та й навчаються вони також добре. Тут треба звертати увагу на те, який рівень дошкільної підготовки та як правильно його підтримують надалі. Причому серйозні успіхи у неї з'являються якраз у цей час. Тільки потрібна присутність талановитих педагогів, які розбудять у таких дівчатках пристрасті до навчального процесу.

Здоров'я у власниць цього імені досить міцне, щоправда, ризик отримання травм підвищено.

Варвара: значення імені для дівчинки, походження, характер та доля

Вище ми вже розглядали, яке є значення імені Варвара. Для портфоліо дівчинки воно особливої ролі не гратиме, хіба що до володарки завжди буде прикуто трохи більше уваги, ніж до інших. Як відомо, портфоліо є документами, зразками робіт, фотографіями, знаннями, вміннями і навичками людини. Портфоліо Варі дасть інформацію не тільки про неї, а й про її оточення, успішність, про те, в яких заходах — шкільні та позашкільні. До того ж, якщо Варя виявиться обдарованою дитиною, її портфоліо згодом дасть набагато більше шансів при вступі до вузу.

Оскільки ім'я старовинне і зустрічається зараз дуже рідко, не дивно, що погляди спрямовані значною мірою саме на Варю, від якої очікуються якісь неймовірні здобутки.

Значення імені Варвара свідчить, що ці дівчата закохані. Оскільки вони, по суті своїй, трохи нерішучі, то й у їхніх стосунках із протилежною статтю виявлятиметься надмірна боязкість. Не завжди перший шлюб для Варюшек стає вдалим і щасливим. Але вони вміють створювати вдома комфортну обстановку, їх вважають добрими господарками. Такі жінки проводять час у родинному колі і досить неохоче беруть участь у вечірках з малознайомими людьми.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua